Mulla on sellainen ehkä hieman harvinaisempi tilanne. Tapasin yhden kiinnostavan miehen yhdellä nettipalstalla. Pari kertaa ollaan tavattu, ja tapaamiset meni hyvin. Kumpikin vaikutti olevan kiinnostunut toisesta. Suutelimme ja kävelimme käsi kädessä. Viimeisen tapaamisen jälkeen ehkä joku pari viikkoa vielä viestiteltiin ja soiteltiinkin. Kaikki vaikutti olevan paremmin kuin hyvin. Sit hänelle tuli älytön määrä töitä, minkä kyl tiedän pitävän paikkaansa. Asutaan toisistamme yli sadan kilsan päässä, joten spontaani näkeminen ei ota onnistuakseen tietenkään. Yhtenä päivänä hän sit ilmoitti, ettei tästä tule mitään, mainitsi syynä mm. hänen elämäntilanteensa. Sanoin, että voin kyl odottaa, kunnes tilanne rauhottuu. Mut sit hän sanoi, että hänen tunteet ovat lopahtaneet mua kohtaan. Siis mitä! Viimeksi ku nähtiin, hänellä näytti olevan kovastikin tunteita mua kohtaan. Hän kyl lupasi ottaa yhteyttä muhun, jos hänen tunteensa palaavat. Siitä kun hän pisti meidän jutun ikään kuin katkolle on jo kolmisen viikkoa, mut edelleen mulla on tunteita häntä kohtaan ja haluan hänet. Ehkä hänen tunteensa palaisivat takaisin, jos näkisimme. Ku en ole mielestäni mitään kamalaa virhettä tehnyt. Ja niin hän väittikin, ettei tämä minusta johdu. Hänellä alkaa syksyllä koulu, joten oletan hänen tilanteensa rauhoittuvan. Pitäisikö ehdottaa sit, että näkisimme? Onko ok yrittää edesauttaa hänen tunne-elämänsä "elpymistä" millään tavoin? Tai miten sen nyt sanoisi fiksusti. Olen sittemmin laitellut pariin otteeseen hänelle viestiä ihan vaan kysyäkseen kuulumisia ja onhan hän sentään vastannut mulle, mutta viestien rivien välistä pystyn lukemaan, ettei sillä kiinnostusta edelleenkään ole. Ja "unohda se, ja pistä uusi mato koukkuun" ei nyt toimi ensinkään. Mä haluan ihan oikeasti vinkkejä, mitkä voisivat auttaa mua saamaan hänet itselleen, koska hän on ihan oikeasti sen arvoinen. Ei maailmassa ole toista häntä. En tietenkään väkisin lähde mitään yrittämään. Kaiken on tapahduttava luontevasti. Ja tiedän, että hän pitää minua kaikesta huolimatta hyvänä tyyppinä. Tai ainakin hän minulle näin sanoi silloin, kun päätti lopettaa meidän jutun. Pliiis auttakaa mua.
Miten saada mies taas lämpenemään?
4
661
Vastaukset
- OlenItseMokannutTuon
Teidän juttunne on ohi. Miehellä on todennäköisesti mielessä joku toinen. Hän vaikuttaa mukavalta mieheltä, on rehellinen muttei kuitenkaan murskaa sua. Parasta mitä voit tehdä on jättää hänet täysin rauhaan.
Jos et voi kiinnostua vielä muista, kiinnostu itsestäsi. Harrasta, tee töitä, opiskele. Joku toinen tulee ja vie sydämesi myöhemmin. Jos taas jäät tään roikkumaan, elämäsi pysähtyy ja hänen näkemyksensä sinusta muuttuu - et olekaan hyvä tyyppi vaan rasittava roikkuja. - Suostutkaikkeen
Tuolla kohtaa minäkin ihmettelen miksi jos tiedät toisella olevan muuta annoit sille aikaa mihin? Takaisin tuloon? Kunnes tilanne rauhoittuu? Eiköhän kuule jos toinen kertonut ettei tunteita ole niin älä roiku. Miten lämmität suhdetta ja tunteita joita toisella ei ole? Uskomatonta kyllä että vaikka sanotaan suoraan niin ei usko? Olet kyllä itse kehitellyt mielikuvitus suhteen teille. Ottaa yhteyttä jos tunteet palaa? No oletpas uhrautuvainen. Eiköhän rakkaus suhteissa tule se tunne melkein heti?
- blueheart
Noikin on ihan hyviä pointteja. Olen tarkkana kyllä miten toimin, ettei meillä mene välit. Ja en pysty kiinnostuun toisista. Mut en ole vain kuvitellut. Meillä oikeasti oli juttua ja haluan sen jatkuvan. Ja mä nyt haluan vinkkejä, joilla saan sen takasin, enkä miten päästä yli, vielä tässä tilanteessa. Ette tiedä kaikkea.
- Reiskaaaakaaa
Mies toimi kuten naiset toimivat. Pitää monia rautoja tulessa, ja olit sille "varalla". Juuri näin naiset pyrkivät aina toimimaan. Pitävät kaikkia auki "varalla", mutta ottaa ensin omasta mielestään parhaan päältä, ja jos se menee pieleen, on joukko "varalla" olijoita, joiden kanssa välttyy, ettei tule hetkeäkään, jolloin joutuisi olemaan yksin, kun joku muista suhteista päättyy.
Yksi tuttu mies, jolla on ikää jo riittävästi että oppi tuon homman, käänsi tuon tilanteen takaisin naisiin päin, ja pitää yhteyksiä nyt yhtä aikaa parinkymmenen naisen kanssa.
Joku aina tulee mökilleen, kun mies sanoo koska käy. Soittaa naisia läpi kunnes joku aina tulee. Aina niinpäin, että mies sanoo koska voi tulla, ja naiset vikisee.
Kautta aikojen naiset ovat pyrkineet pitämään miehiä tällätavalla "kuljetettavina ukkoina". Ei onnistu enää.
Mutta voit jättää tuon miehen saman tien, koska se toimii ylläkuvatulla periaatteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847152Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik885341Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3013420