värishampoot

Tietääkö kukaan millaisia värishampoita oikein löytyy? Itselläni on tummanruskeat hiukset (värjätyt) ja tahtoisin säilyttää värin näin kauniina. Joten millaisia mielipiteitä teillä on näistä shampoista? Onko niissä muuten eroa kuin vain hinnassa?
1468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Värisampoissa on huomattavia eroja, muussakin kuin hinnassa. Esimerkiksi Goldwelilta tuli vasta tosi hyvät tuotteet värin säilymiseen. Sarjaan kuuluu sampoo, hoito ja teho hoito ja sen nimi on Color Glow jotain... Itsekin olen kokeillut näitä tuotteita ja ne todella toimivat :) Värin kestoon voi vaikuttaa myös käyttämällä jätettäviä hoitoaineita, pois huuhdeltavat syövät väriä jonkin verran. Niin ja tota Goldwellin värisampoota saa vain meiltä, eli kampaajilta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiuku kirjoitti:

Tietääkö kukaan millaisia värishampoita oikein löytyy? Itselläni on tummanruskeat hiukset (värjätyt) ja tahtoisin säilyttää värin näin kauniina. Joten millaisia mielipiteitä teillä on näistä shampoista? Onko niissä muuten eroa kuin vain hinnassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu