Näin tänään jyystärikarjun samppalinnassa :))))))

mies_86__

Tyyppi seisoi takanani kassajonossa tyttärensä kanssa joka näytti ehkä korkeintaan kahdeksanvuotiaalta. Siinä se tiuski ja kiroili tyttärelleen samalla kun vastaili tämän kysymyksiin.

Tyypillä oli tietenkin roteva, kalju päälaki, parransänki ja tatuoinnit molemmissa käsivarsissa. Sen näköinen kaveri ettei paljoa huvittaisi alkaa avautumaan sille grillijonossa :))))))))))

Mutta tyyppi oli siis sekä ulkoisilta että sisäisiltä piirteiltään kovasti Bickyn oloinen, luultavasti portsari tai raksatyöläinen. En usko että oli sama kaveri, mutta ehkä DarkFear kertoa oliko se se vaiko ei. Olen myös pari kertaa nähnyt joulupukin ostoskeskuksessa, että pakko kai senkin olemassaoloon on uskottava.

21

500

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmmmmmmmm

      Mä taas kävin tänään polkupyörällä Varissuolla, ja yritin löytää Penetrators MC:n kerhotiloja, mutten löytänyt. En itseasiassa nähnyt edes yhtään rakennusta, jossa sellainen voisi sijaita.

      • turkulainen_

        Unkarinkadulla Lausteen ja Varissuon välisellä alueella tuollaiset kerhotilat voisivat teoriassa sijaita.

        Oikeastihan Turun seudulla on ainoastaan kahdella rikollisjärjestöllä kerhotilat, Cannonballilla ne on nykyään Kaarinassa (viime vuonna vielä Koulukadulla), ja sitten United Brotherhoodilla Pahaniemessä Rautatehtaankadulla (joskus aikoinaan oli Nummessa):


      • darkkiksen_virkaholhooja

        Periksen mielikuvitusmoottoripyöräkerholla ei luonnollisista syistä ole tiloja Turussa eikä muuallakaan.


      • darkkiksen_virkaholhooja kirjoitti:

        Periksen mielikuvitusmoottoripyöräkerholla ei luonnollisista syistä ole tiloja Turussa eikä muuallakaan.

        Mä oon kyllä tiedän sen, että missä päin ne Penetrators MC.n kerhotilat ovat, mutta en viitsi alkaa niistä julkisesti kaikille täällä kertomaan.


    • En usko, että se on ainakaan itse Bicky tai kukaan Penetrators MC:n lähityypeistä ollut, mutta on voinut hyvinkin olla joku näistä miehistä, jonka Peris näki viime viikolla siellä jossain ABC:lla yhdessä kahvilla Bicky Royal-miehen kanssa.

      Saattanut hyvinkin olla jonkun toisen moottoripyöräkerhon jäsen tai ehkä liittymässä Penetrators MC:n kerhon riveihin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      60
      5744
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      99
      5077
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      360
      4011
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      143
      3279
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      49
      2761
    6. 26
      2103
    7. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      119
      2066
    8. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      10
      1917
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      249
      1886
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      83
      1883
    Aihe