Tyyppi seisoi takanani kassajonossa tyttärensä kanssa joka näytti ehkä korkeintaan kahdeksanvuotiaalta. Siinä se tiuski ja kiroili tyttärelleen samalla kun vastaili tämän kysymyksiin.
Tyypillä oli tietenkin roteva, kalju päälaki, parransänki ja tatuoinnit molemmissa käsivarsissa. Sen näköinen kaveri ettei paljoa huvittaisi alkaa avautumaan sille grillijonossa :))))))))))
Mutta tyyppi oli siis sekä ulkoisilta että sisäisiltä piirteiltään kovasti Bickyn oloinen, luultavasti portsari tai raksatyöläinen. En usko että oli sama kaveri, mutta ehkä DarkFear kertoa oliko se se vaiko ei. Olen myös pari kertaa nähnyt joulupukin ostoskeskuksessa, että pakko kai senkin olemassaoloon on uskottava.
Näin tänään jyystärikarjun samppalinnassa :))))))
21
509
Vastaukset
- hmmmmmmmm
Mä taas kävin tänään polkupyörällä Varissuolla, ja yritin löytää Penetrators MC:n kerhotiloja, mutten löytänyt. En itseasiassa nähnyt edes yhtään rakennusta, jossa sellainen voisi sijaita.
- turkulainen_
Unkarinkadulla Lausteen ja Varissuon välisellä alueella tuollaiset kerhotilat voisivat teoriassa sijaita.
Oikeastihan Turun seudulla on ainoastaan kahdella rikollisjärjestöllä kerhotilat, Cannonballilla ne on nykyään Kaarinassa (viime vuonna vielä Koulukadulla), ja sitten United Brotherhoodilla Pahaniemessä Rautatehtaankadulla (joskus aikoinaan oli Nummessa): - darkkiksen_virkaholhooja
Periksen mielikuvitusmoottoripyöräkerholla ei luonnollisista syistä ole tiloja Turussa eikä muuallakaan.
darkkiksen_virkaholhooja kirjoitti:
Periksen mielikuvitusmoottoripyöräkerholla ei luonnollisista syistä ole tiloja Turussa eikä muuallakaan.
Mä oon kyllä tiedän sen, että missä päin ne Penetrators MC.n kerhotilat ovat, mutta en viitsi alkaa niistä julkisesti kaikille täällä kertomaan.
En usko, että se on ainakaan itse Bicky tai kukaan Penetrators MC:n lähityypeistä ollut, mutta on voinut hyvinkin olla joku näistä miehistä, jonka Peris näki viime viikolla siellä jossain ABC:lla yhdessä kahvilla Bicky Royal-miehen kanssa.
Saattanut hyvinkin olla jonkun toisen moottoripyöräkerhon jäsen tai ehkä liittymässä Penetrators MC:n kerhon riveihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse143832SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2303768Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723384Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575451645- 361593
- 321491
- 921433