Oliko Penetrators MC:n

Miehet nyt menneenä viikonloppuna Vääksyssä tuolla liivijengiläisten kokouksessa?

Luin jostain sen, että muistaakseni Helvetin Enkelit olivat ton Outlaws MC:n vihollisjengi. Onko Penetrators MC miten väleissä noiden muiden kerhojen kanssa?

Luulisin että varmaan SUOMI-Makella ja Penetraattori-Petellä on ollut aikoinaan yhteyksiä noihin Lahden seudun liivijengiläisiin:)))))))))))))))))

Sellaista huhua oon myös aikoinaan kuullut Lahdessa, että joissakin baareissa olisi ollut portsarina liivijengiläisiä. Niistä tulikin mieleen, että ei mikään ihme, jos vaikka penetraattori-Pete tai SUOMI-Make ovat olleet Lahdessa baareissa portsareina:)))))))))))))))))))

http://www.ess.fi/uutiset/paijathame/art2392195

8

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • black.gay.jake

      Se riippuu ihan siitä onko peris sellaista tarinaa kirjoittanut. Pitäisihän sinun tietää ;)

      • imeparsaa

        Eiköhän se kohta muista, ku kirjottelee kaikki muut nimimerkit läpi.


      • Eikä se Peris liity tähän asiaan mitenkään, koska Bicky Royal-mies ja muut Penetrators MC:n miehet ovat ihan eri tyyppejä, eikä heillä ole Periksen kanssa mitään tekemistä.

        Onkohan ton Outlaws MC:n presidentti myös tatuoitukaluinen penetrattori:))))))))))))))))))))))))


      • Janican_kampaaja
        DarkFear kirjoitti:

        Eikä se Peris liity tähän asiaan mitenkään, koska Bicky Royal-mies ja muut Penetrators MC:n miehet ovat ihan eri tyyppejä, eikä heillä ole Periksen kanssa mitään tekemistä.

        Onkohan ton Outlaws MC:n presidentti myös tatuoitukaluinen penetrattori:))))))))))))))))))))))))

        Peris, voisit ilmoittaa tämän DarkFearin johonkin autismi-kilpailuun; voittaja-aineista:))))))))))


      • Hylkäys_ammattilaisena
        Janican_kampaaja kirjoitti:

        Peris, voisit ilmoittaa tämän DarkFearin johonkin autismi-kilpailuun; voittaja-aineista:))))))))))

        DarkFear luuli vuosikausia, että hänen tukityöpajansa työnantaja on ulkomaalainen ja nimeltään Holhouxe, koska DarkFearille muistutettiin usein hänen olevan holhouksen alainen.


    • Meidän jätkiä ei ollut tuolla, mutta Penetrators MC:llä on kyllä ihan hyvät välit Outlawsiin ja oikeastaan kaikkiin muihinkin kerhoihin Suomessa. Nyt kun Cannonball hajosi niin sen entisiä jäseniä on pyrkinyt Penetratorsiin, ja Bicky Royal mies on arvioinut näitä uusia hang-around jäseniä pullakahvien merkeissä Orikedon Shellillä. Joku palstalainenhan oli nähnytkin heidät siellä.

      • Hyvä juttu, että olette väleissä myös noiden muiden kerhojen kanssa. Ei tarvitse sitten turkulaisten pelätä mitään moottoripyöräjengien väkivaltaisia yhteenottoja varissuolla tai muualla Turussa.


      • Mohammed_Liljalaakso

        Onpas hyvää suomea umpibegiltä, täysin virheetöntä:))))))))))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      238
      2699
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1098
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      817
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      805
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      127
      793
    Aihe