Millanen mahtaa olla meininki tällä hetkellä? Työhaastattelu tulossa sinne ja alkanu paljon mietityttää kannattaako oikeasti mennä jos/kun pääsee?!?
Entäs milloin työsopimus pitäisi allekirjoittaa? Että kirjoitetaanko vasta koulutuspäivänä vai jo haastattelun yhteydessä jos päättävät ottaa mut.
Ps. Opiskelija nuori joka on hakemassa ekaa työpaikkaa
Extraajat?!?
2
258
Vastaukset
- iegeigjeo
kävin itse haastattelussa alkuvuodesta, aloitin ja kirjoitin sopparin verkossa. olen tehnyt kaupan alalla töitä jo pitkään.. perehdytys 8h päivä esim keskolla kun hokin järjestelmä jo tuttu olisi pitänyt tehdä ilmaiseksi? järjestelmähän toimii aivan yhtä samalla tavalla kuin hokin ja olisi naurettavaa tehdä 8h työt ilmaiseksi, peruin työvuoron ja irtisanoin itseni kun tulin järkiini.
- ernaaa
Tämä ei liity nyt aloittajan kysymykseen millään tavalla, mutta miten irtisanouduitte extraajilta? Vähän ihmettelen sitä että sinne ei voi soittaa, ja ilmoittaa asiaa suullisesti. Kaikki haastattelu ilmoituksesta alkaen on hoidettu teksitiviestillä.
Miten te muut hoiditte asian?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849