Hakalankadun pohjoispäässä on rivitaloja muutama.... Osaisiko joku kertoa niistä? Myynnissä ei ole näkynyt, vaikuttaa isoilta asunnoista ja pihat mukavan kokoisia. Kiinnostais tietää yhtiövastikkeet, lämmitysjärjestelmä ym.
Hakalankadun rivitalot
10
384
Vastaukset
- Exti
Kemin surkeimpia taloja vesi makkaa talojen alla homeloukkoja.
- JK.Haapala
"vesi makkaa talojen alla"
Housuissas makkaa vesi. - lorisee
Niin ja päässä jotain muuta,keltaista.
- Asukas_
"Myynnissä ei ole näkynyt"
Jos niitä ei ole myynnissä, et myöskään voi niitä ostaa. Senpä vuoksi kyselysi on aivan turhaa eikä kenenkään tule vastata uteluihisi. Jos tosiaan haluat haluat asunnon sieltä ostaa, niin mene soitteleen ovikelloa ja tee tarjous josta ei voi kieltäytyä.
Rahalla saa kaikke, kun sitä on riittävästi.- Kurkkaappakaivoon
Siellä kirjottelee nää jotka joskus jo huijattu ja myyty näille niitä maassa makaavia kostealle rakennettuja mummolanhajusia lääviä.
- Asiaan_perehtynyt
"maassa makaavia kostealle rakennettuja mummolanhajusia lääviä. "
Eivät makaa maassa vaan perusta on paalutettu ja paalujen päälle on valettu kivijalat. Talojen alla on vapaa tila, joka estää kosteuden nousun rakenteisiin. Sinulla ei näytä olevan minkäänlaista käsitystä rakennustekniikasta.
- Jopasvain
Varsin asiallista taas tää kommentointi
- gfgfgfgfg
Eikös tullut jo selväksi, ettei ole myynnissä. Mitäs tässä on vielä epäselvää ??? Jankutetaan vain jankuttamisen vuoksi.
- Lastlevy
Nää läävät kyllä on ihan matalalla sokkelilla tehty et ves huilailee.. Eikä kemissä oo ainakaan huonommintehtyjä missään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328406Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5037676SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2235724Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en994805Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1714526Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144236Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850