Muu ei nyt enää auta. Hallitus ei kykene takaamaan kansalaisten turvallisuutta. Poissaoleva katse naamalla mumisten tai kansaa syyllistäen se ei onnistu. Kansan luottamus on jo mennyt ja onhan tuo ministeripaikkojen jakokin persujen hajaannuksen jälkeen jo täysi farssi.
Hallitus on kaadettava
pikimmiten.paras
32525
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Kykenee kyllä, ei vain halua.
Islam on Perkeleestä ja Sipilä on Hänen kätyrinsä - suomalaisen Suomen tuhoaja.
Läskinaama, Urpo ja kääntötakki, siinä meillä tosi kolmikko!
Kun EU kulissi hajoaa pala palalta, kuin sipuli. Niin luulen, että tämäkin maa on aika sekasortoisessa tilanteessa. Nyt olisi tärkeää estää sipilän ja kokoomuslaisten toiminta, jolla yhteiskuunan varoja ja velkarahoja siirretään omiin taskuihin.
Yksin tätä ei voi tehdä, mutta suurta joukkoa ne eivät voi eliminoda.
Rajojen valvominen ja turvallisuus on kyllä ensisijainen asia. Jos hallitus ei sitä emmärrä niin vaihtoon vaan!
Hallitus haluaa haastatella työttömiä joka päivä.
Lähinnä haluaa haistatella työttömille ja muillekin suomalaisille joka päivä.
Haistattelut ja muut systeemit mitä kieroin hallitus on keksinyt ovat vain ja ainoastaan karenssiansoja. Törkein ehdotus on mennä orjaksi johonkin firmaan. Ihan kuin sen jälkeen kukaan palkkaisi kun ilmaisia saa valtion takaamana.
Ilmaisena vinkkinä orjien hyödyntämistä suunnitteleville. Kannattaa hoitaa vakuutukset kuntoon. Meinaan että "vahinkoja" tulee ihan varmasti. Sen tietää mikä on motivaation taso tehdä orjana töitä.
Hallitus / eduskunta sortaa kokoajan kansanvaltaa, suomalaisia. Perkeleen kusipäät
Mutta kun on vain yksi puolue, joka haluaa rajakontrollin. Muu oppositio vastustaa kiivaasti jopa tiedustelun ja tutkinnan tehostamista.
Puheet ei todellakaan auta.
Sotekin pitää estää kynsin hampain, se olisi valtavana rahareikänä viimeinen niitti ja takuuvarma tie köyhimpien kurjuuteen. Onneksi siitä ei tule nykypoliitikkojen ja virkamiesten kyvyttömyydellä ja sekasorrolla yhtään mitään. Eikä Suomessa mitään maakuntahallintoja tarvita kepun hengissä pitämiseksi.
Hei passskahousut ja kusipäät, sopulit ja mokut. Ei me minnekään lähdetä, teidän kyniminen on vielä kesken
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa
meittin on ensin kaadettava tuo "demarikoiran" luoma "solidaarisuusvero" ja vähän lätkittävä lisää noita rivi-demarin varallisuusveroja, ALVeja, niitähän maksat suosiolla. Ja vähän sähkölaskua nostetaan "ympäristön" (UPM) suojelemisekisi.
hommatkaa aseita itsepuolustukseen joille tulee tarvetta että estämme tämänkaltaiset teot tulevaisuudessa. Ajateltaa lapsia, naisia, vanhuksia, haluatko suojella heitä tilanteessa vai juosta karkuun. Toimi
Tämä viesti ei vanhene koskaan.
Nillä aseillahan Suomessa on iät ja ajat naisia ja lapsia tapettu... ja homma jatkuu.
Sulla on köyhät keinot.
Sotilasjuntta suomeen. Puolueet haistakoot pitkät paskat, jokainen!
Sotilasjuntta? Miten sellainen muka onnistuisi ja ajaisivatko hekään loppujen juuri kansan ja suomalaisten asiaa?
Ei ne lääkkeet auta jos ei niitä ota. Sotilasjuntta suomessa? Noin idaria ajatusta ei voi ottaa tosissaan.
Katsokaa JuudasSipilän "yritystoimintaa" alusta alkaen.
Tyyppi näyttää olevan pelkkä huijari ja keinottelija.
Viimeinen temppu on lähteä törkeästi valehdellen politiikkaan ja perustaa miljardibisnes
"Sipilän Matu Oy".
Hallituksen ja koko eu idea on kaataa vanha systeemi. Päästään eu liittovaltioon.
Tämä onnistuu vain järjettömällä lainan otolla ja velkaantumisella.
Yksi ase siihen on valtava pakolais tulva joka kuormittaa yhteiskuntaa, saadaa väliinputoajia lisää kenestä sitten leivotaan joko halpatyövoimaa tai tuki rohmuja.
Se että seassa on terroristejä ei päättäjiä kiinnosta.Kun tulee ruumiita, sekään ei kiinnosta koska vain raha ja valta ratkaisee.
Päättäjät eivät vallasta luovu vaikka uhri luku 1000 kertaituisi.
Sitten voivotellaan, tuomitaan ja jaellaan suru valitteluja vaikka kaikki olisi ollut estettävissä, mutta kun päämäärä oikeasti on raha ja valta niin voi voi.
Katainen, Orpo, Sipilä, Berner ...... siinä ne pahimmat Suomen kansanviholliset on!
Kansanviholliset Nro 1.
Ja "oppositio" on ostettu hiljaiseksi. Lahjottu.
Soini ja Antti Rinne ovat hiirenhiljaa, ja kohta vihreät on myös vaiennettu ...
Ihme tarina se "Sipilä&Touko maalikaupassa"
Hakataan jo puukoilla.
Nyt lentää Sipilä ja Rusakko ainakin helvettiin Suomen ja suomalaisten !!!!!
hallituksesta!
Kohdallasi terroristit ovat onnistuneet tavoitteissaan horjuttaa demokraattisia valtioita. Hehän tähtäävätkin ns. pehmeisiin kohteisiin.
Ja terroristien takana on aivan muu taho eli päättäjät, jotka mahdollistavat tämän. Voi vaan pohtia syytä, miksi oma hallituksemme haluaa horjuttaa demokraattista Suomea?
Miksi media ei kirjoita mitään Sipilän touhuista. Onko toimittajatkin ostettu hiljaiseksi.
Tämä on surkein hallitus ikinä. Sipilä ajaa vain omaa etuaan. Vain omaa etuaan ja sen etua joka eniten maksaa ja mistä vaan Sipilä saa eniten käärittyä rahaa. Sipilällä mm rautaruukki-kaupat, Chempolis ja nyt törkeä matubisnes.
Voittehan te yrittää mutta ei taida tulla mitään kun 60 kuulakalloa rupeaa mutisemaan poliiseita ja armeijaa vastaan.
Tule
Yhdessä saamme mitä tahansa aikaiseksi.
Meillä on sen verran sisua ja luonnetta että ei tässä maassa muukalaiset tai muutkaan ala pitkään hyppimään silmille ja pilaamaan maata kuten muualla euroopassa ja ruotsissa monissa kaupungeissa.
Ei pidättele hallitus eikä mitkään viranomaiset ja tässä ollaan menossa nopeasti siihen suuntaan.
Tämä palsta täyttää ehkä nirkun narkun vihapuheen kriteerit, joita poliisit vakoilee isolla joukolla. Sovitaanko, että mennään linnaan kaikki, edellyttäen, että siellä ei ole matuja?
Erikoiskoulutettuna reserviläisenä olen tuhansien muiden maamme miesten tavoin valmis tarvittaessa heti astumaan aseisiin ja puolustamaan maamme laillista demokraattisesti valittua johtoa, kaikkia ääriryhmiä ja niiden väkivaltaisia yrityksiä vastaan. Tulee olemaan kylmän tunteeton hetki ottaa kaappaajia jyvälle ja vetää liipaisimesta kerta toisensa jälkeen.
Toihan on noin selkeä asetelma vain ulkoisia hyökkäöyksiä vastaan, ja niihin se sotilasvala on tarkoitettukin. Muistaakseni sotilaan velvollisuus on vain kertoa tietoonsa saamansa asiat jotka kumoavat hallitusta. Mutta ei edellytetä että kapinoivia serkkuja ja sukulaisia pitäis alkaa lahtaamaan.
Vanha perinteinen Lahtarit vs. Punikit asetelma ei taida nousta Suomessa enää sisällissodan agendaksi saakka.
Asetelma on paremminkin Globalistit vs. Kansallismieliset. Suurista puolueista SDP on ehdoitta ilmoittanut kuuluvansa ns. Glovbalisti leiriin, ja myös Kokoomuksesta kaikki vanhempi väki kannattaa Globalismia. Nuoremmissa on myös kansallismielisiä.
Kepu pääosin lienee Globalisteja, ne tykkääväät olla EU:n renkeinä Suomessa.
Matujen poisto vie vuosia ja suomalaiset vähenee.