Maailman suosituin Bändi?

Rockfani

Kertokaas nyt mikä tämän hetkisistä/elossa olevista Rock bändeistä vetää eniten yleisöä???
Itse tälläi vähän tietämättömänä veikkasin Metallicaa, mutta kai niitä vielä suurempi ja halutuimpia bändejä löytyy. Tämä ei varmaan ole sama asia mitä on pitkään ollut pinnalla joka olisi vielä tänä päivänä!!
Eikös Rollarit ollut yhteen väliin suosituin ja veti kait tässä vielä pari keikkaa??

9

1157

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhäperäkammarinpoik

      Gunsn Roses jos katsoo vuoden lipunmyyntituloja. Rollarit lienee ihan imussa. Sitten Metallica. Iron Maiden kanssa myy. AC/DC on myös TOP vitosessa.

    • megaroskaa

      Mitään väliä, ellei musa satu miellyttämään.

    • BorntobewildAcDC

      No on Suomikin saanut hyviä artisteja tännekin, eikö nämä ole lähiaikoina käyny täälläkin, paitsi Rollarit, tais olla kuuskutlukua:)..,,


      AC/DC olis kyllä kiva käydä kurkkaa kun tulee Suomeen, jossain vaiheessa!!! Ja Metallican ulkoilmakonserti jos sen sais vaikka Hämeenlinnaan


      Pistäkää lisää juttua

      • NewRose

        AC/DC rupeaa vaan olemaan merkittäviltä osin ihan pikkuisen eläköitynyt bändi tässä vaiheessa, eli saatat olla hiukan jo myöhässä, valitettavasti...

        Rollarit kävi 90-luvulla Stadikalla, ja kai kahteen otteeseen tämänkin vuosituhannen puolella (viimeksi 2007). Eli Yyterin keikka ei ole viimeisin.

        Se, että jonkun artistin kiertue on iso ja vetää paljon väkeä, ei välttämättä mittaa keikan musiikillista tai kokonaisvaltaista laatua - ihan noin yleisenä huomautuksena.


    • Rockfani

      Missä on ollut maailman suurin Rock konsertti, itselläni oli jokin haju jostain etelä-Amerikasta joka olisi ollut suurin, mutkun nyt ei tuu paremmin mieleen

    • joosuajoosuajoutomies

      Pearl Jam paukutaa pelkästään ameriikassa semmoista yleisömäärää, että euroopan, varsinkin suomen keikat jää väliin, kun täällä ei ole tarjota riittävästi massia, että Pearl Jam kehtaisi tulal tänne.

    • Raikulipoika

      NIGHTWISH ! Katsokaa 2013 Wacken open air festival keikka, missä Nightwish saa joukko psykoosiin 82.000 ihmistä.

      Makuasioitahan nämä...... Mutta unohtakaa Rollarit, Metallicat, AC/DC :t jne HISTORIAAN.

    • Metallica, Maiden, AC/DC ja kai tuo Priestinkin vielä on 2000-luvulla ihan vetänyt porukkaa.

    • Ja varmaan tuo Foo Fighterskin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      320
      1388
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      330
      1316
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1102
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      981
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      787
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      70
      633
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      627
    Aihe