Uusi paku aikalailla vielä ja jo pamahti...ai niin olihan se 4D4......no ei sitten yllättänytkään...
Toyotan kone pamahti!
8
377
Vastaukset
- selvä_tapaus
Näissä tapauksissa auto ei ole ollut insinöörien valkoisin silkkihansikkain kokoama D-4D, vaan punaviinipöhnäisten ranskalaisten kyhäämä HDI!
- wernerskaliini
Ranskalaista höttöä.
- HOLISTI74.91
tämäkin viestiketjun aloitus on vag areenalta, automerkiksi vaihdettu volkkarin sijaan Toyota ja moottoriksi D4D, vaikka kyseessä on volkkarin 2.0TDI. tämä pelle yrittää tehdä kaikkensa mollatakseen huippulaadukasta Toyotaa. uskottavuus tältä yökastelijapojulta mennyt kauan sitten.
- PieniPiiri
Huippulaadukas Toyota käyttää kumminkin yhteistyön hedelmiä nykyään yhä enemmän ja ovat Toyotan maskin takana tehtaan suostumuksella ja laatukriteerein.
PSA dieseleitä käytetään monien eri merkkien malleissa suoraan tai naamioituna omiin logoihin ja paljon niitä likenteessä on maailmalla käytössä,kuten VW koneitakin.
Siltä osin asia lie käsitelty,jos Toyota ostettava,ota tai jätä,moinen kone tulee.
VW moottoreista minulla ei henkilökohtaisia kokemuksia ole,moni kuitenkin lie eri mieltä VW moottoreiden osalta jos niitä liikaa ylistää mutta versioita niissäkin piisaa. - Palsanmäelle
Eikö tuo 4D ole ihan toyotan oma kone eikä mikään yleiskone maailmalta?
Toisaalta jos joku mollaa pakua jossa moinen kone niin Hiacehan se ja kun eletään 2017 niin yli-ikäiset autot tuppaa olemaan tuollaisia ja jos vanhaa yrittää pitää käyttiksenä niin vielä murheellisempaa joten oisko aika nuorentaa niin ei koneremonttia ja muuta "pientä" pukkaisi hetikohta?
Taitaa kilometrejä olla kohtuupaljon ja jos se kasassa näin pitkään ollut niin ei huono saavutus miltään merkiltä.
Etsi ainakin vähän ajettu moinen jos pakko tuommoinen omistaa ja maksa kauppiaalle kunnon tili ja saat arvoantiikkia tilalle=)
Kovin isoja remppoja normaalien huoltojen lisäksi ei kannata vanhuksiin tehdä,tavallaan kaivoon heitettyä rahaa koska niistä ikään vastinetta rahoille saa ainakaan myydessä ellet harrastemielessä pura atomeiksi ja kokoa uusin osin johon monella ei varaa,taitoa,tiloja eikä ainakaan mitään järkeä koska ominaisuudet on mitä ne on ja ajat muuttuu,mutta harrasteautoksi siis..mikä ettei. - MietteliäsZ4Mies
Mitä mieltä olette? Kannattaako ostaa? Paperilla ainakin täysin ylivertainen kulutuksen suhteen neliveto, tyylikäs ja naksasisusta!
https://www.nettiauto.com/toyota/c-hr/9056744 - Hybridiäseurannut
Tuota,onko tuo pakettiauto ja jos niin mihin isommat tavarat laitetaan lastausvaiheessa vai onko palsta väärä?
Onhan se aika tavallisen nykynäköinen ja mikäs siinä JOS tykkää moisista,minä en kylläkään innostu ulkonäöstä enkä varsinkaan hinnasta jolla saa kaikenmoista mielenkiintoistakin ajopeliä,kaiken pilaa lopullisesti sana hybridi jolle en ole keksinyt vastinetta miksi semmoinen pitäisi olla?
Moinen tekniikka on yhä ihan lastenkengissä,monimutkaista kuin mikä jo ennestään vikaherkkiin nykyautoihin,akut painaa luvattoman paljon hyötyynsä nähden lisäten koko auton omapainoa ja se vähäinenkin tavaratila menettää osansa akuille ja painavat akut myös lisäävät painon myötä koko touhun järkevyyden kyseenalaiseksi kulutuksen osalta.
Olisi ajettava lämpimissä olosuhteissa kaupunkiajoa ja lataustolpassa yöt,muuten loppuu kapasitetti nopsaan eikä pohjolan pakkasiin ollenkaan koska kylmä kangistaa nopeasti virtapulaan jolloin ajellaan sitten tuon polttomoottorilla.
Todellinen hyöty kun laskee kalliimman ostohinnan ja höpöhöpö lupausten vertaamisen mikä on todellisuutta onkin monille pettymys,paitsi jos se on oltava hybridi kun kuulostaa hyvältä ja mainostetaan tietty mielikuvilla.
Mikäli olet asioista tietoinen niin moisten hybridien valmistaminen on luonnonvarojen suurtuhlausta muka pienempien päästöjen kustannuksella ollen enempi silmänkääntötemppu mainostajilta. - 4DTolppaTojota
Miten tämä liittyy 4D4 moottoriin,joku 1,8 bensahypriidi joka ei oo diesel,ei pakettiauto ,ruma kun mikä ja kuka tuommoisen rahan aikoo moiseen laittaa..tai muuhunkaan mitäänsanomattomaan käyttöautoon,ammattijutut vähän eri ja pakon sanelemiakin usein kaluston pitämisessä uudehkona.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa1185101Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen332782- 342599
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺302398- 1181637
Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭211580En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101500Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle231254- 891148
Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351143