Kahdessa vuodessa siis muslimiturvikset ovat saaneet Suomen sekaisin.
Suomi loistava esimerkki siitä mitä tapahtuu kun muslimien määrä äkkiä kasvaa kymmenillätuhansilla, raiskauksia, yksi tappo ja terrori-isku ovat nyt saldona. Sen lisäksi maassa on sadoittain jihadisteja ym. laittomia matuja, joita ei saada millään ulos maasta.
Turvattomuus ja pelko on lisääntynyt, ja kansa haluaa tiukkaa mamupolitiikkaa. Hallitus ei vaan tiedä että mitä tässä pitäisi oikein tehdä, kaikenlaista heitetään ilmoille paniikissa. Mutta saadaanko mitään aikaan - taaskaan?
Joko uskotte että muslimit ovat ongelma?
Suomi loistava esimerkki siitä mitä tapahtuu kun muslimien määrä äkkiä kasvaa kymmenillätuhansilla, raiskauksia, yksi tappo ja terrori-isku ovat nyt saldona. Sen lisäksi maassa on sadoittain jihadisteja ym. laittomia matuja, joita ei saada millään ulos maasta.
Turvattomuus ja pelko on lisääntynyt, ja kansa haluaa tiukkaa mamupolitiikkaa. Hallitus ei vaan tiedä että mitä tässä pitäisi oikein tehdä, kaikenlaista heitetään ilmoille paniikissa. Mutta saadaanko mitään aikaan - taaskaan?
Joko uskotte että muslimit ovat ongelma?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Islamilaiset ovat hajoittava voima.
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Se ongelma on ahne Pöpilä, KEPUlikonna
P Ö P I L Ä .
Sairain "poliitikko" ikinä.
Maassa on narsistisista voimista koostuva hallitus joka ajaa vain omia etuja. Suomen hyvinvointivaltio on tuhoutumassa. Syy on porukan jolla menee niin hyvin että äänestävät näitä supernarsisteja hallitukseen.
Mikä täällä on sekaisin? Yhteiskunta toimii kuten ennenkin.
Ei ole kahteen vuoteen toiminut. Kansalaisten etuuksia mm.sosiaaliturvaa on heikennetty, samalla kun pakolaisbisnestä on luotu.
Kermisten Suomi toimii vielä muutamia vuosia kuin ennen, sen jälkeen kokkeleita äänestävätkin alkavat huomata missä mennään.
"Ulkomaalainen mies rikkoi tiistaina kirveellä neljä autoa Kristiinankaupungin vastaanottokeskuksen pihassa.
Tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Mikko Uusimäki Pohjanmaan poliisilaitokselta kertoo, että 20-vuotias ulkomaalainen mies oli lisäksi uhannut suusanallisesti paikalle tullutta vartijaa. Vielä ei ole tietoa, miksi mies näin käyttäytyi.
– Mies on nyt terveysviranomaisten hallussa ja tarkastuksessa. Sen jälkeen päätetään, jääkö mies terveydenhuollon hoteisiin vai tuleeko kiinniotettuna poliisin tiloihin.
Uusimäki sanoo, että tapausta tutkitaan laittomana uhkauksena ja vahingontekoina.
Mies rikkoi autoja kirveellä tiistaina aamulla kymmenen aikaan. Uusimäki ei osaa vielä sanoa, kuinka pahasti autot vaurioituivat. Henkilövahinkoja tapauksesta ei koitunut.
Mies oli poistunut paikalta polkupyörällä. Poliisi otti miehen kiinni Kristiinankaupungin keskustassa."
Vai otettiin kiinni keskustassa... Unohtiko kiireessä kirveen VOK:iin?
Mikä "yksi tappo"?
Mun laskujen mukaan (murha infosta löytyy tilasto) Suomessa on parissa vuodessa (2015 lähtien) tapahtunu ulkomaalastaustasten tekemiä murhia tai tappoja 30 kpl!? Mistä sä ton pelkän yhden pierasit?
Monet eivät muista eivätkä tajua mitään. Yritä siinä sitten puhua järkeä ja varoittaa ongelmien kumuloitumisesta.
No tällä menolla ollaan 2 vuoden päästä jo sisällissodassa, kurkkuja katkotaan täyspäiväisesti ja autopommit räjähtelevät pitkin Suomea. Että silleen.
Ja porvarit vaan ajelee panssariautoilla ja tärvää veronmaksajien rahoja... vaan mistäs veroja kun kaikki on kohta kepulien ja kokkareiden toimesta yksityistetty ja rahat menee veroparasiitteihin?
Nopeasti on maa muuttunut ja tätä kun jatkuu, voi vain arvailla mitä on edessä. Tämä hallitus on jo nyt vaatinut kaikkia kantasuomalaisia tukkimaan suunsa, poliisit tekee älyttömiä pidätyksiä ja matujen suusta kuullaan hirveitä uhkauksia, jotka johtaa myös tekoihin. Ahdistus ja pelko on silloin konkreettista, ja syytä onkin pelätä kaikkea. Mutta ihmiset pystyy, jos niin halutaan, vaikuttamaan, että maallemme ei käy niin huonosti.
Monikulttuuri syntyy tuskalla. Kantisten tuskalla.