Järviseudun Sanomissa 30.8.17 Yleisönosastokirjoitus "Lappajärven sosiaali-ja terveyspalvelut"
Hyvä, että ne ihmiset, joilla on fakta tietoa tuovat julki näkemyksiään.
Nyt tarvitaan Järviseudulla halua tehdä keskinäistä yhteistyötä!
Jälleen hyvä yleisönosastokirjoitus!
8
406
Vastaukset
- Asiaalisää
Onneksi on edes niitä! Evijärven ihmiset hohoii!
- terveskupukki
Attendo on hyvä yhteistyökumppani
- Stara1
Raaseporissa Attendolle yli 350000 euron jättisakko hoivapalveluijen laiminlyönneistä. Niin että sellainen yhteistyökumppani.
Osakkeenomistajat lihovat ja vanhukset laihtuvat.- Stara2
Eikös se ollut juuri Evijärven vanhustenpalvelut, joista kuntayhtymä kaksineuvoisen hoiva-ja hoitopalvelujen johtaja valeheteli henkilöstömitoituksen Aluehallintovirastolle. Vuosia ehti olla alimitoitettu henkilöstö hoitamassa vanhuksia
! Avi puuttui asiaan! Eli osataan sitä julkisella puolellakin kieroilla ja valehdella.
- Antsun71890
No eipä ne Evijärven kunnan kepu-patutkaan ole mitään välittäneet vaikka koko Antinrinteen kiinteistössä on jo vuosia henkilökunta oireillut kosteusongelmien vuoksi. Ongelmat on olleet lakaistuna homeisen maton alle.
Kunnan kepujohto ei vanhuksista välitä, kuin viikkoa ennen kunnallisvaaleja. Sitten taas unohtuvat vuosiksi.
Se saa hoitaa Evijärven vanhukset, joka sen halvimmalla tekee. Saattepas nähdä.- myösvanhuksetoireilee
Eikö vastuussa ole myös kuntayhtymä kaksineuvoisen työterveyshuolto ja työsuojelu?
Tiettyjen kunnalispolitiikkojen puheet kyllä tiedetään. Mukavia puheita ja lupauksia aina ennen vaaleja.... Muistetaan seuraavat vaalit eli Maakuntavaalit!!
On täysin käsittämätöntä, että vanhuksia pidetään ympäri vuorokauden sisätiloissa, joissa henkilökunta oireileen! Vanhukset oireilee "kuolemalla pois". Tulee erilaisia tulehduksia joihin he sitten kuolevat. Mutta tämähän on tarkoituskin? Päästä eroon kustannuksia tuottavista yksilöistä!
Vanhusten omaisten pitäisi hommata homekoira, joka tutkisi koko Antinrinteen rakennukset!
Taitaisi mennä koko pulju kiinni. Sisäilmaongelmaisesta rakennuksesta tulisi ottaa näytteet oikeista kohdista ja oikeanlaiset näytteet. Kunnan tekemiiin tutkimuksiin ei pidä luottaa, ainakaan Evijärvellä.
- eionnaa
Ei toimi yhteistyö järviseudulla vimpeli pahin kanto kaskessa. sehän lopettaa kaiken entisenkin yhteistyön kaikkien kanssa.
- Asioistatietävä
Ei muuten pidä paikkaansa .Sos ja terveyspalvelut tuotetaan yhteistyössä Alajärven kaupungin kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2171474- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41128Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171096Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38796Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780