Ruotsissa kaduilla paperittomien laittomat laumat

Ruotsissa kaduilla paperittomien laittomat laumat asumassa...
ilmiön ennustetaan olevan pian Suomessa...koska niitä tulee koko aika

http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005348733.html
5125
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ennen vanhaan ihmisillä piti olla passi tai henkkarit matkustaessaan maasta toiseen. Niin kai nykyisinkin, mutta se ei koske niitä, joilla on suojaväri! Onko oikein?

1Äänestä
  • No ei.

    1Äänestä

Yksityislääkäreitä ja terveysbisneksiä syyhyttää jo nyt ajatus verorahasammosta jonka nämä shoppailijat heille muodostavat Helsingin päätettyä että paperittomille tarjotaan terveyspalvelut kantisten piikkiin.

Kyllä Kokoomukselle maksettu vaalituki saadaan komealla korolla takaisin! Bueno.

Illaksi kotiin hienostoalueille ja tavikset kohdatkoon ilmiön tuoman rikollisuuden ja raiskaukset.

1Äänestä

"Paperiton ei valita työnantajan huijauksesta, koska välttelee poliisia

– Aluksi sanottiin, että saisin yhdeksän euroa tunnissa. Sitten, että kahdeksan euroa, sitten seitsemän

– Minulle sanottiin, että heillä ei ole rahaa, mutta voisin jatkaa työskentelyä ilmaiseksi."


"Paperittomia halutaan nyt kotiapulaisiksi – Savio: ”Vastuutonta keplottelua”

1Äänestä

Niin tai sit sitä tuntee itsensä ihan alimman luokan kansalaiseksi, kun on niin VI-TUN TYH-MÄ ettei älyä edes palata takas omaan kotimaahansa josta lähti, ja johon olis vieläpä ilmanen kuljetuskin veronmaksajien piikkiin! :/

*No yhyy-vittu-byhyy pitiks täs kohdas sääliä vajaaälysiä matuja?!* :/

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAITTOMASTI kirjoitti:

Ruotsissa kaduilla paperittomien laittomat laumat asumassa...
ilmiön ennustetaan olevan pian Suomessa...koska niitä tulee koko aika

http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005348733.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu