Olen ollut havaitsevivani että ihmisten naimisiinmeno ja lastenhankinta olisi lisääntynyt viime vuosien aikana, varsinkin tällä vuosikymmenellä. Oletteko muut huomanneet samanlaista 2010-luvun ilmiötä? Tämä on aivan väärin meitä naisia saamattomia miehiä kohtaan!
Vituttaa vitusti!
vituttaasaatanasti
11222
0Äänestä
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olet väärässä. Ainakin lasten syntyvyys on romahtanut. Antti Rinnehän ehdotti synnytystalkoita ja sai pahasti nenilleen naisilta.
Suomessa syntyy lapsia vähemmän kuin koskaan ja niistäkin 10-20 prosenttia on mamuja tai puoliverisiä. Koskaan ei ole näin suuri osa miehistä ätmiytynyt kuin nyt.
Miehet lisääntyy thaikkujen ja venäläisten kanssa. Nämä oli varmaan mukana puoliveristen määrässä.
Niin ja virolaiset ne vasta sikiävätkin
Lapsia+syntyy+vähemmän+ja+50%+avioliitoista+päätyy+eroon.+Kunnolliset+miehet+ei+pääse+lapsia+tekemään+joten+syntyvyys+on+laskenut.
Ei ole kunnollisia miehiä.
Ei kun, ei ole kunnollisia naisia.
Miehet tykkää vähemmän kunnollisista naisista. Pillua aina ruinaavat. Se tekee myös miehistä kunnottomia.
Itkevät jos saavat pillua ja itkevät jos eivät saa.
Ei kai syntyvyyden laskussa mitään haittaa ole, kun se suomen väestömäärä on muutenkin lisääntynyt viimevuosina. Muutenkin ihan turhaan poliitikot ovat huolissaan siitä syntyvyden laskusta, kun se maailman väestönkasvu ei ole laskenut yhtään ja suomessakin se väestömäärä on vaan lisääntynyt koko 2000-luvunajan.
Tervettä miestä vituttaa aina.
Jospa Ismon lailatus helpottas...
https://youtu.be/_PbWsF-8aJU