Hymylääkärit kokemuksia

Onko kellään kokemuksia Hymylääkärien hammaslaminaateista?
203320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei ole eikä tule :)

Kyseessä on sama huijarijoukko, jotka ovat saaneet toimintakiellon jo esim. Porissa (Meidänklinikka tms.).

Äänestä

Itsekkin huomasin ko. firman kun kartoitin laminaattien hintoja. Onko kukaan ottanut laminaatteja hymylääkäreiltä?

Äänestä
  • Ei kannattaa todellakaan ottaa täältä mitään. Kävin itse tyhmäänä sinne ottamaan laminaatit ja on ollut vaan ongelmia: laminaatit on irtonut kahdesti kun on käyttänyt hammaslanka. Vaikka ei pitäisi. En suositelle yhtä tämä ja huono palvelu sen jälkeen kun on maksanut.

    Äänestä

Halvat ja hyvät

Äänestä

Älkää vaan helvetissä menkö sinne. Kuulin jutun, jossa hammaslääkäriomistaja oli laittanut imurissa käyneen laminaatin potilaan suuhun sitä desinfioimatta. Ihan oman hyvinvointinne vuoksi... halpa ja huono.

Äänestä

Huono ja eivät pysy suussa kun pitää on ollut vasta noin 4kk ja ovat irtonet jo kahdesti. En suosittele yhtään. Yritän saada rahat takaisin ja että poistaisivat nämä paskat laminaatit:

Äänestä

Ei pysy suussa. Täysin turhautunut juoksemaan siellä uudelleen ja uudelleen..

Äänestä

Huijareita ovat todella. Piti olla hammaskiven poisto ja soodapuhdistus, mutta heittivät ulos 10 min näennäisen puhdistuksen jälkeen ja väittivät etten ole tilannut soodapuhdistusta ollenkaan
. Ajanvarausvahvistuksessakin tämä lukee joten ihmettelen toimintaa.

Äänestä

En suosittelisi tämän yrityksen palveluita kenellekään. Minulle tehtiin hammassilta - Huono kokemus. Minua pyydettiin maksamaan lasku ennen kuin hoito minulle tehtiin. Minä maksoin laskun, mutta kuitenkaan he eivät olleet kiinnostuneita tekemään hoitoa hyvin: monta kertaa peruivat varatun ajan, eivät vastanneet soittoihin ja yhden kerran lääkäri ei edes tullut paikalle minulle varattuna aikana. Hoito luvattiin tehdä kahden viikon aikana ja 3:lla käyntikerralla, mutta sen sijaan kävin siellä yli 3 kk ja kuusi kertaa. Ja kuitenkaan ei ollut laadukasta työtä, minkä takia jouduin menemään toisen yrityksen hammaslääkärin luo korjaamaan tehdyn hoidon virheet. Hinnat tässä yrityksessä ovat halvemmat kuin muilla, mutta kokonaisuudessa tuhlasin enemmän rahaa, aikaa ja kaikista tärkeintä hermoja.

Äänestä
  • Minulla sama tilanne. Oletko vaatinut rahoja takaisin? Onko edes mahdollista saada... Löysitkö tilalle hyvän hammaslääkärin?

    Äänestä

  • TAZ kirjoitti:

    Minulla sama tilanne. Oletko vaatinut rahoja takaisin? Onko edes mahdollista saada... Löysitkö tilalle hyvän hammaslääkärin?

    En vaatinut rahoja takaisin. Menin sen jälkeen kotihammas-hammaslääkäriin. Hammassilta korjattiin, mutta kuitenkin kovaa ruokaa on hieman hankalaa syödä. Mutta toivon että aikanaan helpottuu.

    Äänestä

Minulle tehtiin hammaskiven poisto ja soodapuhdistus. Suorittaja (liekö ollut suuhygienisti?) oli ilmeisesti venäläinen. Ei puhunut suomea eikä juuri englantiakaan. Ultraäänilaitetta ei ollut ja jotenkin vaikutti vanhanaikaisilta niiden systeemit muutenkin.
Erikoisinta kuitenkin on, että minulle ei sanottu mitään syvästä ientaskusta viimeisessä hampaassa. Hammaslääköri ihmetteli tätä, kun hammas jouduttiin pari viikkoa myöhemmin poistamaan. Oli tulehtunut ja viereen tullut paise.
Tänään kävin kunnollisessa hammaskiven poistossa koulutetulla, suomea puhuvalla suuhygienistillä. Mikä ero! 60 min.meni ja hän ihmetteli, kun oli niin paljon hammaskiveä ja sanoi, että ei näytä siltä että olisi vuosi sitten poistettu. Nyt joudutaan ientaskujen vuoksi vielä jatkamaan puhdistusta parin viikon kuluttua.

Aika uskomattomia eroja on hammaslääkäri/suuhygienistipalveluissa! Toivottavasti Suomen viranomaiset valvovat tilannetta ja puuttuvat tarvittaessa Hymylääkärien tapaisen yrityksen toimintaan.

Äänestä

Onko yrityksessä vielä toimintaa. Puhelimeen ei vastata eikä ovia avata.

Outo paikka.

Äänestä

Voi helvetti! Se paikka pitäisi lopettaa ihan oikeesti! Multa varastettiin rahaa 600€ niitten piti laittaa mulle 12 laminaattia ylös. Tää venäläinen laitto 6 ja seuraavalla istunnossa piti seuraavat laittaa eikä vastaa puhelimeen, viesteihin tai avaa ovea tai mitään muutakaan.

Äänestä

Voiko nää viedä oikeuteen?

Äänestä
  • Missä nämä pääkallolekurit toimivat ja millä nimellä löytyvät esim. netissä. Etten erehtyisi.

    Äänestä

Ovat lopettaneet toiminnan ja muuttaneet ulkomaille... yllätys. Valviraa ei näköjään kiinnosta.

Äänestä

Hyvät asiakkaat!
Olemme valitettavasti lopettaneet toiminnamme.
Hammaslääkärimme Valentina Vagimova, ja hänen miehensä Sergey Galyan varastivat kaiken yrityksen omaisuuden. Heillä on hallussaan myös potilaiden etukäteen maksamat hoidot joita potilaat eivät nyt siis tule saamaan.
Valentina ja Sergey ovat paenneet Israeliin, jonka kansalainen Sergey on.
Mikäli olit potilaamme, kehoitamme tekemään rikosilmoituksen Suomen poliisille.
Kasakka ottaa sen mikä on huonosti kiinni

Äänestä

Hei, onko joku tehnyt rikosilmoitusta näistä? Mulle tehtiin viisi laminaattia, ehjät hampaat hiottiin pieniksi tikuiksi, joissa laminaatit ei pysyneet. Monta kertaa lähtivät irti. Kävin muutaman kerran valittamassa ja HL lupasi tehdä kruunut, mutta katosi ennen kuin teki niitä. Meni rahat hukkaan ja nyt joudun maksamaan tuplasti enempi että saan hampaani kuntoon. Törkeää toimintaa.

Äänestä
  • Minulle tekivät viime kesänä 8 laminaattia ylös. Kaksi jo lähtenyt. Onko muut tehnyt rikosilmoituksia? Saako mistään haettua korvauksia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hymiz kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Hymylääkärien hammaslaminaateista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu