Naisten rintojen koko vaihtelee perinnöllisistä syistä. Isorintainen nainen ei ole sen seksikkäämpi kuin pienirintainenkaan. Rakastuminen ei saa rintoja kasvamaan. Pienirintaisimmilla naisilla on käytännössä vain nännit.
Kova urheilu pienentää normaalisti rintojen kokoa. Isorintaisimmat naiset ovatkin tavallisesti ruuppukunnossa ja lihavia. Poikkeuksiakin on.
Itse olen perinyt AAA-koon rinnat. Pienet rinnat ovat monesti kauniimmat, kuin riippurinnat. Kovasti lihottuani ja lopetettuani liikunnan ovat rintani nyt D- tai C -kokoa.
Tottakai miehet tietävät tämän kaiken. Ihmettelen vaan toisinaan, etteikö miehillä sittenkin ole joitain kana-aivoisia harhakuvitelmia naisten tisseistä.
Kova urheilu pienentää normaalisti rintojen kokoa. Isorintaisimmat naiset ovatkin tavallisesti ruuppukunnossa ja lihavia. Poikkeuksiakin on.
Itse olen perinyt AAA-koon rinnat. Pienet rinnat ovat monesti kauniimmat, kuin riippurinnat. Kovasti lihottuani ja lopetettuani liikunnan ovat rintani nyt D- tai C -kokoa.
Tottakai miehet tietävät tämän kaiken. Ihmettelen vaan toisinaan, etteikö miehillä sittenkin ole joitain kana-aivoisia harhakuvitelmia naisten tisseistä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joillakin naisilla roikkuu kaulasta alaspäin iho tissien välissä rullalla liikaa ihoa vai kuinka ei se voi olla 3 leukakaa
"Ihmettelen vaan toisinaan, etteikö miehillä sittenkin ole joitain kana-aivoisia harhakuvitelmia naisten tisseistä."
Kannattaa ehkä laajentaa miestuttavapiiriä/parisuhdekaukaloa... Riippuen toki millä äly/huomio/keskittymistasolla haluaa tavoittaa tai kohdata. Jos omalle kohdalle on osunut mölli jolle rintojen koko on suurempi kuin ihminen niin adios tai peiliin katsominen sen sijaan että puhuu miehistä joita on monta miljardia täällä. Keskivertomies ei silti tiedä mistään mitään :) Itse sikamiehenä olen analysoinut rintoja/tissejä hyvinkin paljon. Kaikki koot f-a on tullut ropeloitua epävarmoin ottein kuola suussa.
Ei ole mitään loppuyhteenvetoa, joka viikonloppu baarit ympäri maailman täytyy pojista/miehistä tissti mielessä ja kaikki eteen-ylös-esille puskettu on jee. Moni mies uskoo vatsalihasnaiseen jolla on tissit. Kiitos naisten somen ja muun :D Ja samalla se on vain osa naisista ja osa miehistä.
Naiset ovat somen myötä muuttaneet tai ohjanneet mielikuvia naisista todella hurjasti, ei sitä ole kukaan vielä oikein edes osannut arvioida. Ennen miehille riitti kun baarissa oli tiukempi toppi, ja vieläkin toki. Mutta samalla se uusi sukupolvi kasvaa naisten rakentamaan naiskuvaan jolla on se litteä vatsa, pyöreät pakarat ja pysty tissit. Sääliksi käy tulevia nuoria miehiä....
Perintötekijöistä, kehon rasvan määrästä ja raskauksien sekä imetysten johdosta. Perintötekijöistä riippuu rintarauhaskudoksen määrä ja se, kuinka paljon rasvaa kertyy lihoessa rintoihin. Urheilun rintoja pienentävä vaikutus perustuu rasvaprosentin pienenemiseen.
Riippumisesta sen verran, että suht. isotkin rinnat voivat olla kiinteät ja vastaavasti pienetkin rinnat voivat alkaa roikkua vaikka imetysten johdosta. Tämä tuntuu olevan epäselvää monelle, kun selitetään etteivät pienet rinnat roiku koskaan. Kyllä vaan voivat roikkua.. joku aaa-koko nyt ei, mutta esimerkiksi 75A voi jo roikkua.
Sekin tiedetään, että osa miehistä tykkää enemmän isoista ja osa enemmän pienistä ja joillekin miehille rintojen koolla todellakin on väliä.
Onko pikkutissisillä naisilla fetissiä iso tissisiä miehiä kohtaan? Oletteko huomanneet? Entä toisinpäin?
Joillakin naisilla oli nuorena a-kuppi ja muutaman lapsen synnytettyään jopa d-kuppi. Samalla lailla kävi jalan koon kanssa, jalat koko kasvoi jopa 3 kokoa suuremmaksi. Tämä lohduksi kaikille pienirintaisille ja suruksi pienijalkaisille. Jalan kasvua ei kirurgikaan auta, riippurintoja kylläkin. Tärkeintä lie kuitenkin lapsen ruokinta
Siksi naisen olisikin esiteltävä rintojaan alle kaksikymppisenä ennen lasten tekoa.
Ja joillakin lähtee tissit lasten jälkeen. itselläni pieneni ceestä aahan :(
Eli voi käydä toisinkin päin..
Ketun nokat no hyi helvetti!
siis tosiaan, en syö! yöks!
Nainen on lapsentekolaitos eikä mikään herkkä nänninen eroottisten unienne kohde miehet. Lisääntyminen lakkaa jos suomen nuoriso jatkaa masturboimista, ehtninen jälkemme häviää maailmasta ja joudumme rodulliseen sukupuuttoon. Rintojen koko kasvaa vain niiden täyttyessä ravinteikkaasta maidosta jota jälkeläiselle pitää syöttää, tämä lukee myös raamatussa. Kristillisissä yhteisöissä niillä joilla on tullut eritystä yli tarpeiden ovat sitten myyneet ylituotantoa lattarintaisille korvikkeeksi, näin kaikki baapelot on saatu ruokittua.