taitaa olla matut ja suvakit liian pelottavia, vai mikä on ongelma?
poliisitkin vaan neuvottelee tai pyytelevät niiltä anteeksi olemassaoloaan.
hävettää.
eikö löydy miehiä pistämään matuja kuriin?
20
688
Vastaukset 20
- hävittyjo
Ei näytä löytyvän. :(
- poliisit_vangittuina
Vieläkö ne poliisit on vangittuina käydäänkö neuvotteluja terroristien kanssa heidän vapauttamisekseen
- päälekäyvää-olemusta
Varmaan tilanne päällä nytkin, sehän on näitten elämää -kokoajan rökytä ja olla ylimielinen kantaväkeä kohtaan ruakkijoitaan.
näin nämä aina tulee käytäytymään - Tampere1979
Matut käyttäytyy joka puolella Suomea kyseenalaisesti. Silti kukaan ei tee mitään. Olin terassilla Tampereella viime kesänä kun matujen ja suomalaisen välille tuli jotain. Matuja 6-7 ja suomalaisia terassi täynnä. 5 min kähinän jälkeen kolme suomalaista oli ottanut osumaa ja matut lähti mölisten pois. Särkivät mennessään kaksi terassin tuolia. Matut voitti. Matuilla ryhmähenki kunnossa.
Suomalaiset ottivat kuvaa ja jatkoivat kaljan ryystämistä pää painuksissa.
Luulenpa että turpaan ottaneet suomalaiset maksoivat tuolitkin...- Mabse1979
Kumpaan porukkaan kuuluit? Otitko osumaa vai ryystitkö pää painuksussa kaljaa?
- Tampere1979
Olin hiljaa vaan koska olin akan kans liikenteessä. Mutta ihmettelin kovasti kun pieni ryhmä ehkä irakkilaisia pisti ranttaliksi niin et suomalaiset ei voinu mitään. Ne pyyhki lattioita niillä kolmella jotka uskalsi sanoo vastaan. Baarissa isoja suomalaisia korstoja mut ei kukaan mennyt apuun. Suomalaisilla ei ole yhtään sitä ryhmähenkee. Ei tippaakaan. Täällä pitää pärjätä yksin. Ei tartte auttaa prkkkkk.....
- Mietäää
matut tuntuu olevan kaikki kuuma kalleja. Jotenkin ne pitäs saada pelkäämään suomalaisia mut nyt on toisinpäin.
- 21111111111111111111111
Kaikki odottavat, että joku muu tekee, ettei itse tarivtse mitään tehdä. Sinä mukaanlukien.
- pohojolaane
Eihän Pohojanmaalta miehiä löydy.Puukkojunkkareidenkin aikaan miehet kovan paikan tullen menivät naisten helmoihin suojaan. Kyllä siellä naisten täytyy ottaa homma haltuun jos haluaa alueen rauhoittuvan.
- ajastaanjälissä
Eipä järki paljon päätä pakota, tyhmyys loistaa läpi , kun ihminen sylkee toisen päälle.
En tiedä montaakaan eläin joka näin tekee, mutta Laama on ainaskin yksi.
Ennen muinoin romaanitkin tekivät tuota, mutta niilläkin on järki tullut, tahi tulleet nyky 2000 vuosisadalle elämään.
Näyttääkin, että mamut ovat vain jääneet ns, antiikin kreikan ajalle. - urpooo36
Kauhavan ihmiset on aina ihannoinut juoppoja (häijyjä) .. Miehet sieltä poistettiin ilmasotakoulun myötä.. He myös oli ulko paikkakuntalaisia .. Valheella ja velalla Kauhava tunnetaan, eniten maksuhäiriöitä suomessa .. Naiset paksuja ( entisiä Lapua ja Härmäläisiä , suurin osa yksin huoltajia ,, Ukot kun ryyppää ... Ei kauhavalla ole miehiä .. voi surkeus ..
- suvakkejavarokaa
Suomessa ei voi edes ajatella pistävänsä Mamut kuriin tekee ne mitä hyvänsä.Pelkästä mielipidekirjoituksesta, jossa asettaa valvomattoman maahanmuuton hoitamisen kyseenalaiseksi ,saa poliisin ovelleen.Olet välittömästi linnassa jos lyöt edes takaisin puolustaaksesi itseäsi tai läheistäsi,mamulle kyllä löytyy syyksi päällekarkaukseen hänen kertomansa kamalat tapahtumat lähtömaassa ja siitä johtuvat traumat.Vai olisiko väkivaltaisuus se syy jonka vuoksi hän joutui poistumaan maastaan,tuliko tehtyä tekoja jonka vuoksi tuli äkkilähtö.
Nämä satusedät ovat valtiovallan,suvakkien,toimittajien erityisessä suojeluksessa,kuvaavaa on esimerkiksi Kauhavan sivistysjohtajan lausunnot ,onko mies tehtäviensä tasalla vai suvakki joka pesee mustaa valkoiseksi.- suvaitsevainennainen
Puukon arvet paranee ja ne voi peittää paidalla, mutta vihapuhe murentaa yhteiskuntamme.
- suvakkejavarokaa
suvaitsevainennainen kirjoitti:
Puukon arvet paranee ja ne voi peittää paidalla, mutta vihapuhe murentaa yhteiskuntamme.
Taitaa vaatia paitakauppojen lisäämistä.Suvakkien vihapuhe on todellakin murentanut yhteiskuntamme.
- koneeseen-vain
Tätä se jo on.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201709072200379536_u0.shtml - Joko_unohtui
Edellinen vihapuhekampanja 1940 luvulla,se aiheutti tuhansien ja tuhansien syyttömien ihmisten kaasuttamisen hengiltä ja ruumiiden polttamisen.
Joten voisitte saatanan urpot vähän miettiä mitä puhutte.- SilliMaakariKapoteen
No sori hei. Unohdetaan se kaasuhomma. Perustetaan saippuatehdas.
- Kotiikävä
Eihän tässä olla ketään tappamassa, vaan kotiuttamassa muslimit rakkaaseen kotimaahansa, koska selvästi voivat pahoin suomessa. Siellä saisivat olla niin kuin tykkää ja mihin on kasvatettu. Voisivat puukottaa toisiaan ja tehdä iskuja kaikessa rauhassa.
- KaktustaArseeseen
Kauhavalla ja Härmänmaalla on aina ollu pelokasta kansaa. Ennen se kansa pelkäs puukkojunkkareita. No, puukkojunkkarit kuoli sukupuuttoon. Pelkäävä kansa silti jäi. Nyt se pelkäävä kansa pelkää uusia puukkojunkkareita, eli mutuja, vai matujako ne oli. Sama efekti kuitenkin. Tarttettaas taas se ruma fallesmanni, laittamaan porukka ruotuun, ettei kansan tarttis peljätä.
Ei parane mennä mamuja kurmoottamaan. Jää kiinni ja tuomio tulee...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671039- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 83843
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087608Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52554
- 60544