Kuolen tähän tunteeseen.

Etkö sä ymmärrä, kuinka mua sattuu? Oletko edes pahoillasi? Miten voitkaan katsoa mua silmiin ja vakuuttaa rakastavaksi, vaikka tekosi kertovat aivan toista.

Toivottavasti oot tyytyväinen aiheuttamastasi tuskasta.
3378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se tuntuu piikkinä rinnassa. Pyysin anteeksi muttet tainnut kyetä siihen? Sillä Näenkun tuon "mielenkiintosi minua kohtaan. Haluat nähdä mitä mulle tapahtuu. Olen katunut tapaamista ja sitä leikkiä. Kunpa joskus Älyät jättää rauhaan. Sillä tuo sun esittäminen ystävänä ei tunnu hyvältä. En voi sitä sinulle suoraan sanoa kun anteeksi pyydettävää ja nolottaa kaikki mitä tein ja annoin ymmärtää. Kun muka anteeksi annoit ja ensin uskoinkin sanaasi. Mutta nyt ei tunnu hyvältä. No jospa olen hiljaa pitkän aikaa niin huomaat että toivon sun häipymistä kokonaan. Kumpa suuttuisit taas olisi elämä helpompaa ja unohtaa ikävä episodi jonka koin kanssasi. No kun huomaat hiljaisuuteni kaikkialla niin Etköhän viimein tajua juttua.

Äänestä

Kuinka monia ihmisiä oletkaan tavannut selkäni takana..

Tiedän, että niitä on useita, vaikka en ole sitä sinulle kertonutkaan. Kunpa Saisin suuni auki, mutta olen liian rikki. Miksi en riitä sinulle, vaikka annan kaiken mitä voit pyytää.

Miksi väität, että et voisi koskaan satuttaa? Miksi väität, että et pystyisi kehenkään muuhun koskemaan? Olenko tosiaan vain se toinen vaihtoehto.. Varma tapaus. Joku jonka luokse palata, kun et muuta saanutkaan..

Äänestä

15 vuotta yhdessä petit ennen avioliittoa. Palasit takaisin (ainakin 4 henkilöä ja sen aikanen paras kaveri) halusit eroa mutta en suostunut vaan päästämään irti. Manguit avioliitton ja lapsia, kaikkea niitä mitä en halunnut. Setäni kautta pelasin sulle työpaikan ja arvostettuna henkilönä siellä nusseit työkaverisi kanssa, koska halusit eron! 15 vuotta olin dulle lojaali. Käynyt terapiassa sinun takiasi. 2 lasta, jotka lupaan sulle jättää saatkasvattaa. Pöpilässä kävin kun pakotit. Levitit väärää sanaa musta. Mut hei oon tajunnut et sun suhde jatkuu ja ite oon saanu kostoni. Sekin että itsekkin meinaan sitä ns. Työkaveria panna. Sulta kun ei saa muita kuin mulkaisuja. Pori

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VsaPettynyt kirjoitti:

Etkö sä ymmärrä, kuinka mua sattuu? Oletko edes pahoillasi? Miten voitkaan katsoa mua silmiin ja vakuuttaa rakastavaksi, vaikka tekosi kertovat aivan toista.

Toivottavasti oot tyytyväinen aiheuttamastasi tuskasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu