Mukavan tytön olen tavannut ja molemmilla juttu kulkee hyvin. Ollaan aika alussa siis ja muutamia kertoja ollaan tavattu ja tutustuttu sekä viestitelty. Haussa jotakin pidempiaikaista tai ei sitten ollenkaan.
Kokemuksista halausin kuulla tai miten sinkkunaiset ajattelee. Kannattaako minun hönkiä nopeasti ja ehdotella tapaamisia ja olla jatkuvasti yhteyksissä, vai antaako homman mennä hitaammin.
Tätä sillä, että tiedän että tällä naisella voi olla myös muuta sutinaa muiden kanssa, mutta en usko, että ne on mitenkään vakavalla pohjalla.
Miten edetä hitaasti vai nopeasti
4
326
Vastaukset
- Kunpaseolisitsinä
Jos haluat hänet, niin tuo se selkeästi esiin, muuten saattaa luulla, ettei sua kiinnosta. Sen takia sitten kattelee muita, vaikka hänkin oikeasti haluais olla sun kanssa mieluiten? Jos omista tunteistaan ei oo kumminkaan vielä ihan varma, niin sittenhän niitä tietenkin on turha alkaa toisessa herättelemään, mutta tapaamallahan sekin alkaa selkeytyä, onko tunteita ja minkälaisia. Rohkeasti vaan. Tuskin se tyttö kuitenkaan alkaa tapaamisia ehdottelemaan vaikka tasa-arvon aikaa eletäänkin. Ellei sitten piä kaverina vaan tai oo niin umpi-ihastunu, ettei jaksa odottaa sun alotetta.
- kokenutjutun
Juuri noin, kerro hänelle rehellisesti omat pitkän aikavälin tavoitteesi. Jos tilanne jatkuu samanlaisena niin voit myöhemmin palata asiaan ja kysyä miten hän näkee suhteenne silloin. Pitkää parisuhdetta rakennettassa kannattaa olla suora ja rehellinnen. Parempi, että epäonnistuve suhde katkeaa ennemmin kuin myöhemmin, sillä myöhemmin se on kivuliaampaa.
- TotuudenTorvinen
Ehdottomasti olet aktiivinen. Mikään ei ole ärsyttävämpää kuin tapailukumppani josta ei ota selvää että onko se oikeisti kiinnostunut vai tapaileeko vain paremman puutteessa tai ajan kuluksi.
- naisen_näkemys
Samaa mieltä edellisen kanssa; jos olet kiinnostunut, niin osoita se selkeästi: laita viestiä, kysele kuulumisia kasvotusten ja soita hänelle. Mikä tuntuu luontevimmalta sinulle. Toki odota viestiin vastaus, jotta et vahingossa karkoita pois. Siitäpä sitten voit päätellä toisenkin kiinnostuksen tason, jos alkaa olla päivien viivettä, niin aika selkeä juttu.
Ehdota uutta tapaamista ja kerro rehellisest oliko kiva nähdä vai ei. On raivostuttavaa, jos mies laittelee viestiä ja vähään aikaan ei kuulukaan mitään, sitten taas ottaa yhteyttä. Itse olen kyllä kysynyt ko. tilanteess, että missä mennään ja onko kiinnostusta vai ei. En jaksa mitään ihme pelejä. Selkeys ja rehellisyys kommunikoinnissa tärkeää. Välillä voi vääntää rautalangastakin, koska ihmiset ajattelevat eri tavalla ja väärinymmärryksiä sattuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2853548Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell221968Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441616- 841461
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.831160- 1431149
- 811054
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.93957Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.210821Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61757