KLAMYDIA

ookko tehny lenkkiä

Niin, mitä mieltä Klamydiasta?? Ite pidän ihan hyvävä punkkina,

17

2083

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Tykkään joo.

    • FaNitsuki

      Klamydia on yks parhaista bändeistä mitä tiedän.
      Klamydian biisejä ei voi kuunnella loppuun.
      Ja se on körhöm. VAASALAINEN bändi

      • terveet kädet

        ON TEINIPOIKIEN PIPPELI NYPLÄYS MUSIIKKIA JOS SITÄ VOI MUSIIKIKSI SANOA.


      • pitkätukka-68
        terveet kädet kirjoitti:

        ON TEINIPOIKIEN PIPPELI NYPLÄYS MUSIIKKIA JOS SITÄ VOI MUSIIKIKSI SANOA.

        Tosiaan, vaikkakaan soittajat ei oo enää ihan teinejä. Enkä ole minäkään.


    • punkkarikloppi

      sitten rakastan kaikkia juppeja,ne on niin nättejä.kyllä kolahtaa,osu ja uppos.

    • natsikeikoilla

      natsisympatiaa

      • o...o

        ...mikään natsibändi.


      • S.W.M.H.

        Urpoja ne on eikä mitään natseja. Ja ihan hauskaa teinipunkkirokkia, vähän kuin Myrkkyä lukisi.


    • Tarja

      Revohko, jossa on Bondenin Kari heilunut, ei voi olla kokonaan paha. Vaikka soitannasta en niin hirveesti välitäkään.

      • Nazi punks fuck off

        Vitut se mikään natsibändi oo. Mä tunnen sällit ja vesku huutaa keikoilla siinä "Jag är natsi" biisissä että NATSIT VITTUUN! HAISTAKAA IKL PASKA!

        Veskulla itellä on aikonaan ollu kähyä skinien kanssa, ei ulkomaalasten. Älkää antako vaatteiden hämätä. Kari on kai päässy vankilasta jo, ainakin joulukuussa se oli vapaalla kun viimeksi näin.


    • punkkarimuori

      Ensin kuuntelin ns. "olosuhteiden" pakosta Klamydiaa, ja vähän myöhemmin ihan silkasta elämisen riemusta. Nykyään aina yllätän ihmisiä laulaa lurauttelemalla pätkiä poikien biiseistä.

    • Linkku88

      Paras bändi saman ikäinen ku mä ylpee kuu on paras biisi

    • pitkätukka-68
    • pitkätukka-68

      En tykkää vaikka tunnenkin Veskun.
      Roballa kävin verikokeessa, ja mulla oli jokin muu ku klamydia, mut sellanen paita mulla oli päällä. Nuori hoitsutyttö kysy verikoetta ottaessan, et mitä sulla lukee paidassa.

    • Anonyymi

      Suomen paras klamydia on vaasas. Hurraa ja vasan veri ei vapise ja kauhavan teräs ei ruostu.

    • Anonyymi

      Alkuaikojen klamydia toimii eli alkuajoilla tarkoitan vuosia 1989-1995 eli siittiöt sotapolulla levyn jäläkkeen meni homma huonompaan suuntaan ja koko ajan menny vuosi vuodelta aina heikompaan suuntaan ja siittiöt sotapolulla levyn jäläkeen ainoastaan zulupohjalta levy toimii tosi hyvin jossa orkesteri palasi vuosien 89 linjalle, tosin eri soundein varustettuna. Joku mainitti sanan natsi tän bändin yhteydessä mut en lähtis sannoon natsibändiksi ku vesku kerran keikalla huusi kråklund pojkar biisin aikana "natsit vittuun, haistakaa IKL paska". Se siitä. Tosin osa bändin sanoituksista on aika matalaotsaisia ja muutama kappale tekstin osalta jopa ilkeä kun ekana tulee mieleen kappale eläinkunnan ongelmat joka on tekstin osalta varsin ilkeä. tai sitten oon käsittäny väärin tuon biisin sanoman.

    • Anonyymi

      Valtava taakka, mutta pakko hyväksyä osana suurten kotimaisten erehdysten historiaa.

      Ensimmäinen mieleen syöpynyt biisi on Syksy, jonka tiesin joskus myöhemmin olevan cover. Koskettava ja ajankohtainen teksti kyllä. Ei kuulu oikein vieläkään.

      Salaa diggailen vielä Nina Autiota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      250
      4828
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      93
      2387
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1530
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      321
      940
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      72
      904
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      849
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      802
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      767
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      736
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      702
    Aihe