KLAMYDIA

ookko tehny lenkkiä

Niin, mitä mieltä Klamydiasta?? Ite pidän ihan hyvävä punkkina,

17

1998

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Tykkään joo.

    • FaNitsuki

      Klamydia on yks parhaista bändeistä mitä tiedän.
      Klamydian biisejä ei voi kuunnella loppuun.
      Ja se on körhöm. VAASALAINEN bändi

      • terveet kädet

        ON TEINIPOIKIEN PIPPELI NYPLÄYS MUSIIKKIA JOS SITÄ VOI MUSIIKIKSI SANOA.


      • pitkätukka-68
        terveet kädet kirjoitti:

        ON TEINIPOIKIEN PIPPELI NYPLÄYS MUSIIKKIA JOS SITÄ VOI MUSIIKIKSI SANOA.

        Tosiaan, vaikkakaan soittajat ei oo enää ihan teinejä. Enkä ole minäkään.


    • punkkarikloppi

      sitten rakastan kaikkia juppeja,ne on niin nättejä.kyllä kolahtaa,osu ja uppos.

    • natsikeikoilla

      natsisympatiaa

      • o...o

        ...mikään natsibändi.


      • S.W.M.H.

        Urpoja ne on eikä mitään natseja. Ja ihan hauskaa teinipunkkirokkia, vähän kuin Myrkkyä lukisi.


    • Tarja

      Revohko, jossa on Bondenin Kari heilunut, ei voi olla kokonaan paha. Vaikka soitannasta en niin hirveesti välitäkään.

      • Nazi punks fuck off

        Vitut se mikään natsibändi oo. Mä tunnen sällit ja vesku huutaa keikoilla siinä "Jag är natsi" biisissä että NATSIT VITTUUN! HAISTAKAA IKL PASKA!

        Veskulla itellä on aikonaan ollu kähyä skinien kanssa, ei ulkomaalasten. Älkää antako vaatteiden hämätä. Kari on kai päässy vankilasta jo, ainakin joulukuussa se oli vapaalla kun viimeksi näin.


    • punkkarimuori

      Ensin kuuntelin ns. "olosuhteiden" pakosta Klamydiaa, ja vähän myöhemmin ihan silkasta elämisen riemusta. Nykyään aina yllätän ihmisiä laulaa lurauttelemalla pätkiä poikien biiseistä.

    • Linkku88

      Paras bändi saman ikäinen ku mä ylpee kuu on paras biisi

    • pitkätukka-68
    • pitkätukka-68

      En tykkää vaikka tunnenkin Veskun.
      Roballa kävin verikokeessa, ja mulla oli jokin muu ku klamydia, mut sellanen paita mulla oli päällä. Nuori hoitsutyttö kysy verikoetta ottaessan, et mitä sulla lukee paidassa.

    • Anonyymi

      Suomen paras klamydia on vaasas. Hurraa ja vasan veri ei vapise ja kauhavan teräs ei ruostu.

    • Anonyymi

      Alkuaikojen klamydia toimii eli alkuajoilla tarkoitan vuosia 1989-1995 eli siittiöt sotapolulla levyn jäläkkeen meni homma huonompaan suuntaan ja koko ajan menny vuosi vuodelta aina heikompaan suuntaan ja siittiöt sotapolulla levyn jäläkeen ainoastaan zulupohjalta levy toimii tosi hyvin jossa orkesteri palasi vuosien 89 linjalle, tosin eri soundein varustettuna. Joku mainitti sanan natsi tän bändin yhteydessä mut en lähtis sannoon natsibändiksi ku vesku kerran keikalla huusi kråklund pojkar biisin aikana "natsit vittuun, haistakaa IKL paska". Se siitä. Tosin osa bändin sanoituksista on aika matalaotsaisia ja muutama kappale tekstin osalta jopa ilkeä kun ekana tulee mieleen kappale eläinkunnan ongelmat joka on tekstin osalta varsin ilkeä. tai sitten oon käsittäny väärin tuon biisin sanoman.

    • Anonyymi

      Valtava taakka, mutta pakko hyväksyä osana suurten kotimaisten erehdysten historiaa.

      Ensimmäinen mieleen syöpynyt biisi on Syksy, jonka tiesin joskus myöhemmin olevan cover. Koskettava ja ajankohtainen teksti kyllä. Ei kuulu oikein vieläkään.

      Salaa diggailen vielä Nina Autiota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10356
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6016
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5444
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      100
      5082
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3335
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2724
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2632
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      20
      2480
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2334
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2237
    Aihe