Koneellani on WMA muodossa olevia piisejä. Miksen pysty polttamaan niitä levylle? Nero sanoo että tiedostoja ei voi lukea. Luulen että piisit ovat suojattua tavaraa mutta pystyykö sitä jotenkin "murtamaan"??
Miksei onnistu
Masentaja
7405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
yrität niitä polttaa? Datana menee varmasti. Jos yrität tehdä audio-cd:n niin saattaa olla Nerolla vähän heikkoa tuo wma tiedostojen muunto. Jos ne ovat suojattuja niin heitä menemään, on se varmaan mahdollista murtaa muttei kovin yksinkertaisesti.
Audio Cd:nä tosiaan. Pitäs laittaa varmaan poltto-ohjelma vaihtoon...suosituksia?
http://www.wma-mp3.com/
Jos tosiaan haluat tehdä audio-cd:n niin muutat ne wma:t wav muotoon, ja sitten poltat niistä Nerolla audio cd:n. Ongelmana varmaan se (en oo varma) että kun tehdään Nerolla audio-cd niin sen pitää osata muuntaa ne kappaleet ja ilmeisesti se ei tue wma:ta.
Sain tehtyä niistä ämpäreitä. Kiitän!!
niin älä muuta wma->mp3 VAAN wma->wav. Jos nyt teit mp3-cd:n sitten homma ok. Ei vaan oo kovin kannattavaa muuntaa häviöllistä wma:ta häviölliseen mp3 muotoon, laatu kärsii.
neroonkin saa jostakin wma pluginin
Täältähän sen saa:
http://www.nero.com/en/wma-plugin.php