SUOMALAISTYÖVÄKI asuu RESERVAATEISSA HELSINKIssä

fhadgdfndndndn

salaliittoteoriaa: Suomalaiset työväenluokan asunnottomat ja ongelmaiset asutettu asuntoloihin- ei asuntoihin Helsinkissä!

Nämä on nykyajanreservaatteja- sillä erotuksella että USA antoi intiaaneille reservaatiti OMAKSEEN- jossa saivat tehä mitä tykkää- Helsingin "keskitysleiri-asuntoloissa" on vartijat, valvojat ja kommunisti-psykiatrit-psykologit ja sosiaalipompottajat henkilökuntana- HUOM: YHTÄÄN OIKEUSAVUTAJAA EI OLE ASUKKAILLE TARJOLLA!

oikeusapuvirkailijat joka asuntolaan ja heti- olisi eka mitä tarttis thedä- ja lopettaa kaikki asuntolat, ja rakentaa/ muuttaa tyhjillään olevat opaikat asunnoiksi.

ei oloe järkeä että ongelmaiset asuvat samoissa korteereissa- silloin ongerlmat vain kasaantuu= laitostuminen.

Tukliasuminen on asia erikseen- silloinkaan ei ole kysymys - tai pitäisi olla kysymys yhteisasumisesta- asialle on keksitty hämäävä termi- vertaistuki- eli samanlaisongelmaiset yhteen- rikolliskoplat ja huumejengit on sen jo keksineet ihan ite....?

ps.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13617037/suurmoskeija-helsinkiin!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Rasismi_Suomessa
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/70495-suomi-eroaa-eustac

9

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyttäjätunnuss
      • Anonyymi

        vapaus


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vapaus

        ...... se on kärpäselläkin..... D


    • commentfi

      NOIS asunnottomien paikois (ja siis kaikissa virallisissa touhuissa) asiakkalla on aina oikeus saada tietää jos kysyy että MIKÄ on työntekjän TOIMENKUVA tai KOULUTUS-Toisekswi:miksi stadin HIETSU hitealahdenkatu lopetettiin- kun siellä sai käydä suihkussa ja ruokaa.missä nyt voi käyä suihkussa? asunnottomat
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14997896/suomalaistyovaki-asuu-reservaateissa-helsinkissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/6610438/illuminaatit-ja-saatana---maailman-todelliset-hallitsijat

      https://www.vauva.fi/comment/35006734

    • hähähähähähähäääää

      Pääkaupunkiseudulla kaikki vapautuvat asunnot menevät maahanmuuttajille.
      Suomalaiset asunnontarvitsijat eivät niitä takuuvarmasti saa.

    • hähähähähähäääääää

      Läpsyttelijöitä on maassamme jo yli 400 000 ja lisää tunkee ovista ja ikkunoista joka päivä.
      Maamme taloudellinen kantokyky tulee romahtamaan ja seurauksena on sisällissota.

    • GNP

      Jos kirjoitat otsikossa isoilla kirjaimillä, niin silloin kirjoitetaan kaikki isolla.
      Helsingissä, ei Helsinkissä

      • Anonyymi

        No sehän oli tärkeää tietoa. Kuulut selkeästi noihin sosiaalipompottajiin. Ainoa mitä kykenee tekemään on pilkunviilaaminen eli olet yhteiskunnan todellinen loinen.


    • Anonyymi

      Ehkä aloittaja ymmärtää ensin mitä termi "reservaatti" tarkoittaa ennen sen käyttämistä?

      Vai onko hauska käyttää sanoja jotka vain kuulostaa mukavilta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1462
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      923
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      892
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      57
      883
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      693
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      690
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      334
      664
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      654
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      626
    Aihe