SUOMALAISTYÖVÄKI asuu RESERVAATEISSA HELSINKIssä

fhadgdfndndndn

salaliittoteoriaa: Suomalaiset työväenluokan asunnottomat ja ongelmaiset asutettu asuntoloihin- ei asuntoihin Helsinkissä!

Nämä on nykyajanreservaatteja- sillä erotuksella että USA antoi intiaaneille reservaatiti OMAKSEEN- jossa saivat tehä mitä tykkää- Helsingin "keskitysleiri-asuntoloissa" on vartijat, valvojat ja kommunisti-psykiatrit-psykologit ja sosiaalipompottajat henkilökuntana- HUOM: YHTÄÄN OIKEUSAVUTAJAA EI OLE ASUKKAILLE TARJOLLA!

oikeusapuvirkailijat joka asuntolaan ja heti- olisi eka mitä tarttis thedä- ja lopettaa kaikki asuntolat, ja rakentaa/ muuttaa tyhjillään olevat opaikat asunnoiksi.

ei oloe järkeä että ongelmaiset asuvat samoissa korteereissa- silloin ongerlmat vain kasaantuu= laitostuminen.

Tukliasuminen on asia erikseen- silloinkaan ei ole kysymys - tai pitäisi olla kysymys yhteisasumisesta- asialle on keksitty hämäävä termi- vertaistuki- eli samanlaisongelmaiset yhteen- rikolliskoplat ja huumejengit on sen jo keksineet ihan ite....?

ps.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13617037/suurmoskeija-helsinkiin!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Rasismi_Suomessa
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/70495-suomi-eroaa-eustac

9

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyttäjätunnuss
      • Anonyymi

        vapaus


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vapaus

        ...... se on kärpäselläkin..... D


    • commentfi

      NOIS asunnottomien paikois (ja siis kaikissa virallisissa touhuissa) asiakkalla on aina oikeus saada tietää jos kysyy että MIKÄ on työntekjän TOIMENKUVA tai KOULUTUS-Toisekswi:miksi stadin HIETSU hitealahdenkatu lopetettiin- kun siellä sai käydä suihkussa ja ruokaa.missä nyt voi käyä suihkussa? asunnottomat
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14997896/suomalaistyovaki-asuu-reservaateissa-helsinkissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/6610438/illuminaatit-ja-saatana---maailman-todelliset-hallitsijat

      https://www.vauva.fi/comment/35006734

    • hähähähähähähäääää

      Pääkaupunkiseudulla kaikki vapautuvat asunnot menevät maahanmuuttajille.
      Suomalaiset asunnontarvitsijat eivät niitä takuuvarmasti saa.

    • hähähähähähäääääää

      Läpsyttelijöitä on maassamme jo yli 400 000 ja lisää tunkee ovista ja ikkunoista joka päivä.
      Maamme taloudellinen kantokyky tulee romahtamaan ja seurauksena on sisällissota.

    • GNP

      Jos kirjoitat otsikossa isoilla kirjaimillä, niin silloin kirjoitetaan kaikki isolla.
      Helsingissä, ei Helsinkissä

      • Anonyymi

        No sehän oli tärkeää tietoa. Kuulut selkeästi noihin sosiaalipompottajiin. Ainoa mitä kykenee tekemään on pilkunviilaaminen eli olet yhteiskunnan todellinen loinen.


    • Anonyymi

      Ehkä aloittaja ymmärtää ensin mitä termi "reservaatti" tarkoittaa ennen sen käyttämistä?

      Vai onko hauska käyttää sanoja jotka vain kuulostaa mukavilta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10842
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10309
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5739
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4574
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3056
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3045
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1853
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1438
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1280
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1204
    Aihe