Kuinka saan eksäni takaisin

Yritän lukea pääsykokeisiin, mutta en pysty keskittymään. TV:stä tulevassa mainoksessa jollakin on sama sukunimi kuin hänellä. Mietin eksääni koko ajan,rakastan häntä.. Iltaisin itken ja haluaisin vain palata siihen päivään kun vielä jotain oli tehtävissä .. miten saisin hänet takaisin? Ei ehitty olla kauaa yhdessä , oli se alkuhuuma vaihe menossa ja kaikki ehkä liiankin hyvin koska uskalsin kysyä häneltä jotain mistä hän ahdistui , saimme sen puhuttua ja olimme yhdessä sen jälkeen vielä, mutta lyhyesti selitettynä tilanne on siis se , että emme eronneet tai selvittäneet asiaa kasvotusten. Eroon ei ollut muuta syytä kuin että hän ei ole valmis suhteeseen vanhasta suhteesta tulleiden traumojen takia ja ne traumat hyppäsivät esiin mun kysymyksestä ja hän meni lukkoon...Olin ekan viikon täysin sokissa, hajalla, en löydä edes sanoja kuvaamaan miten kamalalta tuntui. En edes laittanut hänelle mitään viikkoon, ei puhuttu siis viikkoon eron jälkeen ja sitten laitoin hänelle että mitä kuuluu. Ei vastannut ja sitten suutuin itse siitä ja estin somessa, hän esti myös mut heti perään . En halua edes yrittää ottaa yhteyttä koska pelkään ettei kuitenkaan vastaa. Ja itse otin jo pois estosta mutta hän ei vieläkään ole ottanut.. muuten siis ollaan kuin paita ja perse, edettiin ehkä liian nopeasti suhteeseen ja hän oli todella innoissaan , hehkutti jne että kaikki tiesivät eikä ole mistään kolmansista osapuolista kysymys.

7

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja vielä se, että tää varmasti kuulostaa pieneltä ongelmalta joka pitäis saada selvitettyä jos oikeesti välittää jne ( hänen puoleltaan ) mutta kun sehän tässä onkin, että kaikki oli täysin selkeää ja hän jopa sanoi mua elämänkumppaniksi niin jotenkin ei vain käy yksi yhteen tän nykytilanteen kanssa..

      • EiJatkoon

        Puhui ja toimi ohi suunsa. Tajusi, ettei ollut sinusta ihan niin kiinnostunut kuin alunperin antoi ymmärtää eikä osannut oikein asiaa nätisti sanoa. Halusi ehkä tosissaan suhteen, mutta totesi ettei se sinun kanssasi tuntunut vaan oikealta. Eli olet oikeassa, kyllä hän ottaisi yhteyttä jos todella haluaisi sinun kanssasi jatkaa.


      • Niin eli toi ahdistus oli tekosyy?


      • En vain ymmärrä kun tätä hänen hehkutusta kuitenkin jatkui monta kuukautta ja vei suhdetta eteenpäin, teki paljon asioita meidän eteen ja laittoi myös esim nettiin meistä juttuja mikä on nykyään vähän kynnys miehille, ettei yleensä lyhyen ajan jälkeen edes laiteta nettiin mitään. Oon ihan sekaisin tästä


      • Mitä mieltä olet Eijatkoon, siitä että nyt hän on pitänyt viikon estossa niin yrittääkö unohtaa vaan tai unohtanut jo? Kyseessä on erittäin tunteella menevä ihminen ja spontaani , tekee aloitteita paljon ja teki tähän ahdistusjuttuun asti ..


      • EiJatkoon kirjoitti:

        Puhui ja toimi ohi suunsa. Tajusi, ettei ollut sinusta ihan niin kiinnostunut kuin alunperin antoi ymmärtää eikä osannut oikein asiaa nätisti sanoa. Halusi ehkä tosissaan suhteen, mutta totesi ettei se sinun kanssasi tuntunut vaan oikealta. Eli olet oikeassa, kyllä hän ottaisi yhteyttä jos todella haluaisi sinun kanssasi jatkaa.

        Hän sanoi että taisteli traumoja vastaan ja yritti kaikkensa mutta luovutti..


    • Ei varmaan auta muu kuin odottaa että hänestä vielä joskus(?) kuuluu , pahinta on se etten tunne kunnolla kuitenkaan häntä , eli en voi tietää kuuluuko enää ikinä.. tietenkin kun miettii kokonaisvaltaisesti elämää, niin tämä on todella lyhyt aika ja oikeastaan mitätön asia jos hän saa jotain perspektiiviä myöhemmin elämässään ja sitä kautta tajuaa asioita jne .. en voi tähän laittaa yksityiskohtia kun ei voi tietää ketkä kaikki näitä lukee mutta kuitenkin, toivon todella että kohtaamme uudestaan😪

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      315
      1725
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1247
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1126
    5. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      813
    6. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      57
      804
    7. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      74
      789
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      767
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      760
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe