En ymmärrä

Turhauttavaa. Luulen että et ole tarpeeksi kiinnostunut tai et ehkä tiedä mitä itsekään haluat. Kai me oltais jo treffeille muuten lähdetty? Kipeää tämä on tehnyt jo pidemmän aikaa, kun omat tunteet on mitä on. En käy loputtomiin odottamaan, kun en tiedä odotanko turhaan. Muuten astun rakkauden haudalle ja vaihdan katseen eteenpäin. Hajoan muuten. Niin lähellä mutta niin kaukana.
101266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miehelle vai naiselle? Itselläni melkein sama tilanne n -> m. Jaksamista sulle!

Äänestä

Miehelle meni...

Äänestä

Osui ja upposi. Mun puolesta voidaan jutella tää asia läpi kahden kesken. Heti kun saan sulta saman viestin luuriini.

Äänestä
  • Onko sustakaan kuulunut mitään sitten viime näkemän? Ei voi uskaltaa jos ei ole varma siitä, onko yhteydenotto ylipäätään edes toivottua enää.

    Äänestä

  • viestin luuriisi anna mulle numerosi kun nähdään. En kai mä lähettele viestejä ellen tiedä haluatko... Toisin sanoen, asia taitaa olla siinä tapauksessa loppuunkäsitelty...

    Äänestä

  • Väärä henkilö, mun tyypillä on jo mun numero.

    Äänestä

hmm. Annetaan olla liian hankalaa..älä roiku noissa ajatuksissa vaan päästä irti. En oo sinulle se mies

Äänestä

Naisista ei oikein ota selkoa. Ensin suoraan sanotaan, ettei halua sekaantua ja toitotetaan ettei ole etsimässä mitään, silti käytös antaa välillä ymmärtää muuta kun haetaan minulta huomiota, kehuja ja yritetään miellyttää. Sanoisitte vaan suoraan mikä se asian todellinen juju on, kun en jaksa tällaista ristiriitaista pelleilyä olla pähkäilemässä. Naisen ei on juu ja sellasta, ilmeisesti pitää paikkansa.

Äänestä
  • Samaa mieltä, 4 vuotta sain kärvistellä yhden naisen takia ja onneksi hän vaihtoi työpaikkaa vuosi sitten. Homma meni niin että koin kuin hän olisi flirttaillut mulle, ihastutti minut ja yritin pyytää ulos, mutta hän oli varattu, työpaikalla kun on pakko kohdata, tilanne oli välillä kuin painekattilassa ja omat tunteet muuttui ihastuksesta ahistukseksi.

    Tein päätöksen etten enää ala samaan ruljanssiin. Muutama nainen tullut taas kohdalle, joista aistinut samaa flirttiä, mutta en piru vie hirviä enää ryhtyä samaan, jotenkin on kilvet pystyssä, työpaikalla on paljon mukavampi olla kun ei ole mitään tunteita ketään naista kohtaan.

    Äänestä

Anna jokin tunniste
T:SS

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Otataijätä_ kirjoitti:

Turhauttavaa. Luulen että et ole tarpeeksi kiinnostunut tai et ehkä tiedä mitä itsekään haluat. Kai me oltais jo treffeille muuten lähdetty? Kipeää tämä on tehnyt jo pidemmän aikaa, kun omat tunteet on mitä on. En käy loputtomiin odottamaan, kun en tiedä odotanko turhaan. Muuten astun rakkauden haudalle ja vaihdan katseen eteenpäin. Hajoan muuten. Niin lähellä mutta niin kaukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu