kun lukee vastauksia niin minusta moni on tinderissä etsien seksiseuraa ja tarjoaa seksipalveluitaan eli ovat seksiseuralaisia ja toiset on varattuja ja pettävät ja on tindereissä yms etsien seksiseuraa ja kaikki tinderiläiset ymmärtävät toisiaan eli on normaalia harrastaa seksiä varattujen kanssa niin eihän muuten kikkeliä tai pimppiä saisi kuin varatuilta pettäjiltä niin minkä kuvan sinä olet saanut palstalaisista ja oli mies tai nainen niin kaikki heistä etsii ja ihannoittee 1-17v pojista ja tytöistä niin kai maksavana asiakkaana voi vaatia mutta pedofiliaa ei ymmärrä ja kaikki on vielä korkeasti koulutettuja
millaisen kuvan olet saanut palstalaisista
23
525
Vastaukset
- äöäöäöäöä
Miehet hulluja ja/tai syrjäytyneitä. (paitsi Dissi)
Naiset varattuja tai ikisinkkuja. Kaikki yli 40v.- Nainensanoo
En ole yli 40v
- sydämentuska
Nainensanoo kirjoitti:
En ole yli 40v
En minäkään.
- lihavihatipunen
Minäpä olenkin.
- minkäställevoit
Usealle itseään jakaneita varattuja lutkia,huomiohuoria jotka narsistisuuttaan, eivät anna tilaa sinkkuille omansalaiseen keskusteluun. Vaan terrorisoivat, tämänkin vuoksi useana vuotena on nyt väestön kasvu ollut pysähtynyttä, vaikea on kenenkään perheitä perustella, kun ovat nää narsistit häiriköimässä.
- Jennajamesonon
Ottakaa opiksi
Huikeen... Täällä on vaikka minkälaista viheltäjää. Aloittaja on huikee. Saa aina näillä aloituksillaan vedet lentämään silmistä ja kekkanaurut. Ihan uskomatonta. Tinderistä taitaapi olla pienimuotoinen fobia tai vst. Ja nyttenkin viisi (5) niin-sanaa. Mulle tulee mieleen väkisin se Speden pikkupojat-sketsi.
https://youtu.be/67QLRNjt7CI- Ufufuffuf
Joo täs paskalla istun kun luin tän alotuksen. Ei voi ku nauraa.
Kirjavaa sakkia, joillain on pipo kireemmällä kun toisilla mutta kaikkeen on varmaan syynsä. Miksi niin. :)
.. Sanoi TuvanEsimies AliKersantti Vanne, kysyttyään Tupalaisilta ".. Kiristääkö Vanne päätänne..".. ;P
- intti.nuuska
NuuskaMuikkune kirjoitti:
.. Sanoi TuvanEsimies AliKersantti Vanne, kysyttyään Tupalaisilta ".. Kiristääkö Vanne päätänne..".. ;P
Ohhoh, olisin veikannut sua sivariksi tai totaalikieltäytyjäksi.
NuuskaMuikkune kirjoitti:
.. Sanoi TuvanEsimies AliKersantti Vanne, kysyttyään Tupalaisilta ".. Kiristääkö Vanne päätänne..".. ;P
Eikö tuo ole ollut joku psykologisen testinkin kysymys. Kiristääkö vanne päätäsi? :)
intti.nuuska kirjoitti:
Ohhoh, olisin veikannut sua sivariksi tai totaalikieltäytyjäksi.
.. ;D.. Upseeri&"HerrasMies".. Toinen sulkeissa, kun sekin on ihan KatsojanSilmässä.. Toinen Ei.. ;P
muhkee_muhku kirjoitti:
Eikö tuo ole ollut joku psykologisen testinkin kysymys. Kiristääkö vanne päätäsi? :)
.. SalaistaTietoa.. TurvaLuokituksellanne ei ole tähän tietoon pääsyä.. ;D
NuuskaMuikkune kirjoitti:
.. SalaistaTietoa.. TurvaLuokituksellanne ei ole tähän tietoon pääsyä.. ;D
Pääh...luin turpaluokituksellanne. Kyllä mulle voipi paljastaa, oon ihan luotettava.😃
En ainkaan kova huuda julki....muhkee_muhku kirjoitti:
Pääh...luin turpaluokituksellanne. Kyllä mulle voipi paljastaa, oon ihan luotettava.😃
En ainkaan kova huuda julki...... Noh, Intin PalikkaTesteissähän tuo(kin) kysymys on.. ;D
- palstapetterit
Täällä on paljon hienoja, suorastaan jaloja herrasmiehiä; jokanaien unelmia, joiden erinomaisuutta naiset eivät jostain syystä suostu ymmärtämään.
- kikkulapimppula
Ei täällä ole kun jokunen nainen. Tuskin tinderi porukkaa naisissa. Miehissä sitä vastoin varmaan on kun niin puutteessa tuntuvat olevan.
Koulutukseen en ota kantaa. Tuskin korkeasti koulutettuja. :D - Ujoatm28v-
En mä oo hullu. Mulla on vaan lähes kaikki mielenterveysongelmat skitsofreniaa lukuunottamatta.
Kiinnostuneita 1-17 vuotiaista?? Turhan nuorta lihaa minulle. Muutenhan aloitus on viiltävän tarkka analyysi palstalaisista.
- kaikysyäsaa
Saako kokematon yli 30 v naisen tinderistä?
- sydämentuska
Aika huonon kuvan olen saanut, ei siitä edes erota ihmisten kasvoja. Pitää varmaan pyytää ylläpidolta uusi kuva!
- xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sen tolkun mitä tuosta sain, niin ei mulla ole kyllä tuollaista kuvaa. Mulle syntynyt kuva että usea on todella yksinäisiä ja heillä ei ole minkäänlaista kokemusta seurustelusta vastakkaisen sukupuolen kanssa, ehkä jotain todella lyhyitä yrityksiä. Ehkä yksinäisiä muutenkin. Ja tämä turhauttaa ja suututtaa, kun muuta elämään haluaisivat. Ja se valitettavasti purkautuu kiukkuna tai vihanakin vastakkaista sukupuolta kohtaan. Tämä ja usein aika omituisetkin stereotypiat lukittaa tilannetta entisestään. Mutta siitä haaveilusta ja samanmielisten löytämiestä saa sitten lohtua. Siitä on kyse kurppajutuissa ("Vastakkainen sukupuoli tulee olemaan onneton ja minä olen lopussa voittaja" - ei niinkään pedofiiliasta. Enkä usko, että ukkomiehiäkään. Näistä tulee sitten yleensä tietenkin huonompi kuva, kuin varmaan tosiasiassa ovatkaan.
Sitten joistakin saanut kuvan, että ovat sitä pahempaa sorttia. Nämä jotka trollailee saadakseen sitä huomiota. Heihin voi päteä nuokin, mutta ns. "läppä läpällä" kirjoittaa mahdollisimman shokeeravia juttuja (väkivallan ja raiskauksen uhriksi joutumisesta jne.). Nämä ovat antaneet sen puistuttavan kuvan, sillä vaikka eivät tosissaan juttujaan kirjoittelisikaan, niin huutelevat nettitoreilla asioita, jotka huomattavasti vakavampia kuin yllä mainitut yleiset haukut ja niitä voi aina olla lukemassa tapaus, joka saa vahvistustaan vaarallisillekin ajatuksilleen. Näistä jäänyt kuva, että heillä henkisesti ongelmia ja sitä sorttia että eivät pysty samaistumaan toiseen kanssaihmiseen. Ja niitä en haluaisi muiden ihmisten keskuuteen.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1113034Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171922720Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina622156Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2461446Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.11441Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät231326Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31161Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3902Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115900Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103873