Hieno juttu naiset

31433
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Mies oli matu, "Todistajan mukaan mies oli vaimonsa kanssa yhdessä vain saadakseen oleskeluluvan Suomeen."

"Mies ilmaisi oikeudelle huolensa siitä, että hän menettäisi oleskelulupansa Suomessa, jos hänet tuomittaisiin asiassa."

"Oikeuden mukaan pahoinpitelyt olivat hyvin moitittavia erityisesti kuristamisen ja päähän nyrkillä lyömisen osalta."

Mies esti vaimoaan käymästä töissä, varmasti muutenkin ulkona yksin liikkuminen oli kielletty. Nainen puolusti miestään oikeudessa, muka unohti, mitä oli tapahtunut. Oli palannut monta kertaa miehen luo, vaikka välillä ole lähestymiskieltokin. "Vaimo kiisti oikeudessa, että aviomies olisi alistanut tai lyönyt häntä"

"Naisen mukaan aviopari asui edelleen yhdessä eikä hän halunnut romuttaa miehensä tulevaisuutta."

"tuomittiin eilen 50 päiväksi ehdolliseen vankeuteen." = ei siis mitään rangaistusta.

1Äänestä
  • Luonnollisestikaan ei voineet antaa kuin ehdollista kulttuuritekojen edessä koska ennakkotapaus. Kun meillä on nyt kymmeniä tuhansia kansainvälisiä seikkailijoita majoittuneina suominaisten koteihin on se paljon edullisempaa ylläpitoa kuin vankilassa, eihän meillä riittäisi edes paikkoja niissä, niin ei ole oikeastaan sellaista vaihtoehtoa kuin ehdoton tuomio. Sillä että suominaiset parissa vuodessa käytöksellään huuhteli vessanpöntöstä alas kaiken sen minkä vuoksi ne on taistelleet vuosikymmeniä ei oikeastaan ole väliä, väliä on vain sillä että ahmedilla rittää ruokaa, discorahaa ja kodin lämpöä suominaisen lieden ääressä.

    1Äänestä

  • Harmaaritari kirjoitti:

    Luonnollisestikaan ei voineet antaa kuin ehdollista kulttuuritekojen edessä koska ennakkotapaus. Kun meillä on nyt kymmeniä tuhansia kansainvälisiä seikkailijoita majoittuneina suominaisten koteihin on se paljon edullisempaa ylläpitoa kuin vankilassa, eihän meillä riittäisi edes paikkoja niissä, niin ei ole oikeastaan sellaista vaihtoehtoa kuin ehdoton tuomio. Sillä että suominaiset parissa vuodessa käytöksellään huuhteli vessanpöntöstä alas kaiken sen minkä vuoksi ne on taistelleet vuosikymmeniä ei oikeastaan ole väliä, väliä on vain sillä että ahmedilla rittää ruokaa, discorahaa ja kodin lämpöä suominaisen lieden ääressä.

    Tämä on mielenkiintoinen ilmiö. Keskenkasvuiset vähän syrjäytyneet tytöt ymmärrän, kun saavat kerrankin huomiota vastakkaiselta sukupuolelta, ei se haittaa, jos vähän turpaan saa ja se ihana mies pikkasen käy vieraissakin, se kuuluu heidän kulttuuriinsa. Mutta hieman huvittaa nelikymppisten mammojen hinku nuorien mamujen perään. Yhtäkkiä huomataan, että se oma aviomies onkin ihan täysi mulkku ja liitosta on hävinnyt intohimo jne. No, ei siinäkään mitään, joskus näin käy. Mutta sitten alkaa se vouhotus omasta elämästä ja henkisestä kasvusta ja omillaan pärjäämisestä ja vahvuudesta ja mistä kaikesta. Eikä varmasti eroon vaikuta mikään muu kuin exän vittumaisuus, ei todellakaan tämä 20v nuorempi ystävä, joka nukkuu samassa sängyssä. Sälli pysyy mukana kuvioissa niin pitkään, kun saa täysylläpidon, ellei löydä toista parempaa/nuorempaa elättäjää.

    1Äänestä

Sellaisia miehet on. KAIKKI. Itse pysyn sinkkuna jatkossakin.

Äänestä
  • Sellaisia matut ja jännämiehet on. KAIKKI. Pysy vaan, jos et osaa pysyä noista muuten erossa.

    1Äänestä

  • pysyt.sitten.terveenä kirjoitti:

    Sellaisia matut ja jännämiehet on. KAIKKI. Pysy vaan, jos et osaa pysyä noista muuten erossa.

    Juurihan kirjoitin että pysyn erossa miehistä.

    Äänestä

Matut on kaikki jännämiehiä

1Äänestä

lapsi lopulta edes syntynyt. Jumala katsoi parhaakseen ottaa sen ajoissa pois.

Äänestä
  • Ei se ollut Jumala vaan jännämies joka päätöksen teki. No, naisellehan se jännämies onkin varmaan ylempiarvoinen ja koska matu myös oikeudelle niin arvokas ettei lapsen murhasta annettu edes tuomiota.

    1Äänestä

  • Koko episodi Jumalan oikeudenmukainen rangaistus naiselle.

    Äänestä

  • Harmaaritari kirjoitti:

    Ei se ollut Jumala vaan jännämies joka päätöksen teki. No, naisellehan se jännämies onkin varmaan ylempiarvoinen ja koska matu myös oikeudelle niin arvokas ettei lapsen murhasta annettu edes tuomiota.

    "Lapsen murhasta"?
    Eihän kukaan abortin tekevä lääkärikään lapsenmurhasta oikeuteen joudu. Ihan laillista toimintaa se nykyään on.

    Äänestä

  • 23456 kirjoitti:

    "Lapsen murhasta"?
    Eihän kukaan abortin tekevä lääkärikään lapsenmurhasta oikeuteen joudu. Ihan laillista toimintaa se nykyään on.

    Onko suvakit tosiaan noin hulluja, että keksivät jopa tuollaisia asioita puolustukseksi puolustaakseen rakkaita matujaan?

    1Äänestä

  • hullumaahullummatsuvakit kirjoitti:

    Onko suvakit tosiaan noin hulluja, että keksivät jopa tuollaisia asioita puolustukseksi puolustaakseen rakkaita matujaan?

    Väitätkö sinä abortin olevan laitonta nykypäivänä?
    Minun mielestäni murha on murha, tehtiin se sitten sikiölle, tai täysaikaiselle ihmiselle. Suomen laki vain sanoo toista.

    Äänestä

Miehet on paskoja

3Äänestä

Hieno juttu miehet, vaikka nainen kuinka tykkää ja haluaa antaa mahdollisuuksia, te vaan hakkaatte ja möyhitte, julmia ja kiittämättömiä!!

2Äänestä
  • Suu kiinni, jos matuihin sekaantuu niin se on oma vika.

    2Äänestä

  • pysyniidenkanssa kirjoitti:

    Suu kiinni, jos matuihin sekaantuu niin se on oma vika.

    Tarkoittiko tämä nyt sitä, että kotimaiset väkivaltaiset miehet onkin ihan ok?

    1Äänestä

  • lihavihatipunen kirjoitti:

    Tarkoittiko tämä nyt sitä, että kotimaiset väkivaltaiset miehet onkin ihan ok?

    Ei tietenkään tarkoittanut, mutta matuissa nyt vaan on noita hulluja prosenttuaalisesti paljon enemmän.

    2Äänestä

  • pysyniidenkanssa kirjoitti:

    Ei tietenkään tarkoittanut, mutta matuissa nyt vaan on noita hulluja prosenttuaalisesti paljon enemmän.

    Ätmeissä niitä vasta onkin.

    Äänestä

Että "hieno juttu". Miehet siis todellakin ihannoi ja kuolaa jännämiesten tekemisiä.
Jokainen mies on siis sisimmässään jännämies. Asia vahvistui taas kerran.

2Äänestä

Jokainen nainen on sisimmissään jännänainen. Varokaa siis niitä myrkyllisiä käärmeitä.

1Äänestä
  • Nyt oli kyse jännämiehistä. Voit tehdä aloituksen jännänaisista. Itkette sitten miesporukalla.

    Äänestä



Jännämies on ähkinyt naisen paksuksi. Ihan tavallista, ei kunnon miehet pääse ähkimään naisen päälle.

1Äänestä
  • Saamaton nöhverö ei ole sama asia, kuin kunnon mies.

    Äänestä



Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Totuuss kirjoitti:

https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mies-kuristi-kaksin-kasin-ja-loi-raskaana-ollutta-naista-vatsaan-keskenmenon-saanut-vaimo-puolusti-miestaan-oikeudessa/6581772#gs.4pltFvE

Paskalle jännämiehelle teette lapsia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu