autoverot maksamatta

naapurin audista näyttäs erääntyneen verot toukokuussa mutta ei trfin mukaan ole maksettu. mihinkäs ton verojen välttelijän voi ilmoittaa-verottajalle vai poliisille?
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Verottaja ei niitä liikenteessä syynää. Päättele siitä.

Äänestä
  • Onko edes leimattua mallia, nyt maijavilkkumaa

    Äänestä

Kyllä verottaja tietää, että vero on maksamatta ja ulosoton kautta rahat kerää. Poliisi puolestaan sakottaa ja vie kilvet, jos kilvenlukijan kera vastaan tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmakselija kirjoitti:

naapurin audista näyttäs erääntyneen verot toukokuussa mutta ei trfin mukaan ole maksettu. mihinkäs ton verojen välttelijän voi ilmoittaa-verottajalle vai poliisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu