Karkkilan löytöeläintalon vuonna 1934 (!) syntynyt pitäjä Anja Schigin e. Virtanen on myös luku sinänsä.
Kokemuksella, karkurit.fi -kirjassa kerrotaan Turre-koiran kohtalon lopulta selvinneen. Karkkilan löytöeläinkodin pitäjän vaihtamista vaativassa aikaisemmin laaditussa adressissa (linkki alla) Turren kohtalosta ei vielä ollut varmuutta.
Schigin oli ampunut Turren heti kun se oli tuotu tarhalle (nähtävästi koska koira oli sekarotuinen?) ja oli myöntänyt jopa "nauttineensa siitä".
"Turre katosi Karkkilan löytöeläinten talteenottopaikasta, vaikka lain mukaan sitä olisi kuulunut säilyttää siellä 15 päivää. Vähemmän, jos todistetusti oikea omistaja olisi ilmoittautunut ja hakenut koiran turvallisesti omaan kotiin. Niinhän ei tapahtunut, eikä Turrea saatu enää koskaan kotiin. Isäntä suri koiransa menettämistä koko loppuelämänsä, jota Turren kohtalo todennäköisesti joudutti."
Schigin on "kadottanut" myös muita löytöeläimiä, mutta silti Karkkilan kaupunki edelleenkin ostaa vanhuksen palveluja.
https://www.adressit.com/a/47398
Karkkilan löytöeläinkoti sucks!
käsittämätöntä
2
1375
Vastaukset
- Taatelitapio
Aloittajalla lukivika. Kävin lukemassa tekstiä eikä siellä lue että nainen olisi ampunut koiran. Siellä lukee että koiran ampui joku mies mutta ei kerrota ampujan nimeä. http://www.karkurit.fi/makasiini/otteita-karkurikirjasta-12
- Anonyymi
Tarkista sun "faktat" ennen kun rupeet raivoamaan täällä foorumissa yksittäisen koiran kohtalosta, josta tapahtuneesta lienee jo monta vuotta, ja mistä et tiedä yhtään mitään. Joten pääkii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15520124Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546118SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm754160"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593