Kertokaa missä tiedätte että sijaitsee ns. Autiotaloja kemi/tornio/simo alueelta. Tarkoituksena olisi vain käydä katsomassa, ei rikkoa paikkoja.
Kertokaa lisää pelottavia paikkoja kemi/simo/torni
8
190
Vastaukset
- Fede345
Älkää kertoko sillä jos kerrotte, niin paikat joutuvat satavarmasti vandaalien tihutöiden kohteeksi. Youtubesta löytyy tältäkin alueelta kuvattuja otoksia jossa nuorisoporukka murtautuu tyhjänä oleviin kiinteistöihin ja rikkoo / sotkee paikkoja.
- ddddddd111111111
keskellä kaupunkia
- KE000
Sauvosaarenkadun ja Keskuspuistokadun risteyksessä palottavan näköinen talorumilus.
Varmaan kaikenlaisia ötököitä vilistelee sisätiloissa. Saa nähä koska romahtaa, onhan se valmistunut jo v.1937 ja saman kiinteistön pienempi kummitus talo vuodelta 1925. Varmaankin viimeiseen kymmeneen vuoteen kukaan käyny sisällä.
Kannattaa käydä tutustuun.Siinä vois palolaitos käydä harjoittelemassa kaupunkipaloa. Tulta mökkiin ja vettä perään, jos tarvii.
- KE000
PikkuPorvariPerkele kirjoitti:
Siinä vois palolaitos käydä harjoittelemassa kaupunkipaloa. Tulta mökkiin ja vettä perään, jos tarvii.
Vettä ei tartte. Antaa mennä vaa.
- varokaa.punkkejakin
Liikennepuiston viereinen koirahäkki tappelevine petoineen. Ainakin lapsille pelottava.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle493304Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472772Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1342552Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572281Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3552004- 1511634
- 761485
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231308Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.351258- 241154