Naiset eivät tarvitse enää miestä

Zilikoonitinstassa

Nykyajan naiset eivät enää tarvitse miestä, koska ovat niin täynnä itseään, ihailevat vain itseään ja ovat itsensä kanssa naimisissa. Eivät tarvitse siis miestä kuin pakollisten tarpeidensa tyydyttämiseen hetkellisesti. Parisuhteisiin nykyajan naiset eivät kykene, sillä silloin joutuu huomioimaan toistakin, eikä voi vain elää itselleen. Naiset hakevat mielihyvää ja itsetunnon kohotusta paljastavilla kuvilla Instagramista, Facebookista jne. Siitä he sitten saavat mielihyvää ja itsensä nostatusta, kun heitä kehutaan siellä koko ajan.
Raahaakin nykyajan naisilla tuntuu olevan, ja jos ei ole, otetaan pikavipit sun muut luotot ja sitten kun niitä pitäisi alkaa maksamaan takaisin, syyllistää nainen tästä vanhoja vanhempiaan, ja melskaa niin kauan, että vanhemmat maksavat hänen lainansa pois. Joku voi myös ottaa miehen hetkeksi aikaa, jota sitten hyväksikäyttää taloudellisesti.
Tämä ei toki päde kaikkiin naisiin, joten ei ole tarkoitus yleistää, mutta viimeaikoina olen ainakin vahvasti huomannut menon erittäin pinnalliseen ja itsekeskeiseen suuntaan.

14

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän tämä pinnallisuus ja itsekeskeisyys ole kummankin sukupuolen synti. Pikavippejä ottavat miehetkin, että voi ostaa niitä pinnallisia hyödykkeitä, mutta aivan kuten naisetkin , ei ymmärretä, että laina pitää maksaa takaisinkin. Töihin ei voi mennä, koska se häiritsee liikaa vapaa-ajan viettoa. Toivottavasti nämä tulevaisuuden toivot sitten pariutuvat keskenään, niin voivat lapsilleenkin opettaa saman elämäntyylin.

    • Eiköhän tuo kaikki looulta kaadu heidän omaan niskaan, jotka noin elävät oma napa maailman napa metkuin elämäänsä, viis muusta.

    • nykyaikaa

      Taidat puhua teinitytöistä. Aikuiset naiset on erikseen. Ainakin omassa tuttava ja tuttavantuttava piirissä. Tuttavissa on sinkkuja ja pariutuneita. Töissäkäyviä kaikki.
      Se on kyllä totta että naiset ei tarvitse miestä välttämättä enää. En itsekään tarvitse enkä halua. Elätän itseni eikä siihen tarvita toista niinkuin vielä -60 luvulla.

    • Wwwuu

      Itseäni olen täynnä, ketäs tai mitäs muutakaan. Myönnän.

    • Haittaako se sua, että jotkut naiset nyt ovat täynnä itseään? Mitä se sulta pois :)?

    • eronnutta

      Tämä täyteläisyys on hyvän makuista oikeesti. Mitä sitä alkaa turhaan huolehtiin muista aikuisista on senverran jo elänyt et hirvittäis oikeesti. Hyväksikäyttöä se olisi mieheltä!

    • lihavihatipunen

      Sairaaseen suuntaan maailma on menossa kun nuoret naiset leikkauttavat itseään jo 18-vuotiaasti lähtien. Ei tule biohajoavia ruumiita heistä.

      Mutta miehethän tämän mahdollistavat ja kannustavat kuolaamalla niitä kuvia suomessa. Ja maksavat leikkauksia (ite en pysty lukemaan artikkelia koska maksullisuus)

      https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005389048.html

    • Muutpeseesenpaskat

      Kyllä tarvii. Miestä, jota kutsuvat sugardaddyksi, eli elämänsä kustantajaksi, elämän, jossa ulkonäkö on ykköasia. Ja ei tarvitse vessoja pestä.

      • mitenniinpesee

        Tuo "sugardaddy" juttu on sellainen ettei nainen ole edes tavannut useinkaan miestä. Kyse ei ole seksisuhteesta niinkuin jossain viestiketjussa annettiin ymmärtää. Jo tuo "daddy" sana kuvaa suhdetta. Naiset ei tarvitse sitä mutta mies tarvitsee naisen jolle kustantaa kaikkea kivaa. Miehestähän tuo lähtee, siitä joka maksaa. Eli hullu se joka maksaa, ei se joka pyytää.
        En tunne yhtään naista jotka elää esimerkin lailla. Jos kommenttisi pitäisi paikkansa niin 100% naisista tekisi niin.


      • Naisasialooser11

        Tottakai se nainen tarvitsee miestä ja joutuu antamaan sugardaddylle nuorta pilluaan, jotta saisi niitä hyödykkeitä.


      • mitenniinpesee
        Naisasialooser11 kirjoitti:

        Tottakai se nainen tarvitsee miestä ja joutuu antamaan sugardaddylle nuorta pilluaan, jotta saisi niitä hyödykkeitä.

        Ei joudu antamaan mitään. Kaikkihan perustuu vapaaehtoisuuteen. Lehden esimerkin nainen ei ole edes tavannut miestä koskaan.
        Onko tuttavapiirissäsi Sugar Mamoja joilla on näitä nuoria Toy Boyta? Sullahan on niitä ihme kamuja muutenkin..


    • Naineniteki

      Kerrotko vielä että mihin niitä miehiä pitäisi tarvita?

      Esim en ole koskaan tavannut miestä joka tyydyttäisi minut paremmin kuin minä itse.

    • Jos nainen ei tarvitse miestä, niin ei tarvitse. Miksi syytät häntä siitä?
      (Tässä nyt oletettuna että kumma viestisi olisi totta.)
      Lisäksi on ihan mukava ettei minua oteta koska minua tarvitaan vaan koska minut halutaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1846
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      111
      952
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe