suomi24.fi treffeillä on luotu naisten valeprofiileja ilmeisimmin ylläpidon toimesta tarkoituksena rahastaa eli lisätä plus palveluiden myyntiä.
Nämä valeprofiilit vierailevat normikäyttäjien profiileissa, jolloin nähdäkseen kuka on vieraillut pitää ostaa plussa.
Kun yrittää laittaa viestiä valeprofiileille, niin yllättäen kaikkien viestit ovat jo täynnä ja pitää ostaa heille plussa viestitelläkseen.
Ihmettelin kun yhtä-äkkiä alkoi tulla paljon aikaisempaa enemmän vierailuja profiilissa todella generoiduilta kuulostavien nimimerkkien takaa.
Aika härskiä toimintaa järjestävän osapuolen taholta. Juridisesti kyseessä lienee petos.
suomi24.fi treffeillä valeprofiileja
2
367
Vastaukset 2
- xxxxx00000
Miksi ostaa naiselle plussapakettia? Lähetä viestinä meiliosoitteesi. Vastaa sinulle jos on kiinnostunut! ja ainahan voi odottaa vuorokauden, jotta viestittelytilaa löytyy. Mitä teet tiedolla kuka on katsonut profiiliasi? Jos ei ole sinulle edes flirtannut sen luettuaan, tuskin on kiinnostunut,
Helppoa & halpaa!- Joopastaas
Suuri osa tai suurin osa kaikista *osta consseja* tyyppisista palstoista on feikkiprofiileja täynnä. Ihme, ettei viranomainen puutu selvään huijaukseen, vaan touhuaa itsekin noilla palstoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498