suomi24.fi treffeillä on luotu naisten valeprofiileja ilmeisimmin ylläpidon toimesta tarkoituksena rahastaa eli lisätä plus palveluiden myyntiä.
Nämä valeprofiilit vierailevat normikäyttäjien profiileissa, jolloin nähdäkseen kuka on vieraillut pitää ostaa plussa.
Kun yrittää laittaa viestiä valeprofiileille, niin yllättäen kaikkien viestit ovat jo täynnä ja pitää ostaa heille plussa viestitelläkseen.
Ihmettelin kun yhtä-äkkiä alkoi tulla paljon aikaisempaa enemmän vierailuja profiilissa todella generoiduilta kuulostavien nimimerkkien takaa.
Aika härskiä toimintaa järjestävän osapuolen taholta. Juridisesti kyseessä lienee petos.
Valeprofiilit petos
Mies_41
0
134
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1285744
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962559- 1342467
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv72066- 121323
- 581055
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍91038- 51912
- 76825
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101815