Paljonko perinnässä ätmit?

https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/laki-ja-rikos/ulosotto-perinta-ja-haadot

Meinaatteko maksaa takaisin? Itse tuntuu siltä että olisi parempi yrittää jonkinlainen pikavippiennäätys kuin yrittää epätoivoisesti maksaa näitä saatavia takaisin.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muutama kymppitonni plussalla. Kotiutan pikkuhiljaa sijoituksiani, sillä isot pojat puhuvat uudesta talouskriisistä.

Äänestä

Ei ole perinnässä mitään. 470 euroa on velkaa ja maksan ne pois tämän vuoden aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enmaksa kirjoitti:

https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/laki-ja-rikos/ulosotto-perinta-ja-haadot

Meinaatteko maksaa takaisin? Itse tuntuu siltä että olisi parempi yrittää jonkinlainen pikavippiennäätys kuin yrittää epätoivoisesti maksaa näitä saatavia takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu