Otin douppia ja rekisteröidyinpä sitten tinderiin. Valehtelin ikäni kymmenen vuotta nuoremmaksi ja keksin itselleni työpaikan. Nyt olen tykännyt kymmeniä tyttöjä mutta saanu itse 0 tykkäystä.
Ätmi Tinderissä
Tinderissä
31355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Minä taas olen Tinderissä rehellinen, herkkä ja oma itseni. Yritän keskustella ja kirjoitella mutta mikään ei etene mihinkään. Tänä vuonna olen päässyt kerran treffeille, varhaiskeväällä. En osaa viedä asiaa eteenpäin tuossa foorumissa ja naiset eivät sitä ainakaan tee.
Mä oon käynyt tänä vuonna tinderin kautta 18 kertaa treffeillä, huomenna tulee treffit #19.
Painu normihomo hiiteen.
Uskomattoman surkeaa. Tykkäsin noin sadasta naisesta ja nolla tykkäsi takaisin
Kuuskytvuotiaan näköinen nelikymppinen ei ehkä ole kovin kuumaa kamaa.
Mummuhan sen tietää.
Usko mummua. :)
Itse olen huomannut että omilla tykkäyksillä ei saa mätsejä.
Paras strategia ainakin itselleni on ollut se että teen uuden tilin ja sitten en koske siihen esim kokonaiseen päivään ja sitten mätsään vain ne naiset jotka on jo valmiiksi antaneet tykkäyksen mulle.
Olen huomannut että omat tykkäykset ei tunnu menevän perille asti.
Oletko varma että iän valehteleminen kannattaa?
Tuossa voi käydä niin että tasosi ei riitä nuorempiin ja ilmoitettu ikä karsii oman ikäiset.
Kyllä se kannattaa. Huomasin että pyyhkäisin kaikki 25-vuotiaat ja sitä vanhemmat vasemmalle ja muutin asetuksia siten että nyt näen vain maksimissaan 24-vuotiaiden naisten profiileja. Olen itse siis vähän päälle 30 mutta laitoin oman ikäni muutaman vuoden nuoremmaksi.
Aloittajan kannattaisi lisätä ikäänsä 10 vuotta.
"Nyt olen tykännyt kymmeniä tyttöjä mutta saanu itse 0 tykkäystä."
Synnyinpaikkakunnalla on yksi mies joka pokaa 15-20v nuorempia naisia baarissa, ja valehtelee aina ikänsä 5-10v ylöspäin (paljastaa kylläkin asian lopulta).
En ole täysin vakuuttunut miehen pokaustaktiikasta, komeahkolla ulkonäöllä ja perähikiän asteikolla merkittävällä varallisuudella/statuksella lienee suurempi vaikutus.
Onhan tuo parempi kuin se, että ikä paljastuisi 10 vuotta vanhemmaksi. Peruspsykologiaa, kun vielä harkitsee lähteekö mukaan vai ei, (ostaako vai ei), yksi positiivinen piirre lisää (miellyttävä kaupanpäällinen) ratkaisee asian.
Hei, mä luulen että sain tuon väännettyä sellaiseen muotoon että sinäkin ymmärrät! :))
Etkä ainoastaan onnistunut tuottamaan ymmärrettävää tekstiä, vaan tajusit idean ja vieläpä kerrasta. Olet melkoisessa vireessä tänään.
Pokaustaktiikan hyvä puoli on kaupankäyntiaspekti, huono puoli on että iän valehteleminen korkeammaksi saattaa viedä kiinnostuksen peruuttamattomasti. Kyse on kuitenkin melko lailla parhaassa iässä olevista naisista, joiden SeksiMA baarissa on formulakuljettajan tai NHL-jääkiekkoilijan luokkaa.
Näemmä tietyn tyyppiset työtehtävät jää pyörimään vapaa-ajallakin päähän :) Mutta sinä itse epäilit homman toimimista. Siks toiseksi tuohon pisteeseen päästäkseen pitää olla muitakin avuja kuin ikä. Ja edelleenkin, yhden illan panoja saa helposti muutenkin, parisuhdetta ei. Voi olla, ettei pelkän seksin perässä oleva nainen arvosta miehessä parisuhdemielessä tuollaista valehtelua. Eli panoksi kelpaa, ei muuhun. :)
"Siks toiseksi tuohon pisteeseen päästäkseen pitää olla muitakin avuja kuin ikä."
Tietysti. Ulkonäkö, raha, status, pelimiestaidot.
"Ja edelleenkin, yhden illan panoja saa helposti muutenkin, parisuhdetta ei. Voi olla, ettei pelkän seksin perässä oleva nainen arvosta miehessä parisuhdemielessä tuollaista valehtelua. Eli panoksi kelpaa, ei muuhun. :)"
Totta. Naisen kuin naisen on helppoa saada seksiä, parisuhteen löytämisen ollessa vaikeampaa. Ja miehillä luonnollisesti toisin päin. Tuolla miehellä olisi p/s-kysyntää rajattomasti vaikka onkin alkoholisoitunut myytyään firmansa. On kuitenkin erittäin varakas, ja lisäksi mukana hankkeissa joista saa lisää statusta. Seksin saaminen on haastavampaa, etenkin nuorilta korkean MA:n naisilta.
Mun kokemukseni mukaan nimenomaan miehet on vinkumassa jatkuvasti parisuhteeseen, naisia sellainen takertuvaisuus ei kiinnosta niinkään.
Etenkin nykyajan nuoret naiset haluavat seksiä ja nauttia sinkkuelämästään. Se seksi on heille aivan luonnollinen asia, toisin kuin sun ikäisille setämiehille.
Nyt palataan taaas tuttuun rautalangasta vääntämiseen.
Siis puhutaanko nyt miehistä jotka saavat (sinulta) seksiä mutta vinkuvat parisuhdetta?
Sun pikkuruinen käpykyläsi jossa on 15 asukasta, kesällä 115, ja sijaitsee 150 km lähimmästä kaupungista, ei ehkä ole ihan vertailukelpoinen muuhun suomeen.
MAT pätee silti.
Mitä eroa? Naisia on suhteessa vähemmän, ja nuoret naiset asustelevat perähikiällä korkeintaan kesäisin. Sinkkujen taso selkeästi matalampi kuin kaupungeissa.
Voisi kuvitella että koska kaupungissa on enemmän naisia, ja etenkin nuoria, se parantaisi miesten mahdollisuuksia seksimarkkinoilla. Mutta itse asiassa jos pitää valita, käpykylässä seksin saaminen on _helpompaa_, jopa "rimaa" laskematta. Selitys on lopulta yksinkertainen: tsadissa miesten kärkikaarti vain saa entistä enemmän. Tämä muuttuisi vasta jos naisten määrä olisi niin suuri etteivät ytmit ehtisi hoitelemaan kaikkia. En ole varma mikä suhdeluvun pitäisi tarkalleen olla, mutta ennemminkin 10/1 kuin 2/1.
Parisuhdetta etsivälle miehelle kaupunki on ilman muuta parempi paikka, ja melkeinpä ainoa vaihtoehto.
Eikä päde.
No johan on, nuori nainen lähetti viestiä. Ja minä kun menin Tinderiin ihan vaan kännissä ja läpällä, kuvat on omia mutta muuten koko profiili on keksittyä. Viina ja pamipäissäni eilen hihittelin yksinäni ja väsäsin profiilia. Ja kuvistakaan ei ilmene että olen ihan hiton lyhyt.
Miten siltä saa pillua? Voiko vaan sanoa että "Venla siellä tuun panee sua"? Se tyttö on vielä aika fiksu kun opiskelee yliopistossa, mieluummin tutustuisin johonkin idiootti bimboon.
Tasan yksi match :( Itse olen selannut satoja 18-26 vuotiaiden naisten profiileja ja hylännyt niistä 90 prosenttia. Eniten olen tykännyt 18 ja 19 vuotiaista naisista mutta jopa yhdestä 24 vuotiaasta.
Kaikilla naisilla tuntuu olevan matkustelukuvia. Ei minulla vaan nuorena ollut tilaisuutta, varaa tai matkaseuraa lähteä reissuun. Aika nihkeitä ämmiä kaiken kaikkiaan suurin osa ja moni on nuorena jo tosi epäseksikäs. Oman ikäisten profiiileja nyt on turha edes lähteä selaamaan.
Eipä vaan tule matcheja. Eikö rehellinen työmies kelpaa suomalaisille naisille?
Ei kelpaa. Eikö tämä asia ole jo tullut selväksi.
Tottakai kelpaa. jos se on edes vähän mielenkiintoinen ja viehättävä. Ei nyt tietenkään muuten.
Tuli vaan mieleen että Tinder voisi laskea alaikärajan 16 vuoteen. Tulisi enemmän matcheja.
Eipä tylsimysten auta kuin madaltaa kriteerejään, yrittää kehittää itseään tai vaihtaa vähän diipimpään palveluun.
Kävin huumorimielessä katselemassa yli 30 vuotiaiden naisten profiileja. Niin se nyt vaan on että vain naisten pohjasakka on kolmikymppisenä sinkkuna ja Tinderissä.