Osaisikohan joku suositella minulle hyvää meikkivoidetta ja puuteria. Minulla on muuten ihan normaali ehkä hieman kuivahko iho paitsi t-alue on hieman rasvaisempi. Finnejä minulla ei ole ja minulla on atooppinen ihottuma.
Hyvä meikkivoide ja puuteri?
Sekaiho ja atooppinen
51074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla kans on sekaiho ja aika herkkäkin joskus. Varsinaista atooppista ihottumaa mulla ei oo mut toisinaa tulee kuivia läsiskiä iholle, erityisesti käsivarsiin.
Olen tykännyt MaxFactorin Lasting Performance -meikkivoiteesta. Peittää aika hyvin ja kestää ja levittyy hyvin kans. Iho on sit aika matta. Ja ei näy liikaa eli ei tuu pakkelia jos laittaa oikein.
Hyvää puuteria oonkin sit metsästäny pisempään. Käytössä on ollu Lumenen kivipuuteri mut se on aiak tuhtia tavaraa...
Grimasin meikit on ehdottomasti parhaat! Niitä ei tosin saa ihan joka paikasta, mut ainakin hesassa kaisaniemen metroasematunnelista saa ja ne on edullisia, mutta älyttömän laadukkaita! Laatu verrattavissa Blascoon!
No ehkei nyt ihan Blascoon verrattavia. :D
Mutta ainakin edullisia.
Jos kaipaat halpaa tuotetta meikkivoiteesta ja hyvää tietenkin :) niin osta Max Factorin Lasting performance. Jos sinulla on perusvaalea iho niin kokeile värejä 100 ja 101.
Meikkivoiteen päälle pitää AINA TAPUTELLA,ei vedellä niin irtopuuteri. Ja aina sen tulisi olla väritön elikkäs aika valkoinen,näin saat meikillesi ainoastaan mattapinnan,jos valitsen tumman puuterin niin meikkivoiteesi tummentuu siinä samalla ja siten kasvot näyttävät kamalilta.
Kivipuuteri on tarkoitettu AINOSTAAN korjailuun päivän mittaan. Hyviä irtopuutereita on esim. Isadora,Clinique.
max factorin lasting performance ja paalle Diorin irtopuuteri, eika ole ollut valittamista...