Sauli ja vaalivauva

Kun nyt presidenttimme ikä on 69 ja hänen vaimonsa puskee neljännelle kymmenennelleen ikävuodelle, olisiko mahdotonta, että tuleva vaalivauva olisikin jonkun muun siittämä kuin arvojohtamme?

16

236

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahaa.eiole

      tuostaha huomaa vaan että 30-40 naiste oikeasti haluaa antaa tavara ja lisääntyä vasta kun samoin ku viini paranee vanhetessaa, vanha mies tuottaa parempia siittiöitä..

      kumma vaan että ei köyhät miehet kelpaa ja se loppuu se kelpaaminen jo n.30 jälkeen..

      sitä alempana miehet on hieman juoksutettavissa

    • Jussi Halla-aho ja Touko Aalto on epäiltyjen listan kärjessä. Pekka Haavisto ei ole.

      • Naisasialooser11

        Touko Aalto ei pane parasta ennen päiväyksen ohittaneita eli yli 25v naisia.


    • Voinemme kaikki olla yhtä mieltä. Pekka haavistoa ei ole vaalivauvasta kiittäminen.

    • kaisanoasaa

      Kyllä minä hymyilisin jos se vauva olisikin mulatti. Olisi siinä Jennillä selittämistä Salelle.

      • 876

        Mutta sinä et pääse hymyilemään.


    • Ala-arvoinenaloitus

      ... neljännelle kymmenennelle ikävuodelleen ...

      • Kiitos korjauksesta.


    • Vaalivauva kortti..

      Pekka Haavistolla on ensimmäinen homo pressana kortti.. Suvakit äänestää pekkaa.

      • hän-ei-pekka-äänestä

        Miellyttävät ihmiset äänestävät Pekkaa. Minulla on naapurina kaljupää elämänkoululainen, joka mölisee viikonloput ja tappelee akkansa kanssa. Hän ei varmaan äänestä Pekkaa.


      • hän-ei-pekka-äänestä kirjoitti:

        Miellyttävät ihmiset äänestävät Pekkaa. Minulla on naapurina kaljupää elämänkoululainen, joka mölisee viikonloput ja tappelee akkansa kanssa. Hän ei varmaan äänestä Pekkaa.

        No joo en varmasti äänestä Pekkaa!


    • pinseteilläisäksi

      Eiköhän tuo vauva ole tehty koeputkessa.

    • jdfjjfkjk

      Raskaaksi tulemiseen tarvitaan vain yksi siittiö ja miehen kivespussissa niitä on satoja miljoonia. Jos Niinistön ja Haukion raskaudessa on käytetty ns. donor-hoitoja; syystä koska raskaus omilla sukusoluilla (munasolut tai siittiöt) ei onnistu, tuloksen näkee helmikuussa vauvan ulkonäöstä :)

      Tuttavapiirissäni on useampia tapauksia, joissa nainen on miestään noin 20 vuotta nuorempi ja vaikka miehet jo reippaasti yli 60-vuotiaita he ovat saaneet vauvan ihan omilla sukusoluillaan.

      Tärkeintä lapsen kannalta on se että on toivottu ja rakastettu!

    • carla100

      juu lääketiede auttaa... koeputkessa ....tekniikka on upea...kuuluu ammattiin tietää

    • Kaisanoasaa

      Ei sale anna jennin tapailla muita miehiä. Ärsyttää nyt jo se että sen vauvan pärstän kuvia tulee olee joka lehdessä, ihan kun se olisi joku tärkeäkin uutinen.

    • nuorisauli

      No mutta täällähän hehkutetaan että mies on lisääntymiskykyinen vielä satavuotiaana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      307
      6684
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      50
      5827
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      192
      5332
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      61
      4103
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      38
      3348
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      5
      3343
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      53
      3254
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      29
      3018
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      11
      2262
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      38
      1125
    Aihe