Niin siinä sitten taas kävi että treffeille lompsi henkilö, joka markkinoi itseään kuvalla, jossa on kymmenen vuotta nuorempi. Oli kivaa, käytiin läpi exät ja mister äxät. Siinä se aika hurahti. Yhtään minua koskevaa kysymystä en kuullut.
Paskat treffit !
Selvittäkää ne suhdesoppanne loppuun ja sitten vasta treffeille. Tuoreella valokuvalla, kiitos.
Paskat treffit !
Selvittäkää ne suhdesoppanne loppuun ja sitten vasta treffeille. Tuoreella valokuvalla, kiitos.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Otan osaa. Näitä tulee miehenä mulle vastaan usein. Naiset on kuvissaan paljon nuorempia ja kukkeempia kuin livenä. Ero voi olla ihan järkyttävä. Kuka mitään hyötyy tämmöisestä vedätyksestä. Olkaa edes rehellisiä, kele...
Kutosen naiset luulee olevansa 20 v nuorempia ja haluavat kymppi miehen.
Mieluummin naama vekeillä ja oikealla kuvalla treffeille. Itse ainakin kammoksun tilannetta että laitan kuvan, jossa olen 10 vuotta nuorempi ja hehkuva ja sitten lompsin treffeille aivan eri näköisenä. En etsi 10 pojon miestä mutta luonne pitää olla 8- 10 pistettä. Huonompaan en tyydy. Olen mieluummin ilman.
Just tänään vilkaisin s.24,s profiileja, yhen naisen profiilissa ueampi kuva, yhes kuvas päiväyskin näkyi, vuodelta 2013. Pääkuvassa selvästi nuorempi kuin 2013 kuva.
Ellei voi ottaa tuoretta kuvaa tarkoittaa se sitä että muutosta on tullut ulkonäköön niin ettei kehtaa näyttää.
Joskus mulle on käynyt niin kun olen kuvaa kysynyt, nainen on vastannut ettei kamera tykkää hänestä, sitten kun nähtiin livenä, ymmärsin miksi ei kuvaa viitsinyt laittaa.
Ihmisellä on kyllä jokin kompleksi tai itsetunto-ongelma, kun laittaa esimerkiksi teiniajan kuvia.Niitäkin näkee paljon.
Miehissä on paljon myös näitä lihoneita, jotka lisäävät nuoruuden hoikan kuvan itsestään. tuntuu kummalliselta, ettei sitten voi lahduttaa samanpainoiseksi kuin aikaisemmin. Se on vähän niinkuin toisen aliarviointia, että huomaako hän, että on lihonut 10 kiloa.
Mutta tämä kertoo myös suhtautumisesta valehteluun. Kun valehtelee jo tällaisessa asiassa, niin valehtelee ihan kaikessa muussakin. Valehtelu on persoonan kehittymättömyyttä. Ei kannata jatkaa tapailua, jos toinen valehtelee kuvissa
Harmi tosiaan kun kävi noin. Miten sitä jaksais uskoa ja menisi uusille treffeille vielä joskus?
Nettideittailu on toisaalta helppoa, voi kotisohvalta kirjoitella sinne ja tänne, mutta työlästä lähteä aina tapaamaan ja sitten vasta selviää haluaako edes toista kertaa nähdä. Aikoinaan ravintolaillan aikana pystyi näkemään monia ja tehdä alkujutustelun ja sitten jos huomasi, että juttu luisti ja muutenkin miellyttävä, niin pystyi sopimaan sen perinteisen mennäänkö huomenna tai myöhemmin leffaan tms
Niin, on alkanut tuntua ajanhukalta se että odottaa törmäävänsä johonkin tiettyyn ihmiseen. Siinä voi käydä niin että odottaa lopun elämänsä ajan.
Niin siinä taitaa käydä. Loppu elämä yksin. Toisaalta, kukaan ei könyä kännissä kotiin, kukaan ei könyä viinahuuruissaan parisänkyyn piereskelemään, kukaan ei sikaile keittiössä yöllä, kukaan ei kuse kännissä vessan lattialle, sammu kännissä vessan lattialle, sammu kännissä alasti suihkuun. Kukaan ei huuda mulle. Ei hakkaa nyrkkiä pöytään. Kukaan ei oksenna pyttyä halki aamulla. Onko se nyt loppuviimeksi niin huono vaihtoehto olla yksin ?
Onpa tiukka paikka sinulle olla yksin. Sure jos surettaa, mutta älä unta näe että kenenkään täysipäisten parisuhteet tuota olisivat.
Onhan se ainakin vähintään puolelle avioliitossa olevista, koska puolet eroaa. Juuri noista syistähän erotaan. Miehelle parisuhteet ovat lottovoitto, mutta naiselle se on juurikin tuota, kännäävän miehen katselua, lisää kotitöitä, miehen paapomista ja miehen tarpeiden ja oikkujen ymmärtämistä. Suomalainen mies on naiselle yksi lapsi lisää ja tutkimustenkin mukaan mies hyötyy parisuhteesta naista enemmän. Puolet suomalaisista miehistä on ylipainoisia, joten ei se seksikään niin herkkua ylipainoisen miehen kanssa ole.
Jokainen parisuhteessa ollut tietää, ettei se ole aina niin herkkua, mutta monille se voittaa yksinolon ja statuskin on monille tärkeä asia.
Älä ! Ihanko totta ?