seksuaalisesta häirinnästä. Vaatetuksen vähäisyydellä yritetään kerätä huomiota, meikkauksella, käytöksellä, siis kaikella niin F kuin M. Varsinkin naisrotu syyllistyy, yrittää kaikella jipoilla olla tyrkky. Ruotsissa 11-paikkakuntaa kamppanjoi Me too hengessä. OK. Uros puolisena valoissa olen tavannut humalaisia naaraspuolisia, voi hyvää päivää voiko olla ääliöisinpää otusta kun känniläinen ämmä, ei ole. Loppu tulemahan on jos yrittää paeta paikalta on vitunmoinen huuto että olet homo kun en kelpaa. Me too hengessä suomalaisittain, että katsokaa naiset peiliin ennen kuin syytätte miehiä ihan vaahto suussa kuin hikeen ajettu tammahevonen tai lehmä. Toivottavasti Me too mielen ilmaisuja järjästetään meilläkin.
Ollaan kuin katuhuorat, sitten itketään
perseestä.puristeltu.M
66552
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Jos et pysty misogyniaasi peittämään nähdessäsi naisen kadulla esimerkiksi topissa ja shortseissa, suosittelisin sinulle vapaaehtoista terapiaan menemistä, ennen kuin tapahtuu kauheita.
Avaaja on naisten vihaaja homorunkkari. Pakene vuorille ja puhalla pukin perseeseen että sarvet oikeaa.
Se oli mustalaisille eli romaneille olympialaiset kulta aikaa. Kerrotaan että verryttelypuku päälle ja harjottelukentän reunalle venyttelemään itseään, niin naiset tappeli suosiosta. Kun kisat päättyivät ja tuli raskas eron aika , niin romanimies lohdutteli "elä sie tyttö sure ,enhän mie ole kuin noita malmin mustalaisia"
Taisi saada NatsiSaksan soltutkin vähän me too hengessä pesää. Kansanedustajiakin löytyy näissä paneskeluista. Toivottavasti tämä me too vouhotus poistuu unholaan pian, keinotekoista vittuilua.
Ihana kuulla, että me too henki on ollut elossa jo aiemminkin.
miten toi liittyy esim työpaikkakiusaamiseen ja häirintään?
Jos ollaan toppavaatteet päällä töissä ja silti käydään päälle?
PROVOSOIKO toppavaate sellaista kourimaan, joka
on tehnyt sitä jo esim 15 vuotta kaikille työpaikan naisille?
niin, ja eihän vaimo näe, mitä pomo vikittelee kaikkia
työpaikan naisia...ja kohtelu muuttuu kylmäksi jos ei lähde pomon
kahvittelukutsuun mukaan tai tykkää siitä, että sen lemppari nipistelee
työpaikan naisia.
KAIKILLA em. oli työunivormut päällä., ilman meikkiä.
Aikas maalipyttyjä olivat useat tuollakin kaupassa.
Oikeuttaako meikki kourimaan ja ehdottelemaan?
Ajattele nyt edes pienen hetken sivistyneen länsimaisen tavoin. Ylivoimaista?
Oletko henkisesti Lähi-idästä tai Afrikasta vai oikeasti sieltä?
ai siinäkö kulki sinun viisarin värähdysraja?
Laitetaanko kaapua päälle, ettei vaan kenekään MIEHEN viisari heilu
tai mieli pahoitu, jonkun meikeistä.
Missä kulkee peittämisen raja - kun kuitenkin aina joku pahoittaa mielensä, kun ei saa...
tai se loukkaa jonkun siveyskäsitystä
ja huomiona mainittakoon, että mies ei pukeudu kuin harmaaseen ja harmaaseen
silkasta pelosta. Miehet kontroloivat toistensa pukeutumista NIIN järkyllä tavaalla, että pitää edelleen ihmetellä.
nainen voi pukeutua housuun ja hameeseen, mutta mies ei.
joo, joku kim kardasdian ja jenkkimedia on tuonu tännekin persekulttuurin mutta
mitä siitä?
Huoria puristellaan perseestä.
Ääliöt joutuvat tyytymään pelkkiin nopeisiin"yllätys puristeluihin". Kukaan nainen kun ei niitä luvan kanssa päästä lähelleen. Toljake ukko antaa itselleen luvan hommaan kun yksinkertaisessa päässään määrittelee jonkun huoraksi.
Kaikille vaan kauppoihin topit ja minihameet päälle, johan alkaa kauppa kannattamaan.
Totta!
Kannatankin Burkan käyttöpakkoa kaikille yli 12-vuotialle naisille.
"Burka on musliminaisten käyttämä koko vartalon peittävä vaate, jossa on kasvoverkko."
Burkan voi laittaa rumille. Näin suojelemme silmiämme.
Mä laitan purkan mieluiten suuhun .
Jos joku puristelee vastoin tahtoa pitää antaa korville. Niin tein nuorena kun ns.ahdisteltiin. Täytyy siis puolustautua eikä huudella julkisesti. Kun annat takaisin kyllä teot loppuvat. Voin vakuuttaa.
Asiallinen avaus. Yksisilmäinen miesten mollaus onkin jo mennyt ihan överiksi. Naiset on ihmeen äkkiä tulleet takaisin neitsyeiksi, kaikki onkin noin Äiti Teresan tyylisiä.
Olin aikoinani 17v.ikäisenä laitosmies harj. sekä laitosmies siis 2kpl miespuolista 43-naisen osastolla. Voin kertoa kuulleeni naisten suusta kaiken mitä maalimaan mahtuu, lisäksi ei ole minussa sellaista kohtaa mistä ei ole puristeltu. Homma oli silloin OK ja on nytkin. Turha nipottaminen taas ei.
Taidat olla finninaamainen peräkammarin poika.
Ei burkha ole ollenkaan paha juttu. Sen alla voi hyvin touhuta niin ettei kukaan näe mitään. Puistonpenkillä burkhanaisen kanssa olisikin hyvin mielenkiintoinen juttu!
Mikä on suomalainen nainen ja kotirouva - siihen vastaus löytyi Ruotsin-linjan lautoilta - ostivat omat viinansakin.
Kuormasta syötiin ja lastiviivan alle pantiin.
en tule ikinä tajuamaan tätä naisvihan määrää
miksi sä edes ajattelet naisten genitaaleja jos ne aiheuttaa noin
paljon vihaa?
ei vissiin kuulu sinun tehtäviin vahtia tai tuomita NAISTEN (monikossa)
siveellisyyttä,
eikö edes miehen kuihtuva. hormonitasapaino saa ajatuksia
jonnekin muualle - kun mitä "naiset" tekee?
mitä suomimies tekee? huoraa ja jopottelee.
Vihasinko? Missä vitun rivi välissä se "viha" piileksi?
Minä kerron KOKEMUKSESTA suomalaisesta naisesta ruotsinlaivoilla.
Pantavat jonossa ..
Joo,meillä Suomessa nainen saa näyttää naisellisuutensa ja kauneutensa mutta enempikihän meitä suomalaisia on moitittu siitä ettemme pukeudu kovinkaan seksikkäästi vaan olemme tuulipukukansaa.Olipa niin tai näin niin rätti silmillä meillä ei onneksi kenenkään tarvitse haahuilla :https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2641
Aloittajan kanssa samaa mieltä. Naiset pukeutuu lähes kuin ilotytöt tosi mauttomiin vaatteisiin. On kireetää ja lähes kaiken paljastavaa ja naama kuin petolinnun takapuoli. Sitten jos käyttäytyy tuon viestin mukaan niin akat alkaa itkeä ja syytellä. Outoa. Jos laittaisitten vaikka vekkihameet ja klubitakin niinkuin naiset ennen 50 luvulla niin saisitte olla ihan rauhassa. Ele on viesti.
Naisethan on mestareita vaihtamaan uhrista pomoksi ja päällysmieheksi. Se on se loikka mikä tehdään seurustelusta kotirouvaksi. Kun aamen on sanottu ja pari tenavaa hankittu, huomaa asuvansa päässymihen kanssa jonka yhtään oikeutta ei saa loukata. Muuten uhataan erolla ym. Sitten kun tää akkalauma liittoutuu juuri elömöntilanteen kautta alkaa aivan järisyttävä miesten haukkuminen kuorolaulantana. Ei tajuu miehet juurikin ulkomailla mitä arki oikeutensa tiedostavan feministin kanssa pahimmillaan on.
Päässmihen piti olla päällysmiehen...
Vika on katsojassa, huorapukin huorahtavissa ajatuksissa. Siveellinen pukeutuminen ei auta. Kourijat lämivät kyllä puseron päältä ja taputtelevat takapuolta vaikka olis maksimekkokin päällä.
Kyllä naiset saavat itteensä syyttää, kuljetaan melkein rinnukset ja perse paljaana, sitten vielä ihmetellään että kuinkas tässä nyt näin kävi.
Nyt tulin juuri ulkoa ja valehtelematta ainakin 100 naista tuli vastaan.Yhdelläkään ei ollut rinnukset tai perse paljaana mutta 4 pipoa näin.Toivottavasti nätti pipo ei kiihota ketään liikaa.
Mikähän suvakkien alulle panema joukkohurmos tuokin on. Nuorten naisten pukeutuminen on mennyt överiksi. Siitä jos joku mies innostuu niin "miitoota" vaan huutamaan.
Keskustelun tarkoituksellista ohjausta sivuun todellisesta ongelmasta joka ruotsissa lähtenyt täysin käsistä.
#Me too mielenilmaus varmaankin jär. Suomessakin Ruotsin mallia mukaellen. Pari vuotta sitten oli "Meillä on unelma " ilmaisuja. Nämähän voisi yhdistää. Esiintyjät varmaankin lähtisi taas innolla mukaan. Turun tori olisi varmaan mieleinen paikkakin..
Jotkut antavat ymmärtää mutta eivät ymmärrä antaa.
Järettömät akat!
Kuuntelin ystävällisesti kun eräs nainen kertoi miten hänen miehensä oli vaihtanut hänet nuorempaan ja kauniinpaan ja lausuin hänelle jokusen ystävällisen ja kannustavan sanan.
Sitten olin sattumoisin Työkaverini kanssa risteilyllä ja tämä ko nainen oli siellä myös
Tämä nainen väkisin tunki hyttiimme ja kaverini meni omia menojaan ja jäin tämän naisen kanssa kahden
Jälleen kuuntelin naisen murheita ja kauniisti pyysin häntä poistumaan ! Ei poistunut!
Ainut vaihtoehto oli että MINÄ LÄHDIN KARKUUN - jälkeenpäin häpesin että työkaverin tavarat kaikkoo !
Hei naiset ! MINÄ OLEN TAUTISEN KOME KIIMAINEN KOLLI ! nään sen itse peilistä kuten tekin !
Kun teillä naisilla ei ole MITÄÄN TASOA ! ÄLKÄÄ TULKO YRITTÄMÄÄN !
Naisellani tulee olla korkeakorkoiset kengät ja Carissan kiinteästi vartaloon painautuva leninki tai todella kauniisti päälle istuvat housut.
Kun Ex Vaimo on Johtava Diakoni niin alle tämän koulutuksen tai työn on turha tulla yrittämään !
Siivooja on OK mutta siihen tasoon ei jäädä vaan jatketaan elämistä
Ainoa elon merkki on KASVU ! HENKINEN KASVU !
EN OLE KENENKÄÄN YHDEN YÖN PANO !!!!!!!!!
OLEN AVIOVAIMOA ETSIMÄSSÄ !!
SINUT LUOJA MUN TIELLENI TOI SITÄ PÄÄTTÄÄ EI IHMINEN VOI MILLOIN RAKKAUS ALKAA JA MIHIN SE VIE
JA SEN TARKOITUS MINULLE ON PYHÄ KAUNIS JA LOUKKAAMATON - OLKOON EESSÄMME PITKÄ JA KESTÄVÄ TIE
SINUT LUOJA MUN TIELLENI TOI -S ITÄ PÄÄTÄÄ EI IHMINEN VOI MILLOIN RAKKAUS ALKAA
noo olkaa vaan miehet rauhassa.äiteet ne miehet kasvattaa jatkossakin niin juuri sun äitee on.nainen.hehehehehja minkähä takia?!!!
Seksin ostaminen on tuomittavaa, mutta sen myyminen ei ole?
Mitä sanooo "nainen" tähän?
No eihän sun sit auta ku alkaa myymään palveluja kun se ei ole rikos. Näin saat pimpsaa eikä lompakko kevene
Miten olisi vaihtokauppa?
Vaihtokauppa ei kaikilta miehiltä onnistu, neuvoisin näitä miehiä vähän satsaamaan ulkonäköönsä. Parturista muodikas leikkaus hiuksiin ja muotipuotiin, josta myyjältä pyydetään pukeutumisvinkkejä. Vanhemmissa miehissä on vielä nykyäänkin niitä, jotka hoitavat hygienia juttunsa sillä kun käyvät kerran viikossa saunassa... Ketään naista ei kiinnosta haiseva, likaisissa lököpöksyissä viihtyvä ukkeli.
osta seksiä poika et taida muuten sitä saada.ja joka sitä myy tarpeen sulle ainakin palvelu tuntuu olevan,pidä huoli kuitenki ku meet ostaa ettei äitee tai sisko satu hollille.jonku äitee jonku sisko siel töis on.muista se.tai ettei oma tyttölaps?
Millä hintaa olette myyneet?
Tiedätte, että Suomessa on nk. "isättömiä lapsia" ja varsin pikkukylissä, monet sisarukset naivat keskenään tietämättä, että on samasta isästä kotoisin?
Laillista sukurutsaa.
Koskapa niin Suomessa kuin maalimallakin tuntuu, että naiset saa itselleen mieleistä työtä vain olemalla huoran roolissa, kellä vastuu. Vertaisin tätä käytäntöä dopingiin, laitonta hyötyä, huoraamalla saanut työn vienyt sen ehkä jopa pätevämmältä joka taasen ei ole suostunut panohommiin. Me too hengessä kirkuvat naiset ovat todellisuudessa huoraamalla saaneet nykyisen asemansa. Koskapa hyöty näkökohtaa on vaikea rahastaa, niin Suomen verottaja ainakin voisi työnsaantiin vaikuttaneet huoraamiset laittaa verolle 10prossaa saadusta ansiosta lisäveroa.
Helppo uskoa kun seuraa naisministerien, naiskansanedustajien toimintaa, että ns. huoraamalla on edetty uralla, ei ilman "pesän" jakamista olisi päästy nykyisiin asemiin. Koskee myös TV-naistoimittajiakin. Me too on hyvä asia, että totuus selvenee kulissit romahtaa.
Pelkkä ajatus, että ulkoministeri Soini olisi rattopojan ominaisuuksilla noussut ministerikisi. Pelkkä ajatuskin oudoksuttaa, jopa yököttää. Naisnäkökulmaa.
Suominaisia voi syyttää monesta, mutta ei naisellisesta pukeutumisesta.
Katuhuorat ovat nykyään omaksuneet suomi ladyn lookin. She too. Tuulipuku, hapsottava tukka ja lippis, tarralenkkarit (linttaan astutut). Rakkäiset ja virttyneet kalsarit ja venähtäneet halpis tissiliivit kruunaavat asukokonaisuuden.
Vittu mulla alko seisoon.
Katuhuoriahan onkin sitten kaikkialla. Lisäisin vielä sätkän huulen ja sätkän savusta ranteeseen kellertäväksi värjäytynyt käsi ja pärstä.
Useimmat noista feministi "aktivisteista" on niin rumia ettei miehet edes sikahumalassa heitä kourisi.
Olen jo pitkään ollut sitä mieltä että teillä suominatseilla ja äärifundamentalistisilla islamisteilla on valtavan paljon yhteistä, mm. juuri tämä että naisen pitäisi pukeutua säkkiin.
Näinpä. Ja esiintyvät vielä mukamas naistenpuolustajina. Ala-arvoista roskasakkia.
Minä vaan nain jalkavaimojani.
Tupakat, viinat , pillerit, kamat, jos on raskauden aikana käytetty ei muuta kuin raskauden keskeytys peliin. Vit-tu näiden suomalaisämmien lapset on jo sekopäisiä ennen syntymää.
Pakko abortti hyvä idea.
"Miksi miehet jahtaavat naisia?"
..
"Tyttöjen kohtaama häirintä johtuu pohjimmiltaan heidän hallitsemastaan seksuaalisesta pääomasta, koska seksuaalinen valta pariutumismarkkinoilla on naisilla. Vallanpitäjiä häiritään ja jahdataan - ilman valtaa olevista ei ole kiinnostunut kukaan.
YHTEENVETO
Toimittajilta puuttuu ymmärrys naisten seksuaalisesta vallasta pariutumismarkkinoilla. Toimittajat kuvittelevat, että "naisten jahtaaminen" on merkki miesten vallasta ja suuresta etuoikeudesta. Haluttujen asioiden jahtaaminen on kuitenkin merkki vain vallan puutteesta."
https://is.gd/fabd6A
Joo no parempi sekin ku joku muumipeikko asu keskellä kesää ^^
Seksuaalisesta häirinnästä valittavat eniten ne naiset, joita kukaan ei edes vilkaise selvinpäin. Jos joku patologisessa humalassa erehtyy ehdottelemaan jotain, niin siitä nousee kauhea älämölö.
Eilen Hesarin yleisönosastossa kirjoitti joku suominainen, että seksuaalinen häirintä avioliitossa miehen taholta on ongelma, josta ei puhuta tarpeeksi. Löytyyköhän mistään muusta maasta yhtä kaheleita akkoja kuin meiltä.
Samaa huomasin, tunsin naikkosen ja hänen aviomiehensä ns. mutkankautta. Kovasti oli nussitun oloinen aina aamuisin eri nappisilmän kainalossa tämä välimeren patja.
Suvakit eivät kähminnästä ja häirinnästä ole moksiskaan ( tosin sitä tuskin paljon osuu heidän kodalleen ) ja silmät kiiluen suosivat myös raiskausta :"Raiskaus voi kestää vain 30 sekuntia, mutta rasismi kestää ikuisuuden.". Sairaita ihmisiä ja voi vain kuvitella kuinka tuollainen slogan loukkaa raiskauksen uhriksi joutuneita.
Ihmettelen jos vielä Marraskuun puolella kukaan viitsii me too lässytystä kuunnella, kirjoittaa. Väkisin väännetty sekopoltsi juttu.
Käveleppä vaikka alasti ei sinuun saa koskea.Ilotytöt on "ammatti",eikä heitäkään voi mennä käpälöimään ilmaiseksi.
Mitäs mies tässä ajattelee naisista..
Sitä voisi kukin miettiä että perimmäistä syytä miksi meikkaa ja minkälaista vaatetusta käyttää.
En varmaan kamalan pieleen veikkaa jos se perimmäinen syy menee sinne että halutaan viehättää miehiä. Ainahan tämä eri ole tietoista koska seurataan trendejä ja sitä miten muut pukeutuu mutta mitä ne trendit on ja muiden tarkoitus pukeutumisella.
Itseluottamusta peräänkuulutan ja sitä että olkaa oma itsenne, et menetä mitään jos näin teet.
Monesti moni asia menee paljon vaikeammaksi kun ei ole itseluottamusta, toimia oikein. Vaan kun tehdään niin kuin muut tekee niin se ei olekkaan enää sitä omaa itseä, elämässä on paljon tälläisiä asioita. Esimerkiksi lain ja sääntöjen noudattaminen, otat mallia muista jotka toimii väärin etkä edes ehkä ymmärrä tätä oikein ja siinä voi olla iso riski silloin, vähän enemmän sitä itseluottamusta ja teet asiat itselle helpommiksi. Sellaisen voi ottaa vaikka juuri haasteena.
Kyllä sen nuorissa naisissa erityisesti näkee sen itseluottamuksen puutteen.
Vielä kun voisit valita valita kaveri piirin sen mukaan mikä ei ole pinnallinen teeskentelevä.
Nais-ihanteeni, ei liian meikattu ja jopa ilman meikkiä on ihan se paras koska meikeillä ei voi peittää ns mitään että helpommin meikkaamalla pilataan se ulkonäkö. Vartalo on normaali, siinä on todella paljon sitä mitä itse katson naisessa, silloin silmä lepää ja paikat on kropassa paikoillaan ja näyttää hyvältä. Liiallisella istumisella pilaat peppusi, lihakset surkastuu.
Mutta hyväksytään erilaisuus, kun kaikki olemme erilaisia :)
Pääsääntöisesti pitää olla julkkis ketä häiritään tai olla häirikkö. Varsinkin miespuolinen julkisuuden henkilö jos sattuu olemaan samassa huoneessa ja tervehtii, niin silloin tavisämmä lataa koko patoutuneella energiallaan minua on lähestytty seksuaalisuuden häirinnään nimissä, voi kauheeta.
Niiiin, se luopumus on, ja rei`än peittämiseksi on keksittävä omia lakeja..
Mitä ärhäkämpi me too nainen, sitä huorahtavapi kyrpähaukka matkoillaan. Faktaa.