Aramis on Estee Lauderin vv. 1964/-65 lanseeraama miesten Eau de Toilette. Se on iätön ja ajaton klassikko, jonka tuoksu saa naiset huumaantumaan nautinnosta. Suihkuta Aramista ihollesi ja huomaa.
Se on miesten tuoksujen puolella samanlainen legenda kuin naisilla on Chanel 5. Sillä erotuksella, että Chanel 5 on nykyään jo vanhanaikainen tuoksu, mutta Aramis ei koskaan.
Monet nyt 30-40 -vuotiaat naiset assosioivat Aramiksen oman isänsä tuoksuksi - ainakin muissa länsimaissa kuin Suomessa. Muualla sitä nimittäin käyttivät aikoinaan tavalliset perheenisät.
Suomessakin Aramista oli myynnissä vuosikymmeniä sitten, mutta hyvin harvassa paikassa. Nykyisin sitä ei enää saa ostaa edes Stockmannilta. Netistä sitä saa, ulkomailta.
Nainen! Jos haluat tarjota miehellesi parasta tuoksua, mitä rahalla saa... Ja jos haluat
itse kokea äärimmäisen aistinautinnon miehesi iholta...
Netin arvostetuin tuoksujen tietokirja kertoo näin sanoen:
https://www.fragrantica.com/perfume/Aramis/Aramis-113.html
HUOM! Lue myös sivun alaosassa olevat tuhannet kommentit!
ARAMIS saa naiset villeiksi.
EdT_Aramis
1
1877
Vastaukset 1
- alkuperäinen_klassikko
Aramis ei ole klassikko, vaan pelkkä huono jäljitelmä/kopio vuoden 1934 Dunhill for men -tuoksusta.
Dunhill EDT for men -tuoksua edelleenkin valmistetaan ja on myynnissä, ja se on aito miesten klassikkotuoksu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2112088
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491247Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1861137- 81986
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56881- 71813
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 34688