Ei kukaan kertonut että kelloja siirretään taaksepäin.
Mitä kello on
5
<50
Vastaukset
Nyt on sunnuntai.. Lepopäivä.
- mansikkakakkua
Huomenta! Otin noin 3 tunnin aamu-unet... olin aamuraportilla mukana ja söin ruokalassa mannapuuroa luumukiisselin kanssa join vielä aamukahvitkin siellä. Sitt puol yhdeksän aikaan kotona kömmin sänkyyni nukkumaan.
Hiukan alakuloisen näköinen aamu, en lähde ulos lenkille vaan jumppasalini; juoksumatolle.
Hyppynarullakin vois taas vaihteeksi ottaa hien pintaan... ja sen jälkeen vasta juokseen matolle.
Taidan syödä lounaankin ruokalassa, tai ottaa kanarisottoa kotiin mukaan, ja syödä hiukan myöhemmin. Sen kun saa mikrossa vaivattomasti lämmitettyä... sitten kun nälkä lopultakin on.
Mulle kerrottiin eilen tuosta kellojen siirrosta, siks mulla olikin aamulla kello soimassa, jotta menen aamurapsalle kuulemaan viimeisimmät hoivan kuulumiset.
Ja nyt menox... heippa! - Wwu
Kelloja siirettiin taas ajassa taaksepäin. Jeps.
Kun kukaan ei ole vielä sanonut, niin olisi aika pistää piste koko kellopelleilylle. Ei ajalla pidä noin leikkiä..- Wwu
Ihmettelin aamulla, että olinpas aikaseen herännyt, kun kellot siirtyy itsestään. Yhtäkkiä on tunti ylimääräistä, vois vaikka pyöritellä peukaloita sen ajan..tai kaivella nenää, tai onnistuukohan nuo samanaikaisesti, täytyys kokeilla... jee.
- Wwu
Wwu kirjoitti:
Ihmettelin aamulla, että olinpas aikaseen herännyt, kun kellot siirtyy itsestään. Yhtäkkiä on tunti ylimääräistä, vois vaikka pyöritellä peukaloita sen ajan..tai kaivella nenää, tai onnistuukohan nuo samanaikaisesti, täytyys kokeilla... jee.
Haluaako jo ostaa tunnin, saat sen halvalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h292854Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062651Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv282365Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141493- 321463
- 1771183
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021173En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958