Korkeasaari ei taloudellisesti voinut ottaa pandaa

Juuri tuli tv 1 suorana korkeasaaren johtajan haastattelu.Toimittaja kysyi,miksi ette ottaneet sinne PANDAA.
Vastaus oli.EI SE OLE MEILLE KORKEASAARELLE TALOUDELLISESTI KANNATTAVA HANKE.
Repesin, ähtäri voi ottaa ja ilman laskemista Satuuillaan ,et muka täälä kannattaa.
13629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ähtärissä kannattaa kaikki! Minä luin Guardianista! Ähtäri muuttaa Pariisiin! Ähtäri on maailman napa! Maailman matkailun keskipiste sijaitsee Ähtärissä! Järjen käyttö on trollaamista Ähtärissä! Velat muuttuu saataviksi Ähtärissä! Pandat on kannattava investointi, Ähtärissäpä tietenkin! Miljoona sinne ja miljoona tänne, Ähtärissä ei tarvitse osata laskea eikä katsoa karttaa!

Äänestä
  • Niin jos olet erimieltä Jarmon kanssa,se vasta on trollia.
    Jos olet valtuustossa jätät eriävän mielipiteen,teet luottamustointas hoidat tehtäväksi.Olet hullu.
    Puhut totta,olet pelätty,ivattu ja vihattu.
    Sinut erotetaan ryhmästäsi, jne jne
    Niin ja pitää muistaa ryypätä koulutuksissa ja seminaareissa.
    Niin ja pitää hokea,kaikki on hyvin ja pysytään itsenäisenä kun tänä.

    Äänestä

Muistakaapa nyt, että Korkeasaaressa jo pelkkä rakentaminen olisi tullut maksamaan huomattavasti paljon enemmän kuin Ähtärissä. Ähtärissä eläinpuistolla on lääniä minne rakentaa, Korkeasaari taas on jo valmiiksi niin tupaten täynnä että edessä olisi melkoiset purkuhommat jos jotain uutta haluaa rakentaa.

Äänestä
  • Pelkät rakentamisen edut tuskin riittävät, jos kävijöitä on vähänlaisesti.
    Se on hyvinkin uskottavaa, sen verran etäällä jatkuvista kävijävirroista ollaan.
    Suurkaupunki ja sen läheisyys on elinkelpoisuuden ja riittävän kävijämassan lähde
    siinä mitassa jota ympärivuotinen toiminta vaatii.

    Äänestä

  • Korkeasaaressa on jo ennestään paljon kiinnostavia eläimiä, pandat tuskin lisäisivät kävijämäärää paljoakaan. Ähtäri taas ottaa pandat vain suojelusyistä, koska kaupungin tehtäviin kuuluu nimenomaan suojella tätä yhtä Aasian eläintä? Samalla Ähtäristä tehdään maailmanluokan matkailukohde. Vuoden päästä nähdään jo toteutuvatko haaveet. Jos panda ei vedäkään riittävästi, mikä on seuraava askel?

    Äänestä

  • Toivotaan17 kirjoitti:

    Korkeasaaressa on jo ennestään paljon kiinnostavia eläimiä, pandat tuskin lisäisivät kävijämäärää paljoakaan. Ähtäri taas ottaa pandat vain suojelusyistä, koska kaupungin tehtäviin kuuluu nimenomaan suojella tätä yhtä Aasian eläintä? Samalla Ähtäristä tehdään maailmanluokan matkailukohde. Vuoden päästä nähdään jo toteutuvatko haaveet. Jos panda ei vedäkään riittävästi, mikä on seuraava askel?

    Seuraava askel on se kauan odotettu konkurssi!

    Äänestä

Virosta laivat tuo matkailijoita kymmeniä kertoja päivässä. Sittenkään ei kannata,mut Ähtärissä kannattaa....

Äänestä
  • No tehkää sitten satama sinne Ahteriin.
    Ehkä ne Virolaiset sitten tulee.

    Äänestä

  • "mut Ähtärissä kannattaa.... "

    Ei taida kannatusta oikein olla, eikä muutenkaan vakuuta 6000 asukkaan paikkakunnan hurmoshenkinen hanke pitkäikäiseltä.
    Epärealistinen on.

    Äänestä

Seuraava askel on siperiantiikerit. Juuri oli juttua. Vainion haastattelu.

Äänestä
  • Minuapa ei Ahetrin sekoilut haittaa. Minä maksan veroni Vaasaan.

    Äänestä

  • Siksipä minulla ei ole edes oikeutta kommentoida Ahterin asioita.

    Äänestä

Joo ja setalaiset teemme PRIME kulkueen ahterista Vaasaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Naurettavaähtäri kirjoitti:

Juuri tuli tv 1 suorana korkeasaaren johtajan haastattelu.Toimittaja kysyi,miksi ette ottaneet sinne PANDAA.
Vastaus oli.EI SE OLE MEILLE KORKEASAARELLE TALOUDELLISESTI KANNATTAVA HANKE.
Repesin, ähtäri voi ottaa ja ilman laskemista Satuuillaan ,et muka täälä kannattaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu