---_---VHH Vaikuttaa laihtuu/lihoo

käypähoito

Tiukka VHH on mainio laihdutuskuuri selkeästi ylipainoiselle ja ihannepainoon päästyään kannattaa siirtyä hiilihydraatti tietoiselle ruokavaliolle, sillä elämäntapana VHH ei enää hoikkana pidäkkään! Nimittäin oikeasti hoikkaa VHHlaista harvemmmin näkee!

9

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VHH-lainen

      Joissain tapauksissa ehkä pitää paikkansa siinä mielessä, jos painonpudotus pysähtyy. Syynä ei ole hiilihydraatit vaan maitotuotteet. Monet ovat lopettaneet maitotuotteet ja niinpä tässä vaiheessa onkin painon putoaminen jatkunut hissuksiin.
      Se että palataan takaisin hiilihydraattipitoiseen ruokavalioon tarkoittaa paluuta takaisin lähtöasetelmiin.
      Turha yrittää.

    • veijohymyileesaduille

      käypähoito

      Haaveile edelleen vai pidätkö jojoilusta.

    • käypähoito

      jatkoa..... eli läskiltä lähtee läskit kun hiilarit pudottaa minimiin siis jonnekin 20g pintaan ja sillä kituuttelee sen vuoden puolitoista ! Hoikistuneena on sitten hyvä aloittaa uusi loppuelämä ruokaremontoituna, hiilarit 100g -150g tasolle päivittäin ja noh joskus voi vetää överit, mut muutoin tiukkana! Paljon kasviksia lihaa ja rasvaa kohtuudella, pullapuoli vain niihin harvoihin juhlapäiviin ja karkit sekä limut voi huoleti jättää tuleville D 2 potilaille! Ompelutaitoinen säästää paljon kun voi tehdä 1 vanhasta vaatteesta 2😀..........

      • veijo95953

        käypähoito

        haaveile edelleen


    • VHH-lainen

      Näkyy eri palstoilla olevan paljon kirjoittajia, jotka ovat palanneet takaisin entiseen. Paino on taas alkanut nousta jne. Jotku myös valittavat, kun ovat aloittaneet VHH:n uudestaan, niin se paino ei suostukaan enään putoamaan kovin helpolla. Syytä en tiedä. Suosittelisin kuitenkin ruokavalion pitämistä jatkossa kohtuullisena hiilareiden suhtee jotain alle 100 g per päivä.

    • käypähoito

      Se on totta ettei VHHlla pysty laihduttamaan kuin kerran, sen jälkeen se ei vaan enää toimi, selitystä en tiedä! Kerran kun sillä saa painon ihanteelliseksi niin sitten alkaa se jatkuva työ sen pitämiseksi siinä kun lisääntyvä ikä tuo koko ajan uusia haasteita! Pienellä osalla ihmisiä on hoikan geenit ja heille ei syöminen vaikuta lihomiseen, mutta suurella osalla ihmisistä on geeniperimä joka herkistää lihomisen! Ihminen joka on enemmistö geenit saanut niin esim miehillä vyötärön ympäryksen pitäminen alle 80 cm joka on hoikka niin työtä ja kieltäytymietä vaatii!

    • veoijo096060986

      "Se on totta ettei VHHlla pysty laihduttamaan kuin kerran"

      Tuskin on-haaveile edelleen

      • hähhh

        Paljonko sulla on vyötörön ympärys?


    • jestass-

      Ei veijo uskalla kertoa vyötärönympärystään koska se on laaja!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      438
      6388
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      133
      3710
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      98
      2468
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1929
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      111
      1281
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1245
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1065
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1058
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      970
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      963
    Aihe