Aika mielenkiintoista (lue: vituttaa). Miten on mahdollista että olen ollut ex-kumppanin kanssa omistusoikeudessa asuntoautoon, autoa ei kuitenkaan näy enää minun nimilläni (koska ex oli vaihtanut sen johonkin autoon???) mutta velka edelleen on nimissäni? Siis minulta ei ole kysytty mitään, en ole kirjoittanut nimeäni mihinkään paperiin (koska enhän tällaiseen olisi sentään suostunut: "saat auton ja velka jää minulle systeemiin"). Jotenkin tuntuu että tässä on "pientä" vilppiä takana.
Asuntoautosta yhteensä velkaa yli 8000€:a ja yhteisvelallisia siis edelleen mutta tosiaan nyt kun asuntoautoa ei enää ole nimissäni - on vain se velka eikä siis mahdollisuutta itse myydä sitä jos toinen jättää maksamatta.
Toisen auton myyminen luvatta
Petosko
1
202
Vastaukset
- 0293
Kysymyksessä on ns. kavallus, joska kannattaa kyllä tehdä ilmoitus Poliisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144624Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1653194Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182108Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479