Tuo seksuaalisen ahdistelun kampanja on aika mielenkiintoinen.
Toisia ahdistellaan ja se ei ole kivaa, toiset haluaas, että sopivasti lähestyttääs ja eikus saa olla iliman.
Kysääsin yhdeltä palkkansa puolesta suvaitsevaisuustyötä tekevältä, että eikös olis ollu hyvä jos tuo kampanja olisi ollu jo Alahärmän koululla ja varmaan teillä siä lentohotellilla.
-Mainitsi, että joku oli sitä koittanu tulkata, niin oli vain kiukkuusta solkattu (käännös) Ei koske meitä, meillä on uskonnon vapaus, älkää alkako rasisteiksi ja keksikö tuollaasia älyttömyyksiä.
Joten siinä koko MeToo anti, vaikka juuri tähän kohteeseen sitä on tarkoitettu, mutta suvaitsevaisuuden nimissä otettu koko kansa kohteeksi.
JÄRISYTTÄVÄ KOURINTAKOHU SYVENEE: VONKASI TARJOILIJOITA TÖRKEÄSTI HOTELLIHUONEESEENSA: HÄN INTTI, KUINKA MEIDÄN PITÄISI PALVELLA HÄNTÄ LOPPUUN ASTI!
Tämähän on kuin Tomi Metsäketo olis kääntyny muslimiksi?
Toisia ahdistellaan ja se ei ole kivaa, toiset haluaas, että sopivasti lähestyttääs ja eikus saa olla iliman.
Kysääsin yhdeltä palkkansa puolesta suvaitsevaisuustyötä tekevältä, että eikös olis ollu hyvä jos tuo kampanja olisi ollu jo Alahärmän koululla ja varmaan teillä siä lentohotellilla.
-Mainitsi, että joku oli sitä koittanu tulkata, niin oli vain kiukkuusta solkattu (käännös) Ei koske meitä, meillä on uskonnon vapaus, älkää alkako rasisteiksi ja keksikö tuollaasia älyttömyyksiä.
Joten siinä koko MeToo anti, vaikka juuri tähän kohteeseen sitä on tarkoitettu, mutta suvaitsevaisuuden nimissä otettu koko kansa kohteeksi.
JÄRISYTTÄVÄ KOURINTAKOHU SYVENEE: VONKASI TARJOILIJOITA TÖRKEÄSTI HOTELLIHUONEESEENSA: HÄN INTTI, KUINKA MEIDÄN PITÄISI PALVELLA HÄNTÄ LOPPUUN ASTI!
Tämähän on kuin Tomi Metsäketo olis kääntyny muslimiksi?
Vastaukset 16
Vanhimmat
On se mielenkiintoista nähdä montako "tuksun " tyylistä kohukaunotarta vielä pääsee lehtien palstoille , että Tomihan se minunkin meinasi kaataa. alan mies kun on, että kysyntää varmasti miehellä on.
Ensimmäinen julkkisnaisen tilitys - näin Tomi Metsäketo kohteli pornoprinsessa Cindy Sunia:… Tämäkin prinsessa sai pikkuisen palstatilaa juorulehdessä. Huulet täytettynä tämäkin prinsessa esiintyy, että imuja on ja sitten mies on se syntipukki kun normaali vaistot herää.
Näinhän nämä painvat päälle levitäytyen oikeuksin, silti suomes rajat amposellaan miksi.
https://www.youtube.com/watch?v=8tgughFa-Zw
Islammm valtaa alaa Pariis
Voi, voi reppanat. Pienet piirit ja innokas mielikuvitus saa tuommoosia alotuksia aikaaseksi. Lähde käymään vaikka päivätoimintakeskuksessa tapaamassa kavereita. Ja mene aikaasin nukkumaan, huominen voi olla paree päivä.
Olisi aika tehokas keino lopettaa nuo ahdistelut ja raiskaukset heti alkuunsa, kun napsaistaan nuo pippelin aluset vehkeet pois partaveijareilta. Rauhoittaa kummasti ja voi sitten keskittyä paremmin koneinsinöörin hommiin.
Joo jos ei sillä, niin vaikka kaharella tiiliskivellä kunnon täräys ja vaikka alkkarien päältä vähän kohtaa vain ensin tarkistelle -kunnolla sitten---
veikkaanpa, että ihan syntysuomalaiset syyllistyy ahdisteluun kaikkein törkeimmin, näin ainakin omalla kohdallani. Kauhavalla liikun päivittäin, samoin paikallisessa tanssipaikassa viikonloppuisin melko usein, kertaakaan ei ole tphakija käynyt iholle. Suomalaiset taas valitettavan usein. Kokevatko sitten, että heillä on enemmän oikeus vai mikä lie syynä. Osaan kuitenkin pitää puoleni, vaikka loukkaahan se, että kuvitellaan, että koskea saa.
onhan se kyllä aika paha juttu, jos joku lähestyy tanssipaikassa.
Tral.leht. ei suomalaiselle juntilla anna.
Matut saa lykkiä.
Niin tphakijat osaavat tanssia hienosti , eivät pyri iholle , ovat siis saaneet hyvän kotikasvatuksen . Kyllä teidän nasten kelpaa siellä Kauhavalla. Pidä kaiken varalta kuminauha kireällä , että pysyy välit hyvänä.
Kyllä se varmaankin oli silloin 60 luvulla pohjalaista kulttuuria, Meistä metsäläisista yhdellä oli tapana ,että kun tangoa tanssi Visahovin liukkaalla lattialla, niin hänellä tapasi ottaa eteen tanssin aikana. Ja tapana hänellä oli tanssin lomassa vielä tyyrätä miehuuttaan niin että tanssitettava tunsi koko komeuden. Moitti etteivät naiset oikein tykänneet. Me pojat yllytettiin ,että kyllä naiset tykkää, Tyyrää vaan, ja vähä nosta aisalla samalla. Ja kyllähän "veeti" tanssi ja tyyräsi ja naisväki karkasi kuin varpusparvi edeltä, kun veeti tanssiin pokkasi.
Itse kun olin vielä viriili, ja pikkuisen on ollut sitä salasian vikaa. Ja naistentansseissakin oli vientiä, niin kyllä täytyy sanoa, että kyllä se häiritsi, kun itseäni reilusti vanhempi naisihminen haki 4-6 kertaa samana iltana ja tyyräsi ja puristi niin pirusti parin kupin jälkeen.
Että kumpikohan oli epäkorrektisempi. Veeti vai mummeli
Kuinka jumalattoman ahdasmieliseksi tämän maan pitää mennä,
Ilmeisesti naiset voi panna miestä halvalla. Mutta kuinka käy jos mies vähä tuntee mielenkiintoa vastakkaiseen sukupuoleen niin heti on häirintää.
Vitsit häirintää
Suomalaiset erottautuivat kyselyssä suhtautumisessaan seksuaalisväritteisiin vitseihin. 67 prosenttia suomalaisista ja 69 prosenttia briteistä piti miesten naisille kertomia kaksimielisiä vitsejä seksuaalisena häirintänä.
Ero oli suuri verrattuna saksalaisiin ja varsinkin tanskalaisiin, joista vain 17 prosenttia piti seksuaalisväritteisiä vitsejä seksuaalisena häirintänä.
Siinä vähä tänään annettua tutkittua tietoa.
Tämäkin jesus kyselee olenko ropotti
Mitenkähän nämä suomalaiset suvaitsevaiset puollustelevat tätäkin kulttuuria. Joskus siellä varmaan voi se sulhanen olla 50.kymppinen setä. Mutta pitäähän tätäkin kulttuuria yrittää suomessa pestä valkoiseksi
Irak suunnittelee sallivansa jopa 9-vuotiaiden tyttöjen avioliitot - ihmisoikeusjärjestöt järkyttyneitä
Lauantai 11.11.2017 klo 20.55
Irakin parlamentti käsittelee lakiesitystä, joka sallisi jopa 9-vuotiaiden tyttöjen avioliitot.
Edellisen kerran lakiesitys oli näin näkyvästi esillä vuonna 2014 vaalien yhteydessä.
Ihmisoikeus- ja kansalaisjärjestöt ovat järkyttyneitä, että lakiesitystä edes käsitellään
Kyllä irakilaisten kehityksellä on paljon eroja, siellä 9 vuotias tyttö todetaan paljon kehittyneemmäksi, niin henkisesti kuin ruumiillisesti kuin "17" vuotias poika, joka tarvitsee suomessa 3 eri huoltajaa.
YK:n lapsen oikeuksien yleissopimuksen 34 artiklan mukaan sopimusvaltiot sitoutuvat suojelemaan lasta kaikilta seksuaalisen riiston ja hyväksikäytön muodoilta.
Huom. sopimusvaltiot. Eihän Irak ole edes allekirjoittanut pakolaissopimuksia, mutta silti heidän kansalaisiaan vetoaa tähän oikeuteen suomessa?
Voimassa oleva lainsäädäntö:
Rikoslain 20 luvun 6 § sisältää lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä ja 7 § törkeää lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä koskevan tunnusmerkistön ja rangaistusasteikon.
Eli kysymys kuuluu: Onko heillä mahdollisesti eri ARVOPOHJA?
Arvopohjan hinta on esim 270 miljoonaa.
Jonkun ns. tilaston mukaan Suomeen tuli 2015 "alaikäistä poikaa"3024 kpl
ylläpitokustannukset 250 euroo /pv eli 90 000 euroo vuosi.
Päivähinta on samaa luokkaa kuin vankeinhoito päivä.
Homomiehet ahdistelevat nuoria poikia, tästä ei puhu kukaan.
Pariisissa näitä maahanlyöjiä karuilta on ruvettu häätämään sivuun, miksei kanikalla tulis kerralla uraa ja italiassa on jo aikas metakkaa, mafiasmiet jos liikaa nämä käyvät hankaliksi ja tuottojen päälle -kahtelevat nämä nätisti yht-äkäseen.