Seksuaalirikosten raju kasvu kummastut

https://yle.fi/uutiset/3-9918534

Seksuaalirikosten raju kasvu kummastuttaa Oulussa – poliisi arvelee, että rikoksista uskalletaan ilmoittaa entistä herkemmin
Lasten seksuaalisia hyväksikäyttöjä on ilmoitettu tänä vuonna melkein puolet viime vuotta enemmän. Poliisin mukaan syynä voi olla aina vain matalampi ilmoittamiskynnys.
17164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Minua taas kummastuttaa se että yleensä näihin. Liittyy tummempi hipiäinentekijä tai tekijän nimi...

Äänestä

Ylepska puhuu taas paskaa ! Muslimien uskonto kehottaa raiskaamaan vääräuskoiset. Siinä se oikea syy on. Mitä enemmän muslimeja pakkotuodaan, sitä enemmän on tullut raiskauksia. Hmmm... mikähän tuohon auttaisi, jos olisi halua auttaa...oivoi- vaikea, vaikea on sannooo...auttaisko ne Ylen käsimerkit, tai SEIS sana ? Jos olis ranneke jossa lukisi sesis ?
Ilmoittamiskynnys on laskenut, kun raiskaukset on jokapäiväistyneet, kuuluu multikulttiin, kuten pommien räjäyttelykin. Ei haittaa, kun ei anna pedolle valtaa?

Äänestä
  • Onkohan suunta käännettävissä vielä?

    Äänestä

Päättäjiämme on jo vuosikymmenet ihmetyttänyt, mahtaako Suomessa olla jotain vetotekijöitä, kun maahantunkeutujia tänne änkeää. Tuskin ovat vieläkään niitä löytäneet...

Äänestä

Tännehän on työntötekijä, itse EU kolhoosi. Juutalaiskomissaarit työntävät miljoonia soroksen kolmelle matujen pakkotuontijärjestölle ! Eli itse joudumme maksamaan matkat ja i-phonet tunkeutujille veroeuroillamme. Ja sitten katkovat kauloja kiitokseksi. 62 miljoonaa on tulossa Euvoston tilaston mukaan.

Äänestä

Ilmoittamiskynnys on sama kuin vuonna -36, -54 ja eilen. Se ei ole noussut prosenttiakaan ja siitä ei ole yhtään tutkimusta tehty. On vain ja ainoastaan yhden tyhmän suvakkipoliisin mielipide asiasta. Raiskausten määrä on muslimien takia huomattavasti lisääntynyt.
Myös suomen kansalainen joka raiskaa on yleensä somali.

Äänestä

Jos nyt miettii että pelkästään kahden viime vuoden aiana maahan on tullut n 40 000 nuorta miestä paasiassa arabimaista ja pohjois afrikasta niin tälläisen rijollisuuden rajua nousua wi todellakaan pitäisi ihmetellä paitsi jos kyseesä on todella naiivit viranomaiset.

Äänestä

Suomessa ihmetellään mistä johtuu maahanmuuttajien raju kasvu ja nopea vanhentuminen. Hehän ovat aikuisen miehen kokoisia ja näköisiä jo lapsina.

Äänestä
  • Taas tuli ilmi yksi joukkoraiskaustapaus suomessa jossa teijät taas yllättäen 17- vuotiaita..

    Äänestä

De Wit muuttanut Ouluun?

Äänestä
  • Olet nikkikipeä M1.

    Äänestä

Mulder ja Scully paikalle! Tämä on selvästi X-files keissi.

Äänestä

Oulun lukuja: "Ulkomaalaisten suhteellinen osuus seksuaalisen ahdistelun epäiltynä oli viime vuonna 50 prosenttia ja tänä vuonna 14 prosenttia."

Häkellyttävä ilmiö Oulun luvuissa on lapsiin kohdistuneiden tekojen lisääntyminen. Tämä - valitettavasti - näyttää selittyvän netin kautta tai avulla tehdyistä teoista ja sillä, että ilmoituskynnys on laskenut.

On pään työntämistä persikkaan, että väitetään kaikkien seksuaalirikosten tekijöiksi maahanmuuttajia. Valitettavasti ilmapiiri on jotenkin raaistunut ja naisia esineellistetään estoitta. Tässä rivossa kehityksessä ovat aitosuomalaiset jullikat aivan yhtälailla mukana.

Äänestä
  • Linkki???

    Äänestä

Miksi miksi hoetaan. Yhteiskunan pitää toimia ja koventaa rangaistuksia ja tuntuvasti. Minimi 5v linnaa ja törkeysasteesta riippuen 10vuotta häkkiä ja helposti. Uhri kärsii koko elämänsä siispä kärsikööt kusipäätkin. Väitän, että lähes kaikki kansalaiset tätä mieltä-kansanedustajat toimikoot hehän meidän ääni on.

Äänestä

Ruotsissa lähes kaikki tällaiset rikokset on maahanmuuttajien tekemiä. Ei ole mitään syytä, ettei niin tulisi olemaan Suomessakin, jos annamme tilanteen pahentua. Miksei Sipilä tee mitään? Rajatarkastukset äkkiä käyntiin ja pakolaisapu pakolaisten koti- ja naapurimaihin! Ei Suome saa pilata idioottien takia!

Äänestä

Jotain tuttua tässä nyt taas on.. ai niin:

"poliisi arvelee, että rikoksista uskalletaan ilmoittaa entistä herkemmin" - tämähän on se monikultturistien ensimmäinen hätäselitys, joka ollaan kuultu myös ruotsissa, saksassa, tanskassa.. kaikkialla vain se ilmoitusherkkyys on kummasti noussut mokuttamisen myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ngkvkvvllclvlc kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-9918534

Seksuaalirikosten raju kasvu kummastuttaa Oulussa – poliisi arvelee, että rikoksista uskalletaan ilmoittaa entistä herkemmin
Lasten seksuaalisia hyväksikäyttöjä on ilmoitettu tänä vuonna melkein puolet viime vuotta enemmän. Poliisin mukaan syynä voi olla aina vain matalampi ilmoittamiskynnys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu