Haluatteko lisää jännämies juttuja

Kaisanoasaa

10

195

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikisinkkunainenn

      Sellaisia miehet on. Sinäkin.

    • Anna tulla vaan. Kyllä me muutama jännämies päivässä kestetään. Kirjoitin kestetään niin luuri heti korjasi että kesytetään. Taitaa olla tyttöluuri.

    • Nainen----

      jännämiehet on ihania

    • Kyllä kohta taas varmaan vaahdotaan eduskuntaa myöten että puukot pitää kieltää kaikilta miehiltä mutta koskaan ei päästäne siihen ilmeisimpään että jännät miehet kiellettäisiin naisilta.

      • rehellisyysjavastuu

        Eikös jännämiehiltä voisi kieltää naiset. Mieshän erottaa milloin on kyse jännämiehestä niin jännämies voi kieltää naiset itseltään. Jokainen on tyytyväinen. Palstan miehetkin.


    • Pillujen--asiantuntija

      Naisten on parasta olla sinkkuja ja yksin niin säästyy henki.

      • sinkkunainenn

        Niin miestenkin. Säästyy useampikin henki.


    • Iski 2 kertaa! Ei tuo vielä miksikään jännämieheksi tee, opastaa naista tai korkeintaan kouluttaa.

    • Hohhoijaazxr

      Joo.. Olkaa täällä niin arvostelemassa ja "huolissaan" jännämiehistä sekä samalla miksei jotkut ns kelpaa naisille.
      Mutta kun miehestä tulee se "jännämies" pariuduttuaan?! Yksinkö kaikkien pitäisi olla sitten? :D

      Minäkin saanut kuulla olleeni mm avioliitossa jännämiehen kanssa. Kun löysi paremman ajan myötä.. Ei yhtään muuta vikaa ollut, ei väkivaltaa, raitiskin oli etc. Mutta hänestäkin syntyi jännyys parisuhteessa. Kokematon mies usein haksahtaa ajan myötä kun se "taso" muiden naisten silmissä nousee ja ottajia, hetken huvituksia tulee tyrkylle ja jos ei näin ole ollut ennen.. Lipsahtaa herkästi. Sellaista typeryyttä vaan ei näe aina ennalta.. Käyhän niin monille vähemmin älynlahjoin varustetuille naisillekin toki.

      Mies muuttuu jännäksi jos sillä on joku nainen. Mitä kauniimpi & hoikempi niin sitä suuremmalla syyllä nörteinkin hissukka muuttuu. Näiden joidenkin mukaan..

    • Samanlaisia hulluja äijiä siitä piisaa kulttuurista ja uskonnosta riippumatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      198
      7956
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      97
      3788
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      132
      3674
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2971
    5. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      144
      2575
    6. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2486
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      140
      2077
    8. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      4
      1578
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      67
      1551
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      64
      1415
    Aihe