Hyvällä kameralla saa itsestään hyviä kuvia huomasin kun kävin kuvaamossa ottamassa passikuvaa. Otin sitten muutaman muun kuvankin ja laitin treffi ilmoitukseen ja sain heti pari vastausta. Omalla halpis kameralla kun olen kuvia ottanut niin näytin 20 vuotta vanhemmalta.
Kameran vaikutus omaan ulkonäköön
Ätmi28
5104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ulkonäköön kannattaa panostaa
Joo, älkää ihmeessä ottako niitä selfieitä jollain puhelimen tai pokkarin räppänällä. Lähietäisyydeltä sohiessa joutuu vielä käyttämään laajakulmaa, joka levittää nenän perunaksi ja otsan möhköksi. Lisäksi valaistukset yms. ovat yleensä epäedullisia. Kuvauksen perusjuttuja.
Olet väärässä. Naiset ovat kertoneet minulle useaan otteeseen, että kuva on vain suuntaa antava eikä koko totuus. En kuitenkaan siltikään ole koskaan kuvillani naisen kanssa ulos päässyt. En osaa sanoa mistä johtuu, mutta ei ainakaan johdu siitä, että naiset katsoisivat kuvia kuin piru raamattua.
No se on varmaan se kemia.
Kyllä hyvällä kameralla saa hyviä kuvia. Tuhat euroa maksaa hyvä kamera. Tuolla merellä liikun paljon kesäisin niin kuvia tulee otettua.