Eduskunnassa oli hauskaa, kun Arhis ja persut esittivät täydellistä höpö höpö -kritiikkiä EU:ta vastaan.
Kaikki järkevät ihmiset tietävät että EU on Suomelle isänmaan etu ja EU-jäsenyyden avulla Suomi on asemoinut itsensä itänaapuristaan vapaaksi länsimaaksi. Lisäksi EU-jäsenyyden avulla Suomen vientiyrityksillä on maailman rikkain alue kotimarkkina-alueenaan, jonne pystyy myymään esteettä tuotteita ja palveluita. Suomen kansa ei tosiaankaan halua ampua itseään jalkaan samalla tavalla, kuin idiootti-britit tekivät.
BUHAHAHAHAHAAAA!!!
Oli hienoa kuulla, kun Elina Lepomäki päätti oman puheenvuoronsa sanoihin: "Kannatan EU:n liittovaltiokehitystä". Tähän on itsekin helppo yhtyä!
Kaikki järkevät ihmiset tietävät että EU on Suomelle isänmaan etu ja EU-jäsenyyden avulla Suomi on asemoinut itsensä itänaapuristaan vapaaksi länsimaaksi. Lisäksi EU-jäsenyyden avulla Suomen vientiyrityksillä on maailman rikkain alue kotimarkkina-alueenaan, jonne pystyy myymään esteettä tuotteita ja palveluita. Suomen kansa ei tosiaankaan halua ampua itseään jalkaan samalla tavalla, kuin idiootti-britit tekivät.
BUHAHAHAHAHAAAA!!!
Oli hienoa kuulla, kun Elina Lepomäki päätti oman puheenvuoronsa sanoihin: "Kannatan EU:n liittovaltiokehitystä". Tähän on itsekin helppo yhtyä!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Muuta itämaille sinäkin ketku.
Muuta itse itämaille. Minä jään sen sijaan tänne EU:hun, joka on varta vasten tiukentanut ulkorajojen vartiointia ja myöskin tehnyt sopimuksen Turkin kanssa, että kaikki EU-maihin pyrkivät matut dumpataan Turkkiin pakolaisleireille. Vain hullut haluavat ulos tällaisesta hienosta eurooppalaisesta linnoituksesta.
Kiitos EU!
Sviddu mikä puppelinimimerkkigeneraattori.Horinat sen mukaisia.
Lue sinä vaan sitä MV-lehteäsi ja pidä peukalo persereiässä :D
Koska itselläsi on boyfrendisi tautinen vehje tuhkaluukussasi koetat tarjota harrastustasi peukuttaa.Jääköön se teidän sateenkaaritransujen omaksi jutuksi.Nikkisi on silti laiskan anarkomarkon tyypillinen lennokkiliiman siivittämä yrjö.
Juu+on+ihan+ehottomasti+ollu+Suomelle+onni+ja+autuus+tämä+EU!?+:)
findikaattori.fi/fi/3
Varsinkin+jos+ei+tiedä+hevon*ittua+mistään+mitään!+:)
Ennen+EUn+liittymistä+Suomen+BKT+kasvu+oli+luokkaa+5%,+nyt+se+on+3+%+paikkeilla!+:)
PS:+Onnea+ja+menesrystä+yhdyntäyritykseesi+Lepomäen+kanssa!+Niin+kuivakan+olosen+lehemän+kanssa+yhdyntään+tarttis+öljytynnyrillinen+lemmenöljyä?+:/
Jeps, ja ilman EU:ta BKT kehitys olisi nyt miinusmerkkistä.
Vai millä perseaivoilla sinä tulit siihen tulokseen, että EU olisi syypää Suomen BKT:n laskuun, kun EU nimenomaan on avannut markkinat Suomen vientiteollisuudelle? Mitenkäs EU-vapaakaupan ulkopuolelle jääminen olisi vaikuttanut Suomen ulkomaankauppaan ja sitä kautta BKT:n kehitykseen? Olisiko se helpottanut vai vaikeuttanut Suomen vientiyrityksiä; mitäs luulet?
Vai että EU on nyt sitten syypää Suomen BKT:n laskuun? Aika jänniä nuo perseaivojen jutut :D
Juu+takuulla!?+:)+Varsinkin+jos+oot+täysääliö+joka+ei+mistään+mitään+tiedä!
Mut+verrataanpa+nyt+sit+vaikka+kähimmän+maan,+Norjan,+vastaavaan,+joka+viisaasti+päätti+olla+liittymättä+EU-katastrofiin:
thecivilisingmission.files.wordpress.com/2011/01/demographic-composition-vs-gdp-per-capita-growth-norway-1845-2010.png
Keskimääränen+kasvu+per+vuosi+tollai+yli+10+%+luokkaa,+kun+se+EU-Suomessa+keikkuu+häthätää+3+paikkeilla?+:)+
Miinusmerkkinen,+indeeed?+...+vajakki!
Perseaivo oli lempinimesi apukoulussa.Hajunkin takia ja jatkuvan itsensäpaljastelusi vuoksi.
PŠ: Jos sulla idiootilla olisi olemassa edes yksi toimiva aivosolu jäljellä, niin sä paviaaniakin tyhmempi idiootti tietäisit, et kyllä Suomi olis EECn jäsenenenä vieläkin vapaakaupassa EUn nähden, vaikka ei oltaiskaan EUn jäsenivaltio, saatanan vajaaälyistäkin tyhmempi turhake! :)
Olet harvinaisen tyhmä nauta!
Muutama hullu horisija kannattaa nykyisenlaista EU:ta, niin sinä väität suomen kansan kannattavan EU:ta. EU:sta ei ole mitään hyötyä, pelkkää riitelyä aiheuttaa koko pulju. Jos maat olisivat itsenäisiä, niin riidat olisivat paljon pienempiä, ja kaikki toimisi demokraattisesti. EU:sta ei voi tulla koskaan tasavertainen demokraattisesti toimiva.
Aloittaja lukeutuu siihen herneaivoisten joukkoon, jotka vihaavat Arhinmäkeä ja äänestävät Kokoomusta sen vuoksi, koska on niin ihanaa kun Caruna pääsi rosvoamaan suomalaisilta satoja miljoonia vuosittain pilviin nostetuilla sähkön siirtohinnoilla.
Liittovaltio saa tulla vaikka heti mutta vain jos...
- matut vittuun
- ruoka ym yhtä halvaksi mitä etelä euroopassa
- autoverot ym paskat pois, hinnat alas
- jne
Se on kansalla surupuserossa, kun herroilla on hauskaa. Mutta vielä se herrojakin itkettää.
Kokoomuksen roisto että millä tavalla oman maan asioista itse huolehtiminen tekee briteistä idiootteja, Kokoomuksessa näyttää olevan vallassa mielipide että on parasta kun suomalaisten asioista päättävät muut kuin suomalaiset itse.
MITÄ VITTUA ALOITTAJA SEKOILEE! EU isänmaan etu? Varmaan nekurit ja islamin lait myös! Miten joku voi olla noin sekaisin? Sääliksi käy.