Tilastoa tietämättömille

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711242200557802_u0.shtml

Ne paljon puhutut muslimit ja mustat miehet ovat aika pieni ryhmä monikulttuurisissa suhteissa. Aika harva nainen potee kalen mainitsemaa viidakkokuumetta.
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä, totuus naisten ja miesten mieltymyksistä ulkomaalaisten kanssa solmittujen avioliitojen suhteen on hyvin erilainen mitä palstalta saa joskus lukea. Harva ottaa ulkomaalaisen aviopuolison jo käytännön syistä. Suhteen alkuvaiheessa elämä on hankalampaa kulttuuristen erilaisuuksien ja kielitaidon tuomien ongelmien myötä. Menee aikaa kunnes molemmat sopeutuvat, ainakin silloin jos kysymyksessä on ns. vakavampi pitkäkestoinen suhde.

Yksi asia tilastossa ihmetyttää. Suomalaiset naiset ovat parisuhteessa vain noin 500 irakilaisen kanssa ja puolet heistä asuu "susiparina". Marokkolaisten kanssa mennään naimisiin useammin, harva asuu avoliitossa.

Tilastosta näkyy se minkä lähtömaan kansalaiset suhtautuvat avioliittoon perinteisesti ja minkä maan henkilöt ovat liikkeellä enemmän seikkailumielellä.

Äänestä

Se nyt vaan on niin että nämä musukuukerit vaan ovat rikostilastojen kärjessä. Siksi palstan vajakkeja pitää solvata.
Ja hyvin on toiminutkin.

Äänestä
  • Eiköhän se suhdeluku tälläkin sivustolla ole sama, kuin tuossa tilastoissa. Harvalla täällä on musukuukeri puolisona, joten metsään menee. Turhaan räksytät, mutta jos se tuottaa iloa sinulle, niin mikäs siinä. Mies parka.

    Äänestä

  • Mistä+helvetistä+sitten+johtuu,+että+tälläkin+palstalla+esiintyvät+naiset+vonkaavat+90+%+lähi-idän+ja+afrikan+miehiä.Eivät+he+valkoisen+miehen+perään+kysele.+Vai+ettekö+ole+huomanneet?

    Äänestä

Ei voi suositella valkoiselle naiselle muslimimiestä tai somalia, kuttuurien väliset erot jo liian räikeät puhumattakoon naisen arvostuksesta. Tunnen kaksi valkoista naista jotka on perustaneet perheen mustan miehen kanssa, toisella parilla ongelmia kun nainen ei kuulemma "tottele" miestään ja toinen pari jo eronnut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


puhutaan-joskus-tottakin kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201711242200557802_u0.shtml

Ne paljon puhutut muslimit ja mustat miehet ovat aika pieni ryhmä monikulttuurisissa suhteissa. Aika harva nainen potee kalen mainitsemaa viidakkokuumetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu